Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

AMONG US NEDİR? AMONG US NASIL İNDİRİLİR?

Aileniz ve arkadaşlarınızla uzaktan oynayabileceğiniz bir oyun mu arıyorsunuz? Öğrenmesi kolay ve telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bir mobil oyun olan Among Us tam size göre!

Among Us nedir?

Among Us yalnızca 4 geliştiriciye sahip "Innersloth" oyun stüdyosu tarafından geliştirilen, çevrimiçi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunudur. Kasım 2020'de 500 milyondan fazla aktif oyuncuyla yılın en çok aylık oyuncuya sahip mobil oyunu oldu.

“Mürettebat üyelerinizden hangisinin uzaylı bir sahtekâr olduğunu anlamaya çalışın.”


Among Us nasıl oynanır?

Oyunu tanıdığınız kişilerle veya yabancılarla çevrimiçi olarak dört ila on kişiye kadar oynayabilirsiniz. Oldukça popüler olan Among Us, oyunculara birbirlerini arkadan bıçaklama ve aynı zamanda bağlantı kurma özgürlüğü tanıyor.

Oyunda, dünyaya geri dönmeye çalışan bir uzay gemisindeki mürettebat üyesi olarak yer alıyorsunuz. Eve gitmek istiyorsunuz ama bu o kadar da kolay değil. Çünkü bir mürettebat üyesinin yerini, gemi dünyaya varmadan önce mürettebatın geri kalanını ortadan kaldırmak isteyen şekil değiştirebilen bir uzaylı almıştır. Sorun şu ki, Sahtekâr tıpkı herkes gibi görünüyor ve amacı tespit edilmeden hayatta kalarak mürettebatın geri kalanını öldürmektir. Bu amaçla aranızdaki Sahtekâr, gemiyi sabote edecek, havalandırma deliklerinden gizlice girecek, oyuncuları aldatacak ve diğerlerini suçlamaya çalışacak. Eğer çok fazla oyuncunuz varsa, birden fazla sahtekarlığa sahip olmayı da seçebilirsiniz.

Bu esnada, sahtekâr olmayan mürettebat üyeleri, gemiyi tamir etmek için bazı görevleri yerine getirmelidir ve bir ölüm bildirilmedikçe konuşamazlar. Herkes gemiyi tamir ederken, herkes kimliğini gizlemek amacıyla konuşamamaktadır. Bir ceset rapor edildiğinde, hayatta kalan mürettebat sahtekârın kim olduğu hakkında düşündüklerini sohbet yoluyla açıkça tartışabilir ve gemide kime oy verileceği konusunda en iyi tahminlerini yapabilir. Sahtekarın amacı, mürettebatın bir üyesi gibi davranmaktır. Sahtekâra oylama yapılırsa ekip kazanır. Sahtekar yerine grup yanlışlıkla bir mürettebat üyesine oy verirse başka bir ceset bulunana kadar herkes geminin bakımına geri döner tekrar oy kullanırlar.

Among Us her oynayışta sizlere farklı bir deneyim sunma potansiyelini barındırıyor. Çünkü oyun kendisinden çok oyunculara ve onların kişiliklerine odaklanır. Farklı oyuncularla oynadığınızda oyun değişecektir. Yani oynayabileceğiniz yeni insanlar olduğu sürece oyun taze, ilgi çekici ve dinamik kalacaktır.

Çevrimiçi çok oyunculu sosyal çıkarım oyunu Among Us ilk olarak Haziran 2018'de piyasaya sürülmesine rağmen, yalnızca dünyanın çeşitli ülkelerindeki pandemi kısıtlamaları sırasında oyun oldukça popüler hale geldi. Steam'in ve uygulama indirme listelerinin zirvesine çıktı ve Eylül ortasına kadar 86 milyondan fazla indirmeye ulaştı. Among Us o kadar popüler olduğunu kanıtladı ki, stüdyo çalışmaları devam eden Amons Us 2'yi iptal etmeye karar verdi ve tüm çabasını Among Us'ı geliştirmek için harcadı. 2020'de Twitch veya YouTube'da Among Us oynayarak yayın yapan birkaç yayıncı sayesinde oyuna olan ilgi oldukça arttı diyebiliriz. Shroud ve Ninja gibi çevrimiçi oyun akışı platformundaki popüler kişilerin bu oyunu oynaması da oyuncuların ilgisini Among Us üzerinde topladı. Among Us, Twitch'te 8,3 milyon takipçiye sahip.

Among Us nasıl indirilir?

Among Us oyununu iOS ve Android cihazlarda oynamak ücretsizdir. Oyunu App Store veya Google Play Store'dan indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak telefonunuza indirdiğiniz Among Us için dilerseniz oyun içi marketten Google Play kodu veya iTunes hediye kartı ile karakteriniz için skin, evcil hayvan gibi kozmetik ürünlerden satın alabilirsiniz. 

Google Play kodu satın al >>

iTunes (Apple) Hediye Kartı satın al >>

PC'de oynamak isterseniz Among Us oyununa Steam Cüzdan Kodu ile Steam’de 10,50 TL’ye sahip olabilirsiniz. Ayrıca Xbox Game Pass (PC)'de de bulunan Among Us'a Xbox Game Pass Ultimate üyeliği ile sahip olabilirsiniz.

Steam Cüzdan Kodu satın al >> 

Xbox Game Pass Ultimate satın al >>

Among Us, aylık en yüksek aktif oyuncuya sahip olsa da 2020'nin en yüksek hasılat yapan mobil oyunu Free Fire oldu.

Free Fire nedir?

Free Fire sistem gereksinimleri nelerdir?

Free Fire evcil hayvanlar hangileri?

Free Fire silah rehberi

Benzer İçerikler