Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

VALORANT ÇIKTI! VALORANT NEDİR?

VALORANT NEDİR?

Riot Games tarafından 7 Nisan 2020'de Kapalı Beta olarak oyunseverlerin beğenisine sunulan Valorant, karakter tabanlı 5v5 taktiksel nişancı oyunudur. Ücretsiz olarak oynanan Valorant, 2 Haziran 2020'de resmen yayınlandı! 

Valorant'ta zafere ulaşmak yani oyunu kazanmak yalnızca beceri ve stratejiye bağlıdır. Valorant nasıl oynanır?

FPS tabanlı Valorant, savunma ve saldırı adında 2 takımdan oluşan maçlara sahne olmaktadır. Her bir takımda 5 oyuncu bulunmaktadır.

Saldırı takımının amacı, Spike adındaki bombayı A veya B bölgelerine taşıyıp, kurmak ve rakiplerine karşı üstünlük sağlamaktır.

Savunma takımının amacı, Spike bombasını bulmak, çözmek veya karşı takımdan gelecek saldırıyı etkisiz hale getirip maçı kazanmaktır.

Valorant hakkında daha fazla bilgi almak için Valorant Nasıl Oynanır? yazımızı inceleyebilir, Valorant'taki Spike bombasıyla ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Valorant sistem gereksinimlerine ise buradan göz atabilirsiniz. 

Maç iki devreden oluşmaktadır ve bu iki devrede toplam 25 tur vardır. 13. turun kazananı zafere ulaşır.

Valorant oyununda Breach, Brimstone, Cypher, Jett, Omen, Phoenix, Sage, Sova, Reyna, Viper, Raze adlarında 11 adet karakter vardır. Bu karakterlerin her birininin C Yeteneği, Q Yeteneği, F Yeteneği, X Yeteneği birbirinden farklıdır. Bu sebeple Valorant oyunculara, birçok oynanış seçeneği sunmaktadır.

Valorant’ta Bind, Heaven ve Split adında 3 adet harita bulunmaktadır.  

VALORANT POINTS (VP) NEDİR?

Valorant VP yani Valorant Points, Valorant oyun içi mağaza alışverişlerinde kullanılan para birimidir. 

%2 bonus fırsatıyla Valorant Point (VP) satın al >>


Benzer İçerikler