Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

RESIDENT EVIL 7 İÇİN BAŞLANGIÇ TAVSİYELERİ, TAKTİKLER VE İPUÇLARI

Resident Evil 7 birbirinden korkunç canavarların ve tüyler ürpertici yamyamların bol bulunduğu bir korku-macera türü oyun. Tahammül seviyenizi oldukça zorlayacağından emin olabilirsiniz. Ama o kadar da korkmak istemiyorum diyorsanız, hayatta kalmanızı sağlayacak bazı tavsiyeler vereceğiz.Normal seviyesinde oynayın
Başlangıçta zorluk seviyesi olarak karşınıza Normal ve Easy çıkacak. İkisi arasında aslında çok fark bulunmuyor. Easy modunda daha az canavar var, etrafa yayılmış daha çok eşya buluyorsunuz ve tehlikeli kalabalıklar sizi bulmakta biraz daha zorluk çekiyor. Resident Evil 7 seri ile ilk tanışmanız ise, harika bir başlangıç yaptığınızı söyleyebiliriz.

Sık sık kaydedin
Özellikle önemli karşılaşmalardan önce kaydetmeyi unutmayın. Oyunda sizi gafil avlayacak pek çok düşman mevcut. Sık sık oyunu kaydederseniz, en azından tecrübeli olursunuz ve hazırlıklı başlarsınız.

Her yeri keşfedin

Resident Evil 7 oyunundaki bazı gizli eşyalar ve bulmacalar, onları bulmanız için bekliyor. Etrafı iyi araştırın, sizi çevreleyen mekanı dikkatlice inceleyin. Bunu yaparak sadece oyunun şahane sanat yönetiminden ve tasarımından keyif almakla kalmayıp, aynı zamanda sarf ettiğiniz çaba için ödüllendirileceksiniz.

Geri dönerek tekrar keşfedin
Resident Evil 7’de ilerledikçe, bazı özel anahtarlar bulacaksınız. Geçmişte açamadığınız bazı kapıları açabileceğiniz bu özel anahtarları kullanın! Bazı gerçekten iyi eşyaları içerisinde bulabileceğiniz odalar, genelde ilk başta kapısını açamadığınız için ulaşamadıklarınız oluyor.

Cisimleri dikkatlice gözden geçirin
Bulduğunuz bazı cisimler en başta önemsiz gözükebilir, buna aldanmayın. Cismi döndürerek her tarafından dikkatlice bakın. İnce eleyip sık dokuduğunuz zaman, bazı kutular açılacak, anahtarlar bulunacak ve bazen bulmacaların ipuçlarına rastlayacaksınız. Her zaman dikkatlice bakın.

Bir şeyi alabiliyorsanız, alın
Uygun bir kullanımı olmayan ıvır zıvırları alabildiğinizi keşfedeceksiniz. Bunları saklayın. Bu önemsiz görünen eşyalar, bulmacaları çözmek için mühim parçalar olabiliyor.

Kafaya nişan alın
Headshot’lar her zaman daha fazla hasar verir. Az mermi harcamak için maksimum hasarı vermeye çalışmalısınız. Önemli boss savaşlarında biriktirdiğiniz fazladan mermilere çok ihtiyacınız olacak.

Boss’lar direniyor

Resident Evil 7’deki boss’lar, cezalandırılmaya karşı yüksek tolerans geliştirmiş. Sanki hiçbir saldırınız bunlara etki etmiyormuş hissine kapılmanıza sebep olabilirler. Ancak siz yine de cephanenizi üzerlerine boşaltmaya devam edin. Bir yerde pilleri tükenecek elbette.

Şifalı otları (Herbs) yiyebilirsiniz

Resident Evil 7’deki en iyi healing seçeneğiniz, şifalı otlarla (herbs) belli kimyasalları karıştırarak elde edebileceğiniz medical fluid’ler.
Şifalı otlar sadece medical fluid yapmak için değil; Aynı zamanda küçük bir miktar da olsa size can verebilir. İyileştirme gücü oldukça az olsa da, bazen hayatınızı kurtarabilir.

Block’lamayı unutmayın
Tehlikeli bir durumda, defansif duruşunuzu alıp belli bir miktar hasarı engellemeniz mümkün. Kavganın heyecanında bunu sıklıkla unutabilirsiniz. Sık sık block'lamaya çalışın, özellikle de kaçamıyorsanız. Önce hasar almamaya bakmalı, arkasından uygun bir anda düşmanın kellesini uçurmalısınız!

Kaçın!
Resident Evil 7 size genellikle düşmanlarınızın üstesinden gelmeniz için gereken malzemeyi veriyor. Ancak bazı zorluk yaşadığınız nadir durumlarda, kaçmakta bir sakınca yoktur. Baş edemiyorsanız kaçabilir ve güvenli bir bölgede soluklanmak için zaman kazanabilirsiniz. 

Kapıyı kapatın
Açık kapaları kapatma seçeneğiniz mevcut. Resident Evil 7’nin yapışkan, keskin dişli düşmanlarından Molded pek zeki sayılmaz. Kapıları açamıyorlar. Kapıyı kapatmak düşmanları yavaşlatır ve nefes almanız için size zaman kazandırır.

Kırılmış silahları tamir edin
Oyun esnasında, sonradan tamir kitleriyle düzeltebileceğiniz iki kullanışsız gibi gözüken silah bulacaksınız. Özellikle kırılmış shotgun’u tamir etmeniz size epey fayda sağlayabilir.

Paranızı geliştirmeler için harcayın
Antik paralar, bazı lüks harcamalar yapmak için kullanılabilir. Antik paraları en iyi kullanabileceğiniz alanlar, sağlık geliştirmeleri ve reload hızı arttırımları. 

Panik yapmayın
Resident Evil 7’nin sadece bir oyun olduğunu unutmayın. Başınıza gelebilecek en kötü şey, oyunu kaybetmeniz olacak. Ne olmuş yani? Baştan başlarsınız. Rahatlayın, ağırdan alın, hatalarınızdan öğrenin.

Resident Evil 7’de hepinize bol şans diliyoruz!

Perdigital farkıyla, uygun fiyatlı Resident Evil 7 satın alın >>

Benzer İçerikler