Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

STEAM OYUN İADESİ NASIL YAPILIR?

Dünyanın en büyük oyun platformlarından biri olan Steam’de oyuncular satın aldıkları oyunları bazı durumlarda iade etmek isteyebilir. Steam’de satın alınan bir oyunu iade etmek mümkün fakat, çoğu Steam kullanıcısı nasıl iade yapıldığı hakkında bilgi sahibi değil.

Perdigital.com olarak bu yazımızda Steam’den satın alınan bir oyunun nasıl iade edileceğini aktaracağız. Bu şekilde, Steam Oyun İadesi şartlarına uyarak iade ettiğiniz oyun yerine farklı bir oyunu kütüphanenize ekleyebileceksiniz.

Steam Cüzdan Kodu satın al >>

Steam’den satın aldığınız bir oyunu iade edebilmek için öncelikle Steam Oyun İadesi Koşulları'nı bilmeniz önemlidir. Steam iade koşulları şu şekildedir;

  • Satın alınan oyun mutlaka en fazla 2 saat kadar oynanmalıdır. Oynama süreniz 2 saati geçmişse iade yapamazsınız.
  • Oyunu Steam'den satın aldıktan sonra 14 gün içerisinde iade başvurusunda bulunmalısınız. 
  • İade edilmek istenen oyun mutlaka Steam üzerinden satın alınmış olmalıdır.
  • Steam hesabınız yasaklanmamış olmalıdır.

Steam’den satın aldığınız oyunu iade etmek için yukarıda ilettiğimiz koşulları yerine getiriyorsanız oyunu iade edip, ücretin iadesini alabilirsiniz.

Steam’den satın aldığınız oyunu iade edip tutarı geri almak için izlemeniz gereken yollar şunlardır;

  • Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın aldığınız oyunların bulunduğu ‘Kütüphane’ kısmına tıklayın.
  • İade etmek istediğiniz oyunu seçtikten sonra bağlantılar kısmındaki ‘Destek’ bölümüne tıklayın. Ardından gelen sayfada iade nedeninizi seçin.
  • İade nedenini seçtikten sonra para iadesi seçenekleri karşınıza gelecektir. Burada dilerseniz Steam’de kayıtlı kartınızı yada Steam cüzdanınıza iade seçeneğini kullanabilirsiniz. Seçeneklerden birini işaretledikten sonra ‘İsteği Gönder’ butonuna tıklamanız gerekir.
  • Steam Cüzdan Kodu ile Steam hesabınıza bakiye yükleyip satın aldığınız oyunların iadesi sadece Steam Cüzdanınıza yapılmaktadır. Bu noktada kartınıza iade alamadığınız hatırlatmak isteriz. İadeniz onaylandıktan sonra, oyunun bedeli kadar bakiye, Steam Cüzdanınıza aktarılacaktır.
  • Bu işlemden sonra iade talebiniz Steam tarafınca alınacak olup, talebiniz onaylanınca iade gerçekleşecektir. 

Benzer İçerikler