Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

YENİ VALORANT KARAKTERİ ASTRA İLE TANIŞTINIZ MI?

Riot Games çatısı altında olan, taktiksel nişancılık oyunu Valorant’a gelen güncellemeyle beraber oyuna yeni bir ajan katıldı. Oyuna getirdiği yamalarla beraber güncelleğini korumaya devam eden Valorant, son güncelleme ile oyuna Ganalı ajan Astra’yı ekledi. Valorant’ın 15. ajanı olan Astra, tüm haritayı kontrol altında tutmayı başaran bir kontrol uzmanı olarak oyuncuların karşısına çıkıyor.


Valorant’ın son yaması olan 2. Bölüm 2. Kısım’da yer alan diğer yenilikler nelerdir merak ediyorsanız buradan inceleyebilirsiniz.

%2 bonus fırsatıyla Valorant Point (VP) satın al >>

Güç kaynağı Radyant olan Astra’nın yetenek açıklamaları şu şekilde;

Q – Nova Darbesi

Astra, Astral yolculuk halindeyken haritada seçtiği kısımlarına yıldız yerleştirir (X). Nova Darbesi yapabilmek için yerleştirdiği yıldızlardan bir tanesini etkinleştirir. Kısa süre içerisinde güç topladıktan sonra Nova Darbesi, etkilediği tüm oyuncuları sersemletir.

E – Yıldız Bulutu

Astra, Astral yolculuk halindeyken haritada seçtiği kısımlarına yıldız yerleştirir (X). Yerleştirilen yıldızlardan Yıldız Bulutu (duman) oluşturman için yerleştirilen yıldızlardan biri seçilip etkinleştirilir.

F – Kozmik Çözünüm

Asta, Kosmik Çözünüm’ü kullanarak bir yıldızı geri alır. Geri alınan yıldız bir süre sonra tekrar kullanılabilir. Kozmik Çözünüm dönmeden önce yıldızın olduğu yerde kısa süren bir sahte Yıldız Bulutu oluşur.

C – Çekim Alanı

Astra, Astral yolculuk halindeyken haritada seçtiği kısımlarına yıldız yerleştirir (X). Yerleştirilen yıldızlardan seçilen bir tanesi Çekim Alanı oluşturmak için kullanılır. Çekim Alanı oluşturulan yıldızın etki alanı içerisinde kalan oyuncular merkeze sürüklenir ve yıldızın merkezi patladıktan sonra ekli alanı içerisinde olan oyuncular savunmasız kalır.

X – Astral Yolcu/Kozmik Ayrım

Astra, TEMEL ATIŞ tuşuyla yıldız yerleştirebileceği Astral Yolculuk haline geçebilmesi için etkinleştirilmeli (X). Astral Yolculuk halindeyken yerleştirilen yıldızlar daha sonra Çekim Alanı, Nova Darbesi ve Yıldız Bulutu oluşturmak için kullanılabilir. Kozmik Ayrım yeteneği hazır hale geldiğinde Astra, Astral Yolculuk haline geçip İKİNCİL ATIŞ tuşuna basarak iki adet konum belirler. Seçilen konumlar arasında Kozmik Ayrım bağlantısı oluşur. Sesleri büyük oranda engelleyen Kozmik Ayrım ayrıca mermileri de engeller. 

Benzer İçerikler