Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

FREE FIRE PET (FREE FIRE EVCİL HAYVANLAR)

Free Fire oyunu birbirinden farklı yeteneklere sahip karakterlerin yanında bu karakterlere eşlik edecek yoldaşlar da barındırıyor. Evcil hayvanların yetenekleri, oyunculara savaş alanında yardımcı olabilecek pasiflerdir. Tıpkı oyuncu karakterlerde olduğu gibi, evcil hayvanların yetenekleri bazen tüm takımla da paylaşılabilmektedir. Free Fire oyununun sunduğu bu eğlenceli yoldaşlar savaş alanında düşmana karşı avantaj elde etmek isteyen herkes için çok önemlidir.


Garena Free Fire'da yeni OB22 Yaması ile eklenen bir özellik ile şu anda oyuncuların oyun içi mağazadan satın alabilecekleri toplam 12 evcil hayvan bulunmaktadır.

Mechanical Pup:

Fiyat: 299 Free Fire Elmas

Yetenek: Mechanical Pup, havalı görünmek haricinde övünebileceği özel bir yeteneğe sahip değildir. Başka bir evcil hayvanın becerisini kuşanarak başka bir evcil hayvanın yeteneğini gizlemek için kullanılabilir, ancak hiçbir becerilerini yükseltememektedir.

Kitty:

Fiyat: 299 Free Fire Elmas

Yetenek: Kitty de tıpkı Mechanical Pup gibidir ve diğer evcil hayvanlar gibi belirli bir oyun içi beceriye sahip değildir. Fakat herhangi bir evcil hayvana ait herhangi bir beceriyi donatarak başka bir evcil hayvanın yeteneğini gizlemek için kullanılabilir. Evcil hayvanın yeteneği Kitty ile oynarken aynı seviyeye yükseltilemez.

Shiba:

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek:  “Mushroom Sense” adında özel bir yeteneğe sahip olan Shiba, harita üzerinde yer alan çevredeki mantarlardan birinin konumunu her 180 saniyede bir işaretler. Bu işaretleme 30 saniye sürer. Shiba en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra bu yeteneği haritada etrafındaki mantarlardan birini 150 saniye boyunca işaretler. Bu işaretleme 30 saniye sürer. Bu beceri, mantarları daha kolay bulmak için işe yarayabilir.

Night Panther:

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek: Robotik bir panter olan bu evcil hayvan “Weight Training” adında özel bir yeteneğe sahiptir. Bu yeteneği, oyuncunun envanterinde (sırt çantasında) daha fazla öğenin taşınmasına izin veren maksimum 15 ekstra saklama alanı sağlar. Night Panther 7. Seviyede iken envanter alanı 30 artar. Savaş alanında silah ve mühimmat toplamayı seven oyuncular tarafından tercih edilebilir.

Detective Panda:

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek: “Panda’s Blessing” yeteneği ile Dedektif Panda her bir düşman öldürmenize %4 HP (can) yenilenmesi sağlar. Dedektif Panda, 7. Seviye iken her bir düşman öldürmenize %7 HP yenilenmesi sağlar. Bu yetenek size oyunda hızlı hücum yaptığınız zamanlarda hızlı iyileşme sağlar.

Robo:

Fiyat:  699 Fire Fire Elmas

Yetenek: Kedi kulaklı bir robot olan Robo karakterinin “Wall Enforcement” yeteneği sayesinde, Gloo duvarlarının etrafına bir kalkan eklenir ve 60 HP’lik bir kalkan ile ek koruma sağlar. Robo, en yüksek seviyeye ulaştığında Gloo duvarına oluşturduğu kalkanın HP’si 100'e yükselir. Çatışmalarda Gloo duvarına sıkça başvuran oyuncular tarafından tercih edilebilir.

Spirit Fox:

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek: “Well Fed” yeteneği ile Spirit Fox sağlık kiti kullandığınızda size fazladan 4 HP yenilemektedir. Evcil hayvan son seviyeye ulaştığında sağlık kiti kullandığınızda ekstra 10 HP sağlar.

Poring:

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek: Su damlası şeklindeki Poring, yeteneği olan “Stitch and Patch” sayesinde kask ve zırh dayanıklılığınızı her üç saniyede 1 arttırır. Böylece seviye 1 olan zırhınızın yok edilmesini engeller. En yüksek seviyeye geldiğinde 3. seviyeye kadar kask ve zırhın yok edilmesini önlemek için  Poring kask ve zırh dayanıklılığınızı her 1 saniyede bir arttırmaktadır. Poring, savaş alanında sürekli çatışmalara giren oyuncular tarafından tercih edilebilir.

Ottero:

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek:  Bir su samuru olan Ottero’nun “Double Blubber” yeteneği ile bir oyuncu tedavi tabancasını veya ilk yardım setini kullanırken bir miktar EP kurtarır. Oyuncu, geri kazanılan HP'nin% 35'ine eşdeğer olan EP miktarını geri kazanır. Evcil hayvan maksimum seviye olan 7. Seviyeye geldiğinde HP yenilenmesi% 65'e çıkar.

Falco:

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek: Free Fire oyununda tanıtılan ilk uçan evcil hayvan olan Falco, “Skyline Spree" yeteneği ile paraşütle atlama sırasında süzülme hızını %15 artırır. Ayrıca paraşüt açıldıktan sonra dalış hızını da %25 arttırır. Bu yeteneğin etkisi tüm takım için geçerlidir. Oyunun başlangıcında hava mesafelerine hızlı bir şekilde ulaşmak için kullanışlıdır. Diğer oyunculardan önce silah ve mühimmatları toplamak isteyen oyuncular tarafından tercih edilebilir.


Mr. Waggor (Bay Paytarz):

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek: Mr. Waggor eğer envanterde Gloo duvarı yoksa, oyuncuya her 120, 100, 80 saniyede 1 Gloo duvarı sağlayan “Smooth Gloo” adında yeteneğe sahiptir. Bu yetenek Gloo duvarlarının geri çekilebilecek tek savunma olduğu durumlarda, özellikle oyunun sonlarında kullanışlıdır.


Rockie:

Fiyat: 699 Free Fire Elmas

Yetenek: “Stay Chill” yeteneği ile Rockie karakterinizin kuşanılmış aktif yeteneğinin cooldown süresini %6 azaltır. Evcil hayvan son seviyeye yükseltildiğinde yetenek cooldown süresini %10 oranında azaltır.

Yeni Evcil Hayvan:

Beaston:

OB25 yaması ile Free Fire beta test sürümüne Beaston adında yeni bir evcil hayvan eklendi.

Yetenek:  “Helping Hand” yeteneği ile Free Fire oyununun yeni evcil hayvanı Beaston, el bombası, Gloo duvarı, flaş ve sis bombalarının fırlatma menzillerini %10 artırmaktadır.

Oyun içi para birimi olan Free Fire Elmas satın alarak siz de savaş alanında size eşlik edecek bir evcil hayvanın sahibi olabilirsiniz. Böylelikle Free Fire'ın sunduğu battle royale mücadelesine minik dostunuz ile katılabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz küçük dostlarınızı yiyecek ile besleyerek deneyimlerini arttırabilirsiniz. Oyun içi mağazadan 30 Free Fire Elmas ile satın alabileceğiniz Yoldaş(ortak) maması ile küçük yoldaşlarınızı besleyebilir ve seviyelerini arttırabilirsiniz. 

Free Fire hakkında bilgi almak için Free Fire Nedir? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Free Fire Sistem Gereksinimleri >>

Benzer İçerikler