Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

PUBG MOBILE TAKTİKLERİ

PUBG Mobile'da hayatta kalan son kişi olmak yani çorba parası almak ya da tavuk yemeği yiyebilmek için aşağıdaki tavsiyelere mutlaka göz atmalısınız!

%2 bonus fırsatıyla PUBG Mobil UC satın al >>

PUBG Mobile'da, her maçın kendi içinde bir oynanışı olsa da, oyun stratejisi iki bölümde incelenebilir.

1. Bölüm: Maç Başlarken...

Oyun ayarlarınızı gözden geçirin

PUBG Mobile'da oyuna başlarken yapmanız gereken ilk şey oyun ayarlarını gözden geçirmek olmalı. 

Silah bulun

Tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra, haritaya indiğinizde ilk yapmanız gereken ise acil şekilde bir silah bulmak. Eğer silahı hemen bulursanız, rakiplerinize karşı büyük avantaj sağlayacaksınız.

PUBG Mobile'de hayatta kalan son oyuncu olmak istiyorsanız, oyundaki tüm silahları ve silah hasarlarını çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Çünkü adaya düştüğünüzde karşınıza çıkacak ilk silahla savaşmaya başlayacaksınız. PUBG Mobil'deki tüm silahları tanımak ve silah hasarlarını öğrenmek için aşağıdaki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

PUBG Mobile Silah Rehberi >> 

PUBG Mobile Silah Hasarları >>

Rakiplerinizi herhangi bir mesafeden hedefleyebilmek için kısa-orta menzilli ve uzun menzilli silahlar arasında iyi bir denge kurmalısınız.

Ekipmanlarınızı tamamlayın

Kask ve zırhlı yelek bulmanız sizin yararınıza olacak çünkü kolayca etkisiz hale getirilmenizi önleyecek.

Haritayı kontrol edin

Haritaya düştünüz, silah buldunuz, hızla ilerleyip kill almaya çalışacaksınız. Fakat gözünüzü bir an bile haritadan ayırmamanız gerekiyor. PUBG Mobile'ın önemli bir altın kuralı sürekli haritayı takip etmek çünkü diğer oyunlar gibi sadece oyun alanlarını değil silah seslerinin nereden geldiğini de haritadan takip edebilirsiniz.

Bir araç bulun

PUBG Mobile'da bir yerden bir yere ulaşabilmek için mutlaka bir araca ihtiyacınız var. Hem araç içinde daha güvende olacak hem de oyun alanlarına koşarak ulaşmak zorunda kalmayacaksınız. Bu nedenle yoldan bir araç bulun ve oyun alanına doğru ilerleyin.

PUBG Mobile'daki en kullanışlı araçları incelemek için;

PUBG Mobile Araç Rehberi >>

Binaları kontrol edin

Daha fazla kill almak için, açık kapılı binaları kontrol edin, orada mutlaka birileri saklanıyordur. 

En iyi yağmayı da yine binaların olduğu yerlerde yapabilirsiniz. Bu nedenle oyunun başlarında binaların olduğu alanlarda bulunmaya çalışabilirsiniz. 

Eğer takım oyunu oynuyorsanız, mutlaka sesli sohbeti kullanmalısınız.

Yukarıdaki tavsiyeleri dikkate alarak oyunda ilerleyip belli bir süre geçirdiniz fakat PUBG Mobile için bu kadarı yeterli değil! Bu tavsiyeler, oyunda hayatta kalmayı garantilemenizi ve birkaç kill almanızı sağlar.

2. Bölüm: Dikkat, Oyun Alanı Daralıyor

PUBG Mobil'de oyunun ortasından sonlarına doğru oyun alanı daralacağı için işler zorlaşacak. Ayrıca oyunda bu ana kadar hayatta kalabilmeyi başarmış rakipleriniz de sizin kadar silah ve zırh toplamış olacak. Artık şansa değil, akıllıca vuruşlara ihtiyaç var!

Savunmada olun

Savunma çok önemli! Oyunun ilk bölümünün aksine, son bölümde saldırgan bir oyun tarzı değil saklanan, pusuya yatan yani savunma yapan bir oynanış sergilemeniz gerekiyor. İyi gizlenme yerleri bulup, pusuya yatmayı deneyebilirsiniz. 

Mavi bölgenin içinde kalın

Mavi bölgenin içinde kalmayan oyuncu mutlaka vurulacak, bu nedenle oyunun sonundaki çatışmalarda mümkün olduğunca mavi bölgenin içinde kalmanız gerekiyor. 

Yerden yüksekte pusu kurun

Mavi bölgenin içinde kaldıysanız, mutlaka yerden yüksekte bi şeyin arkasında pusu kurmanız gerekiyor. Böylece ateş etmek için ayağa kalkan rakiplerinizi kolayca hedef alabilirsiniz. 

Araç kullanmayın

Oyun alanı daraldığı için PUBG Mobile'ın son bölümünde araç kullanırsanız tüm dikkatleri üzerinize çeker ve hemen vurulursunuz. Ayrıca, koşmadan sakince yürüyerek hareket edin. Unutmayın, oyunun bu bölümünde dikkatleri üzerinize çekmemelisiniz. 

Eşyalarınızı kontrol edin

Çatışma sırasında çok fazla yük taşımamak, çok cephane harcamamak gerekiyor. Eşyalarınızı mantık çerçevesinde kontrol altında tutmalısınız.

Eğer bu tavsiyelerin büyük bir kısmını PUBG Mobile'da uygulayabilirseniz çorba paranız çıktı demektir! 

İyi oyunlar dileriz...

Benzer İçerikler