Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

VALORANT'IN EN İYİ AJANLARI

Valorant, çıkış yaptığı günden beri oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen ve sevilen bir oyun haline geldi. Oyunun bu kadar çok sevilmesinin nedenlerinden biri de, oyunda yer alan ajanlar diyebiliriz.

5 kişilik takımlar halinde maçların gerçekleştiği Valorant’ta, karşılaşmalarda avantaj sağlamak için ajan seçimi oyuncular için oldukça önemli bir unsur. Her bir oynayış için uygun bir ajanın yer aldığı Valorant’ta taktiğinize uygun ajanın hangisi olduğunu bulmak için zaman geçirmeniz gerekiyor.

%2 bonus fırsatıyla Valorant Point (VP) satın al >>

Peki Valorant’taki en güçlü ajanlar hangileri? Hangi ajanların yetenek setleri diğer ajanlara kıyasla daha iyi?

Perdigital olarak bu yazımızda Valorant’ta yer alan en güçlü ajanları sizler için derledik.

Jett


Oynanış açısında kolay olması nedeniyle çokça tercih edilen ajanlardan biri olan Jett, Valorant Türkiye tarafından açıklanan bilgiye göre Türkiye’de en çok oynanan ajan oldu. Valorant oyuncularının sevdiği Jett’in yeteneklerine baktığımızda Dash özelliği sayesinde bir noktadan başka bir noktaya hızlıca hareket edebilirsiniz. Rakiplerin görüşlerini engellemek için duman bulutu kullanabilen Jett’in en güçlü yeteneği Blade Storm ile kolayca skor alabilirsiniz.

Raze


Bütünüyle hasar verme üzerine tasarlanmış bir ajan olan Raze ile agresif bir oyun gerçekleştirip rakip takıma zor anlar yaşatabilirsiniz. Haritadaki bir alana girmek için Raze’in Bombot yeteneğini kullanarak rakip takımın yarısını alt edebilir ve Patlayıcı Çanta’yı kullanarak da sıkıştığınız alanlardan kaçabilirsiniz. Raze’in Nefes Kesen isimli ultisine gelecek olursak, bu yeteneği kullandığınızda rakip takımda yer alan ajanlardan birden fazlasını aynı anda alt edebilirsiniz.

Sova


Sova’nın oklarını doğru şekilde kullanmanız halinde takımınız için büyük avantaj sağlayabilir ve harita kontrolü için bilgi edinebilirsiniz. Rakip takımda yer alan düşmanların nerede olduğunu görmek için Keşif Oku yeteneğini kullanarak oklarla düşmanlarınızın yerlerini tespit edebilirsiniz. Sova’nın bir diğer yeteneği Şok Oku ile güçlü alan hasarı verebilirsiniz ayrıca Şok Oku ile kullanılan oklar duvarlardan da sekebiliyor. Avcı’nın Hiddeti isimli ultisi ile Sova, üç adet duvar delebilen okları kuşanır ve bu oklar kullanıldığında okun geçtiği hat üzerinde enerji patlamaları meydana gelir.

Phoenix


Valorant’taki en fayda sağlayan yeteneklere sahip Phoenix’in Yakardöker ultisini kullanarak zor durumda kaldığınız bir anda bir yer işaretleyip canınız dolu şekilde geri dönebilirsiniz. Adeta küllerinden doğup oyuna geri dönen Phoenix’in bu yeteneği ile oyunlarda avantaj elde edebilirsiniz.

Reyna


Agresif oyun oynamayı sevenler için yetenek setiyle ilk akla gelen ajanlardan biri olan Reyna, alt ettiği düşmanlardan can küresi toplayarak hızlı şekilde canını yenileyebiliyor. Azlet yeteneğini kullandığında görünmez olabilen Reyna, ultisi İmparatoriçe’yi kullandığında atış hızı, daha hızlı kuşanma ve doldurma kazanarak rakip takım için dikkat edilmesi gereken bir ajan haline geliyor. 

Benzer İçerikler