Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

FREE FIRE KARAKTERLERİ

Free Fire oyunu diğer battle royale oyunlarının aksine karakter sistemi barındırmaktadır. Garena Free Fire karakterleri, her biri savaştaki yaklaşımınızı tamamen değiştirebilecek özel bir hayatta kalma yeteneğine sahiptir. Bu yetenekler, takım arkadaşlarınızı destekleme yeteneği, mini haritada geçici olarak gizlemek, dayanıklılığınızın artması gibi farklı özellikler barındırmaktadır.

Free Fire'da oyuncular oyuna iki karakter kullanarak başlar. Free Fire'ın önceden Adem ve Havva adındaki, oyuna ilk eklenen karakterlerinin isimleri Garena tarafından değiştirildi ve şimdi Nulla ve Primis olarak adlandırılıyor. Oyuncular oyuna Nulla ve Primis adlı iki karakter ile başlamaktadır ve oyuncular ilerledikçe daha iyi karakterlerin kilidini yavaş yavaş açabilirler. Nulla ve Primis hariç her bir karakter, savaş alanında size yardımcı olacak benzersiz bir yeteneğe sahiptir.

Free Fire nedir?

Free Fire sistem gereksinimleri nelerdir?

Free Fire evcil hayvanlar hangileri?

Free Fire silah rehberi

Free Fire birbirinden eşsiz 35 karakter sunmaktadır.

Herhangi bir yeteneğe sahip olmayan karakterler:

 • Nulla
 • Primis

Öne çıkan karakterler:

 • Chrono: Cristiano Ronaldo ile işbirliğinin bir parçası olarak Chrono karakteri Free Fire'da yayınlandı. Başka bir evrenden bir ödül avcısıdır. Aktif yeteneği "Time-Turner" ile düşmanlardan 600'e kadar hasarı engelleyen bir güç alanı yaratır. Oyuncular güç alanı içinden rakiplere ateş edebildiği için ek bir avantaj sağlar. Hareket hızı da %15 artar. Beceri etkinleştirmesi sırasında, güç alanındaki müttefikler, etkileri dört saniye süren hareket hızında %10 artış elde eder. Yeteneğin 50 saniyelik bir cooldown süresi vardır.

Yeteneği olan karakterler:

 • A124: Modern teknoloji ile üretilmiş bir robottur. Aktif yeteneği "Thrill of Battle" ile 25 EP'yi hızla HP ye dönüştürebilir. Yeteneğin cooldown süresi 90 saniyedir.
 • Alok: Ritim tutmaya hazır dünyaca ünlü bir DJ'dir. Aktif yeteneği "Drop the Beat” ile dostların hareket hızını %10 artıran ve 5 saniyeliğine 5 HP/saniye yenileyen 5 metre aura oluşturur. Yetenek istiflenemez.
 • Alvaro: Vahşi ama yetenekli bir yıkımcıdır. Pasif yeteneği “Art of Demolition” yeteneği ile patlayıcı silah hasarı %6, hasar aralığı %7 artar.
 • Andrew: Bir zamanlar polis memuruydu. Pasif yeteneği "Armor Specialist". Andrew'ın zırh dayanıklılığını arttırır.
 • Antonio: Gangster olarak büyüyen bir öksüzdü. Pasif yeteneği "Gangster’s Spirit". Antonio, tur başladığında ekstra 10 HP kazanır.
 • Caroline: Son derece zengin bir aileden bir kız öğrenci. Pasif yeteneği "Agility" ile Caroline bir Av tüfeği tutarken hareket hızı %3 artar.
 • Clu: Modern zamanların özel dedektifidir. Aktif yeteneği "Tracing Steps" ile çömelme pozisyonunda olmayan 30 metre içindeki düşmanların pozisyonlarını bulur. 5 saniye CD ise 50 saniye sürer. 4. seviyede, düşman pozisyonları takım arkadaşlarıyla paylaşılır.
 • Ford: Denizde eğitilmiştir ve son derece sert bir mizaca sahiptir. Pasif yeteneği "Iron Will". Ford güvenli bölgenin dışındayken alınan hasarı %4 azaltır.
 • Jai:  Rütbeli bir SWAT komutanıdır. Pasif yeteneği "Raging Reload" ile bir rakibi düşürdükten sonra, topun şarjörü otomatik olarak kapasitesinin %10'u kadar yeniden doldurulur (AR, Tabanca veya SMG ile sınırlıdır)
 • Joseph: Tanınmış bir fizikçi ama aynı zamanda bir oyuncudur. Pasif yeteneği: “Nutty Movement” ile Joseph hasar aldığında hareket ve sprint hızı %10 artar.
 • Jota: Bir parkur uzmanı ve bir dublördür. Pasif yeteneği "Sustained Raids" - SMG veya pompalı tüfek ile öldürmelerde anında 25 HP'yi yeniler ve cooldown süresi 5 saniyedir.
 • Kapella:  Kapella, popüler bir pop şarkıcısı ve yıldızıdır. Pasif yeteneği "Healing Song". İyileştirme öğelerinin etkilerini %10 ve iyileştirme becerilerini %10 artırın. %20 düşürüldüğünde müttefik HP kaybını azaltın. Efektler istiflenmez.
 • K 'Captain Booyah': Pasif yeteneği "Master of All" ile Garena Free Fire'a eklenen benzersiz bir karakter yeteneğidir. Jiujitsu Modu ve Psikoloji Modu olmak üzere iki farklı modu vardır. Jiujitsu Modu: 6 metre içindeki müttefikler EP dönüşüm oranında% 500 artış elde eder. Psikoloji Modu: Her üç saniyede bir 100 EP'ye kadar 2 EP kurtarmanızı sağlar. Mod anahtarının 20 saniyelik bir soğuma (cooldown) süresi vardır. Ayrıca, moddan bağımsız olarak, kullanıcıların Max EP'si 50 artar.
 • Kelly: Kelly bir atlet, bir sprinter. Pasif yeteneği "Dash". Kelly'nin ilk aşamada sprint(depar) hızı %1 artar.
 • Kla: Muay Thai’de uzmanlaşmış eski bir saygın dövüş sanatçısıdır. Pasif Yeteneği: "Muay Thai". Kla'nın yumruk hasarını arttırır.
 • Laura:  Olağanüstü yetenekli bir özel ajandır. Pasif Yeteneği: "Sharp Shooter". Birinci seviyede iken bu yetenek, Laura'nın kapsamına girdiğinde doğruluğu %10 artırmaktadır. Yeteneği, hedeflerini düzgün bir şekilde kontrol edemeyen yeni oyuncular ve sıradan oyuncular için çok faydalıdır. Bu beceri, doğruluğun en önemli faktör olduğu uzun menzilli savaşlarda da harikadır.
 • Luqueta: Yükselen bir futbol yıldızıdır. Pasif Yeteneği: "Hat Trick". Her öldürme, maksimum HP'yi 35'e kadar 8 artırır.
 • Maxim: Maxim, rekabetçi bir yiyicidir. Pasif Yeteneği: "Gluttony". Beslenme ve ilaç kitlerini %2 daha hızlı kullanır.
 • Miguel:  Miguel, özel kuvvetlerdeki bir bölümün çok yönlü Elit bir komutanıdır. Pasif Yeteneği: "Crazy Slayer". Miguel, her öldürmede EP kazanabilir.
 • Misha: Misha son derece yetenekli bir yarışçıdır. Pasif yeteneği "Afterburner" ile Misha'nın sürüş hızı artar ve araçların içindeyken alınan hasarı azalır birinci seviyede iken pasif sürüş hızı %2 arttırılır, araç içindeyken alınan hasar %5 azalır.
 • Moco: Moco, olağanüstü bir bilgisayar korsanıdır. Pasif yeteneği "Hacker's Eye" ile oyuncular tarafından iki saniyeliğine vurulan düşmanları etiketler ve bu bilgi takım arkadaşlarıyla da paylaşılır. Yeteneği maksimum seviyede iken, kullanıcılar düşmanlarını beş saniye boyunca etiketleyebilirler.
 • Nikita: Nikita profesyonel bir koruma olarak çalışıyor. Pasif Yeteneği: "Firearms Expert".  Nikita, Makineli tüfek % 4 oranında daha hızlı yeniden şarjörünü daha hızlı değiştirir.
 • Notora: Notora, maskülen bir motosiklet çetesi üyesidir. Pasif Yeteneği: "Racer's Blessing". Bir aracı sürerken, her 4,5 saniyede bir araçtaki tüm üyelere 5 HP geri verin. Efektler istiflenmez.
 • Olivia: Ünlü bir hastanenin baş hemşiresi. Pasif Yeteneği: "Healing Touch". Olivia tarafından canlandırılan oyunculara ekstra 6 HP verilir.
 • Paloma: Yeraltı dünyasını kontrol eden bir silah tüccarı. Pasif Yeteneği: "Arms-dealing". Paloma, envanter alanına girmeden 30 AR cephane taşıyabilir. 
 • Rafael: Ölümcül bir katildir. Aktif yeteneği "Dead Silent" etkinleştirildiğinde Rafael, rakibinin mini haritalarında tespit edilme korkusu olmadan silahıyla atış çılgınlığına devam eder ve yerini sekiz saniyelik süre sınırına kadar görünmez tutar. Yetenek 90 saniyelik bir cooldown süresine sahiptir.
 • Shani: Hurdalıkta çalışan bir mühendis. Pasif Yeteneği: "Gear Recycle". Pasif her öldürmeden sonra 10 zırh dayanıklılığı yeniler. Ekstra dayanıklılık artırabilir.
 • Shimada Hayato: Hayato efsanevi bir samuraydır. Pasif yeteneği "Bushido" ile Hayato, eksik olan her %10 HP için bir miktar cephane delişi kazanır. Birinci seviyede iken %10'luk HP kaybına, zırh delme %7,5 artar. 
 • Steffie: Steffie profesyonel bir grafiti sanatçısıdır. Yeteneği: "Painted Refuge". Aktif 5 saniye boyunca patlayıcı hasarını %15 ve mermi hasarını %5 azaltan bir duvar yazısı oluşturun. Yeteneğin cooldown süresi 45 saniyedir.
 • Wolfrahh: Wolfrahh bir oyun yayıncısı ve e-spor oyuncusudur. Pasif Yeteneği: "Limelight". Her ilave gözlemci veya öldürmeyle: Kafadan vuruşlardan alınan hasar %25'e kadar %3 azalır. Düşmanın uzuvlarına verilen hasar %3 artarak %15'e kadar artar
 • Wukong: Maymun kral geldi! Aktif yeteneği "Camouflage" ile hareketsiz dururken kamuflaj derisi giyebilir. Kamuflajın cooldown süresi 300 saniyedir. 

Yeni Karakterler:

 • Snowella: Free Fire düzenli güncellemeleri ile karakter yelpazesini geliştirmiş olup bunlardan biri de özel yeteneklerle donatılmış en son eklenen Snowelle karakteridir. Snowelle, nanoteknoloji ve robotik uzmanıdır. Pasif Yeteneği: "Nano Nerves". Snowell, düşmanlarının kısa süreliğine aktif yeteneklerini kullanmasını engeller.

Her karakter, yükseltilebilen ve savaşta oldukça kullanışlı olan benzersiz becerisiyle donatılmış olarak gelir. Karakterlerin kilidini açabilmek için Free Fire oyun içi para birimi olan Free Fire Elmas satın alabilirsiniz. Böylelikle kendi dövüş tarzınıza fayda sağlayacak becerilere sahip karakterleri edinebilirsiniz.

Free Fire farklı karakterlerin yanı sıra oyuncuların sahaya taşıyabileceği küçük hayvanlar-yoldaşlar da barındırmaktadır. Free Fire evcil hayvanlar söz konusu olduğunda Free Fire'ın birçok seçeneği mevcut. Tıpkı Free Fire karakterlerinde olduğu gibi Free Fire evcil hayvanlarının da savaşta sizlere faydalı olabilecek kendine özgü bir yeteneği bulunmaktadır.

Benzer İçerikler