Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

PUBG MOBILE SİLAH REHBERİ

PUBG Mobile, PUBG'deki neredeyse tüm silahlara sahip. Fakat silahları farklı ekipmanlarla kullanıp rakiplerinize karşı üstünlük sağlayabilirsiniz. Bu içeriğimizde PUBG Mobil'deki en iyi silahları sizler için derledik. PUBG Mobil'deki silahlar hakkında bilgi edinebilir ve ekipmanlarınızı hazırlarken vereceğimiz silah tüyolarını dikkate alabilirsiniz! Keyifli oyunlar...

PUBG Mobil'deki tüm silahlara göz atabileceğiniz içeriğimiz; PUBG Mobile Silah Rehberi >> 

%2 bonus fırsatıyla PUBG Mobile UC satın al >>

SALDIRI TÜFEKLERİ (Assault Rifle)

AKM: PUBG Mobile'da yakın, orta, uzun menzilli karşılaşmalarda kullanılabilecek çok güçlü bir silahtır ve geri tepmeyi nasıl kontrol edebileceğini iyi bilen oyuncular tarafından kullanılabilir. Geri tepme derecesi çok yoğun olduğu için bir dengeleyici(compensator) ile birlikte kullanılmalıdır. 7.62 mm cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag.


GROZA: Yüksek ateş hızı, yüksek hasarı ve düşük geri tepme özellikleriyle, çok güçlü bir silahtır ve çoğu oyuncunun tercihidir. Tek dezavantajı, yavaş yeniden yükleme özelliğidir, 3 saniye süren yeniden yükleme süresi çekişmeli bir maçta oyuncunun kolayca öldürülmesine neden olabilir. PUBG Mobil haritalarında rastgele bulunmaz, tedarik kasalarından(supply crates) şans eseri çıkar. 7.62 mm cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag.


SCAR-L: Hem kısa hem de uzun menzilli karşılaşmalarda etkili bir silahtır; hem çok yönlü ve güçlü hem de güvenilirdir. Yüksek ateş hızı, oyuncuların rakiplerine karşı üstünlük kurmasını sağlar. 4 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag, Foregrip. 5.56 mm cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


M16A4: Tam otomatik silahlar sınıfına girmeyen bu silah, düşük geri tepme özelliğiyle oyuncuların tercihi olabilir. Uzun menzilde gayet başarılıdır. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag. 5.56 mm cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


M416: PUBG Mobile'da profesyonel olmayan oyuncuların tercih edebileceği bu silah, düşük geri tepme özelliğiyle öne çıkar. Kullanımı basit olmasına rağmen güçlü bir silahtır. PUBG Mobil'e yeni başlayanlar, bu silahı tercih edebilir. 5 adet eklenti kabul eden nadir silahlardan biridir: Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock. 5.56 mm cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


AUG A3: PUBG Mobil'de nadir bulunan piyade tüfeklerinden biridir çünkü sadece supply drops'ta bulunabilir. Düşük geri tepme özelliği sayesinde orta-uzun menzilli çatışmalarda kullanılabilir ve yüksek stabiliteye sahiptir. Yeniden yükleme süresi oldukça uzun olduğu için bu silahı kullanan oyuncuların mutlaka Quickdraw şarjörünü almaları önerilir. 4 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag, Foregrip5.56 mm cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


KESKİN NİŞANCI TÜFEKLERİ (Sniper Rifles)

KAR98K: Oyundaki en zayıf tüfeklerden biri olduğu halde, haritada kolay bulunabilmesi ve kullanım kolaylığı PUBG Mobile'a yeni başlayanlar için birebirdir. Kafa vuruşları için ideal, vücut vuruşları için ise tercih edilmemelidir. Mermi yenileme hızı düşüktür. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Stock. 7.62 mm cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


M24: Güçlü fakat kullanımı zor bir silah olmasına rağmen kask takmayan oyuncuları kafa vuruşuyla alt edebilir. Tek seferde tek mermi çeker ve mermi yenileme hızı düşüktür. Haritada AWM'ye göre daha kolay bulunabilir. 4 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag, Stock. 7.62 mm cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


AWM: Yalnızca supply drops'ta bulunabilen ve 300 magnum mermi kullanan eşsiz bir silahtır. Güçlü bir keskin nişancı tüfeğidir ve uzun mesafeden üst seviye kask takan oyunları bile ortadan kaldırabilir. Yüksek hasar verir  fakat yenileme hızı düşüktür. 4 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag, Stock. 300 magnum cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


WIN94: En iyi keskin nişancı tüfeği denebilir fakat herhangi bir dürbün kabul etmez. PUBG Mobile'da kısa ve orta menzilli çatışmalar için idealdir, uzun menzilde başarısızdır. Yeniden yüklenme hızı düşüktür. Oyuncular bu silahı kullanırken çok dikkatli olmalıdır. Sadece Stock eklentisini kabul eder. 45 ACP cephane tipi ve 8 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


NİŞANCI TÜFEKLERİ (DMR'LER) (Designated Marksman Rifles)

SKS: Uzun mesafeli çatışmalarda, tek hamlede rakibi etkisiz hale getirebilir. Yüksek geri tepme ve düşük yeniden yükleme özelliklerine sahiptir. PUBG Mobile oyuncularının bu silahı yere çömelerek kullanmaları önerilir. 5 adet eklenti kabul eden nadir silahlardan biridir: Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock. 7.62 mm cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


VSS: Değiştirilemeyen ve herhangi bir ekleme yapılamayan kendi donanımı ile eşsiz bir silahtır. Kısa ve orta menzilde çok kuvvetlidir. Sadece Mag ve Stock eklentilerini kabul eder. 9 mm cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahiptir.


MINI14: Çok hızlı ateş edebildiği için uzun mesafede bile etkilidir. PUBG Mobil'de, 20 adet mermi kapasitesine sahip tek ve en büyük nişancı tüfeğidir. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag. 5.56 mm cephane tipine sahiptir.


MK14: Sadece supply drops'ta bulunabilir. Güçlü hasar verme kabiliyetine sahiptir. Tam otomatik modda kullanıldığında, yeniden yükleme hızı ve geri tepme özelliği de yüksektir. 4 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag, Stock. 7.62 mm cephane tipi 10 adet mermi kapasitesine sahiptir.


SLR: Hızlı mermi atan özelliği uzun menzilli çatışmalarda güçlü olmasını sağlar. Yavaş yüklenme hızı ise yakın menzilli çatışmalarda bu silahı kullanan oyuncuya dezavantaj yaratır. 4 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag, Stock. 7.62 mm cephane tipi 10 adet mermi kapasitesine sahiptir.


AV TÜFEKLERİ (Shotguns)

S686: 12 adet mermiyi çok hızlı şekilde atabilir fakat yeniden yüklenme hızı düşüktür. PUBG Mobile'deki en güçlü av tüfeğidir. Yakın ve orta menzilli çatışmada ideal bir silahtır. Sadece Mag ve Stock eklentilerini kabul eder. 12 Gauge cephane tipi ve 2 adet mermi kapasitesine sahiptir.


S1897: Yakın mesafeli çatışmalarda çok güçlü hasar verir. Yeniden yüklemesi manuel olarak yapılmalıdır. Sadece Muzzle ve Stock eklentilerini kabul eder. 12 Gauge cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir.


S12K: Yarı otomatik özelliğine sahiptir. Hızlı ateş eder ve yüksek hasar bırakır. Yakın mesafeli çatışmalarda etkilidir. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag. 12 Gauge cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir.


MAKİNALI TÜFEKLER (Submachine Guns)

UZI: Çok yüksek atış hızına sahip makinalı tabancadır. Yakın mesafeli çatışmada idealdir. Yüksek ateşleme ve yenilenme hızı sayesinde hızlı cephane değiştirir. Oyuncular bu sayede, PUBG Mobil haritalarında buldukları 9 mm mermileri hemen kullanabilir. 3 adet eklenti kabul eder: Muzzle, Mag, Stock. 9 mm cephane tipi ve 25 adet mermi kapasitesine sahiptir. 

UMP9: Yakın mesafeli çatışmada en iyi makinalı tabancadır. Düşük geri tepme özelliği sayesinde çoğu PUBG Mobile oyuncusu bu tabancayı kullanabilir. Oyuncular binaları yağmalayarak bu tabancayı kolaylıkla bulabilir. 4 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag, Foregrip. 9 mm cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


VECTOR: Yakın mesafe atışlarında etkilidir ve iyi hasar bırakır. Bu silahı kullanan PUBG Mobile oyuncularının uzun maçları sürdürebilmeleri için mutlaka bir Mag eklentisi kullanması gerekir. 5 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock. 45 ACP cephane tipi ve 13 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


TOMMY GUN: PUBG Mobil'deki en güçlü hafif makinalı tüfeklerden biridir. Yakın mesafeli çatışmalarda en fazla hasarı veren silahlardandır. Fakat güçlü geri tepme özelliği nedeniyle kullanırken dikkatli olunması gerekmektedir, kontrol edilmesi zor bir silahtır. 3 adet eklenti kabul eder: Muzzle, Mag, Foregrip. 45 ACP cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 


HAFİF MAKİNALI TÜFEKLER (Light Machine Guns)

M249: Yalnızca supply drops'tan yağmalanabilen hafif makinalı tüfektir. Yeniden yenileme hızı oldukça düşüktür. Sadece Sight eklentisini kabul eder. 5.56 mm cephane tipi ve 100 adet mermi kapasitesine sahiptir. PUBG Mobile'da duo veya takım modlarında kullanılması idealdir.


DP-28: M249'a göre daha yavaş ateşleme gücüne sahiptir ama geri tepme özelliği güçlüdür. Sadece Sight eklentisini kabul eder. 7.62 mm cephane tipi ve 47 adet mermi kapasitesine sahiptir.


TABANCALAR (Handguns)

P92: PUBG Mobil'e yeni başlayanlar için iyi bir silahtır, yakın mesafeli çatışmada tercih edilebilir. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag. 9 mm cephane tipi ve 29 adet mermi kapasitesine sahiptir.


P1911: Oyun başında, sahip olunursa oyuncunun avantajına bir durum oluşur çünkü güçlü bir silahtır. Birkaç kill almak birkaç atışla mümkün olabilir. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag. 45 ACP cephane tipi ve 7 adet mermi kapasitesine sahiptir.


R1895: AKM, GROZA, KAR98K ile aynı cephaneyi kullanan eski bir tabancadır. Bu özelliği, PUBG Mobil oyuncularına kolay cephane bulma ve kolay yükleme avantajı sağlar. Sadece Muzzle eklentilerini kabul eder. 7.62 mm cephane tipi ve 15 adet mermi kapasitesine sahiptir.


P18C: PUBG Mobile'da şu an tam otomatik moda sahip tek tabancadır. Oyuncular, bu silah sayesinde rakiplerini mermi yağmuruna tutabilir ve yakın mesafeli çatışmalarda anında onları yok edebilir. 3 adet eklenti kabul eder: Sight, Muzzle, Mag. 9 mm cephane tipi ve 17 adet mermi kapasitesine sahiptir.


R45: Yüksek hasar veren özelliği sayesinde oyun başında kullanılabilecek bir silahtır. Sadece Red Dot Sight eklentisini kabul eder. 45 ACP cephane tipi ve 6 adet mermi kapasitesine sahiptir.


SAWED-OF: PUBG Mobil'in mini av tüfeğidir. Ortalama güçtedir. Maç başında sadece yakın mesafeli çatışmalarda veya atışlarda etkili olabilir. Sadece Muzzle eklentisini kabul eder. 12 Gauge cephane tipi ve 2 adet mermi kapasitesine sahiptir.


DİĞER SİLAHLAR (Other Weapon)

CROSSBOW: PUBG Mobil'deki tek yaylı tüfektir. Menzili sınırlıdır, yakın mesafeli çatışmalar için kullanılabilir. Yeniden yükleme süresi birkaç saniye sürmektedir. 


PUBG Mobile'da ayrıca tabanca veya tüfek olmayan aşağıdaki savunma araçları da mevcut. 

YAKIN DÖVÜŞ SİLAHLARI (Melee Weapons): Tüm silahlar yakın mesafeli çatışmalarda etkilidir. Özellikle ses çıkarmamaları nedeniyle, PUBG Mobil oyuncularının rakiplerine karşı sessizce üstünlük kurmasını sağlayabilir. 

  • PALA
  • LEVYE
  • ORAK
  • TAVA

ATILABİLİR SİLAHLAR (Throwables)

  • EL BOMBASI
  • MOLOTOF KOKTEYLİ
  • SİS BOMBASI
  • SERSEMLETME BOMBASI

Benzer İçerikler