Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

OVERWATCH SALDIRI KARAKTERLERİ REHBERİ

Overwatch, çıktığı günden bu yana bütün dünyayı kasıp kavuran, FPS'ye yeni bir soluk getiren başyapıtlardan. Blizzard'ın en büyük başarılarından biri olarak sahneye çıkan oyun, karakterleriyle de ilgi çekiyor.

Birbirinden farklı özelliklerde 12 karakterle piyasaya çıkış yapan oyunda şu anda karakter sayısı 22. Tabi ki oyunu verimli bir şekilde oynayıp başarılı olabilmek için bu karakterleri ve özelliklerini bilmek gerekiyor. Birbirinden ilginç hikayeleriyle oyuncuları klavye başına kilitleyen karakterler, oyun bünyesinde 4 kategoriye ayrılmış. Bunlar:

- Saldırı (Ofansif)
- Savunma (Defansif)
- Tank
- Destek

Bu yazımızda, saldırı tipindeki kahramanları inceleyeceğiz.

Saldırı tipinde 6 karakter bulunmakta. İsimleri; Reaper, Pharah, Tracer, Genji, Soldier: 76 ve McCree olan karakterlerimizi yakından tanıyalım.

REAPER


Nereden geldiğini kimsenin bilmediği, dünya çapındaki terör saldırılarının sorumlusu olarak görülen ve Reaper olan adından başka hakkında bir şey bilinmeyen bir terörist. Pusu kurma operasyonları için birebir olan Reaper, meydanlara sadece ölüm saçmak için inmiş. Tek başına 3 düşmanın arasına girip çıkabilen, kısa mesafelerde ışınlanabilen ve iki devasa silahıyla ölüm saçan karanlık bir adam. 

Yetenekleri:

Hellfire Shotguns: Reaper'in silahlarıyla düşmanlarına ölüm yağdırmasını sağlar.
Wraith Form: Karakterinizi kısa bir süreliğine hayalet yapar. Reaper, bu süre içinde hasar almaz fakat kendisi de silahlarını ya da diğer yeteneklerini kullanamaz.
Shadow Step: İşaretlenilen bir noktaya ışınlanmayı sağlar.
Death Blossom: Reaper'in etrafında çok düşman varken kullanılması gereken yeteneğidir. Hızlı bir şekilde menzilinde ne kadar düşman varsa hepsine hasar verip Reaper'in şanına uygun bir şekilde ölüm kusmasını sağlar.


PHARAH


Pharah, henüz çocukken annesinin izinden gitmeyi düşlemiş ve bu bağlamda global barış gücü olan Overwatch'a katılmıştır. Mısır'daki orduda görevlendirilmiş, taktik zekası ve hızlı gelişimi sayesinde kısa sürede yüksek rütbelere erişmiştir. Ordu dağıldıktan sonra özel bir güvenlik şirketi olan Helix Security International ile çalışmaya başlamış, Giza Platosu'ndaki Yapay Zeka Araştırma Tesisi'ni savunmakla görevlendirilmiştir. 

Yetenekleri:

Rocket Launcher: Pharah'ın meşhur roketlerini devreye sokar ve geniş çaplı patlamalar yaratarak ağır saldırılar yapmasını sağlar.
Jump Jet: Pharah'ın melek kanatlarını bir jet motoruna dönüştürür ve bir yerden bir yere hoplayıp zıplamanızı sağlar.
Concussive Blast: Güçlü bir roket saldırısıyla bir düşmanı havaya uçurabilir.
Barrage: Küçük çaplı füzelerle yoğun ve geniş alanlı bir saldırı seçeneği sunar. Bu yeteneğin de bir düşman grubuna karşı kullanılması daha etkili olur. 


TRACER


Overwatch ordusuna katılmış olan en genç karakterimiz, olağanüstü uçuş yetenekleri sayesinde uçuş deneylerinde kullanılıyordu. Bir gün ışınlanma teknolojisine sahip olan taarruz uçağı Slipstream'ın bir protitipini denerken yolunda gitmeyen bir şeyler oldu ve Tracer kayboldu. Herkes onu öldü olarak bildi fakat Tracer geri döndü. Hem de tek yeteneği uçmak olmayan bir şekilde...

Yetenekleri:

Pulse Pistols: Tracer'in iki tabancasını kullanarak hızlı bir saldırı yapabilmesine olanak veren yetenektir.
Blink: 3 kez üst üste kısa mesafede ışık hızında haraket etmeyi sağlar. Ayrıca bu yeteneği tekrar kullanmak için beklenen süre oldukça azdır.
Recall: Tracer'in en harika yeteneklerinden biri. Kısa bir süre öncesine kendisi için zamanı geri alan Tracer, resmen oyunculara hata yapma olanağı sağlıyor. Ayrıca bu yetenek sayesinde güzel stratejiler de geliştirilebilir, düşmana büyük fakeler atılabilir.
Pulse Bomb: Bu yeteneği ise, Tracer'in bir yere bomba yerleştirmesini sağlıyor. Büyük bir patlama yaratan bomba, etkili olduğu yarıçap içindeki bütün düşmanlara önemli ölçüde hasarlar veriyor.


GENJI


Genji, Shimada Ninja Clan başkanının en küçük oğluydu. Gençliğini rahat ve hovarda bir şekilde geçiren karakterimizin ailesinin yasal olmayan işlerine de ilgisi vardı. Babası öldükten sonra abisi Hanzo iyi bir ninja olan Genji'den loncada daha etkin olmasını istedi. Abisinin isteğini reddeden Genji, Hanzo ile giriştiği mücadelede ağır yaralandı. Overwatch kendisinde büyük bir potansiyel görüp Genji'yi kurtardı ve onu yarı robota dönüştürdü. Görevini tamamlayıp Overwatch'tan ayrılan Genji, şimdi özgür...

Yetenekleri:

Shuriken: 3 adet ninja yıldızıyla aynı hedefe ya da farklı hedeflere saldırı yapılmasını sağlar.
Deflect: Genji'yi özel ve vazgeçilmez kılan, gelen saldırıyı kaynağına geri gönderen bir yetenek. Rakibiniz size roket attığında ne olduğunu anlayamadan kendi roketiyle patlayacak.
Swift Strike: Genji'nin büyük bir hızla bir rakibine katanasıyla yaptığı saldırıdır. Eğer bu saldırı esnasında rakibiniz ölürse, anında yeteneği yeniden kullanabilirsiniz. HP'leri az olan 3 rakibin karşınıza çıktığını düşünün. Kontrol sağlanabilinirse, katliam an meselesi olur.
Dragonblade: Devasa katananın savrulmasıyla rakiplere ölüm ulaştıran bir yetenek!


SOLDIER:76


Oyunun en kolay oynanışa sahip karakterlerinden biridir. Pek net bir hikayesi olmamakla birlikte Amerikan Özel Asker Geliştirme Projesi'nin bir ürünü olduğunu söyleyenler bulunmakta. Kendisi kanunsuz bir adam ama kötülüğün ve kötülerin düşmanı olarak biliniyor.

Yetenekleri:

Heavy Pulse Rifle: 76'nın temel yeteneğidir. Silahının nasıl kullanıldığına bu şekilde bakılabilir.
Helix Rockets: Küçük bir alan içindeki her şeye hasar vermeyi sağlayan bir füze saldırısıdır.
Sprint: Gerekli gördüğünüz bir anda çok hızlı bir şekilde kaçmanızı sağlayan yetenektir.
Biotic Field: 76'ya ve etrafındaki takım arkadaşlarına can desteği sağlar.
Tactical Visor: Bu yeteneği ise rakiplere kilitlenmeyi ve üzerlerine ölüm yağdırmayı sağlar. 


MCCREE


Kendi inandığı doğruların bir sonucu olarak ortaya çıkan kanunları doğrultusunda adalet dağıtmayı kendine hedef edinmiş olan haydut McCree, Deadlock Gang ile adını kötü bir şekilde duyurmuştur. Bu arada silahının adı ''Barışın Savunucusu'', yani kendine has kanunları az çok tahmin edilebiliyor. Büyük bir savaşma yeteneği olduğu için Overwatch kendisini bünyesine katmak istedi. Geçmişte yaptığı yanlışları bu şekilde çözüp içini rahat tutmak isteyen McCree, işini yapmakla meşgulken Overwatch'ın nüfuzu azaldı ve içerideki bazı haydutlar durumu kendi lehlerine çevirmek için harekete geçtiler. Bu durum içinde bulunmak istemeyen McCree ise görevinden ayrıldı ve gözden kayboldu. Birkaç yıl sonra ise bir ödül avcısı olarak ortaya çıktı. 

Yetenekleri:

Peacekeeper: McCree'nin temel yeteneğidir. Muhteşem revolverın tadına bakmak, rakip takım için hiç de iç açıcı olmamakta.
Combat Roll: Karakterin belirtilen yönde 6 metrelik bir atlayış ve takla hareketi yapmasını sağlar.
Flashbang: Bu yeteneği ise rakibe atılan bombanın isabet etmesi durumunda 2 saniyeliğine hareketsizliğe sebep olması durumudur. Ardından gelecek bir ''Barışın Savunucusu'' saldırısı, düşman oyuncu için yolun sonu olur. 
Dead EyeI: McCree'nin "ulti"sidir. Rakiplere odaklanıp, sol tuşa basıldığında yoğun bir saldırı oluşturmayı sağlar. Güçlü ve yoğun bombardıman, genellikle ölümle sonuçlanır.

Overwatch'un saldırı tipi kahramanlarını ve yeteneklerini inceledik. Hepsi birer ölüm makinesi olarak dizayn edilmiş olan bu kahramanların stratejik olarak birçok varyasyonda kullanılabileceği ve Overwatch'ın bir zeka oyunu haline getirilebileceği çok açık.

12 taksit imkanıyla Overwatch satın almak için tıklayın >>

OYUNUN KALBİ PERDİGİTAL'DE ATIYOR