Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS İÇİN ÖNERİLER

Playerunknown’s Battlegrounds (PUGB)’un Steam’de Erken Erişim’e açılmasıyla birlikte, oyuncular haritada sağ kalan son kişi olabilmek için en iyi taktik ve önerileri şimdiden internette aramaya başladılar. Ne kadar iyi bir aim kabiliyetiniz olursa olsun, diğer oyunculardan daha avantajlı hale gelebilmek ve en nihayetinde hayatta kalabilmek için size sunacağımız taktik ve önerilere bakmanızda fayda var.

Konumunuzu doğru seçin

Playerunknown’s Battlegrounds oynarken ilk yapacağınız şey uçaktan atlamaktır. Paraşütünüzü açıp iniş yaparken stratejik bir konum belirlemek çok önemli oluyor. Bir an evvel iniş yapıp arayışlara başlamaktan ziyade doğru bir konum almak ilk etapta size avantaj sağlayabilir. Adaya iniş yaparken ALT tuşuna basıp diğer oyuncuların nereye iniş yaptığına göz atmayı ihmal etmeyin.

Hayatta kalma savaşında rakiplerinizden yeterince uzak ve güvenli bir alana iniş yapmaya bakın. İniş yaptığınız bölgede yeterince araştırılabilir binaların olmasına dikkat edin. Şehre ne kadar yakın olursanız, hayatta kalmanız için gerekli eşyaların bulunduğu yapılardan o kadar nemalanabilirsiniz. İniş hızınızı arttırmak için
W tuşunu kullanabilirsiniz. 

CTRL + T
kombinasyonu ile anında sesli sohbeti kapatın. 


Ganimetlerinizi iyi inceleyin

İniş yapar yapmaz, eşya bulabileceğiniz bir binaya yönelin. Gördüğünüz her şeyi almaktan ziyade, işinize yarayacağını düşündüğünüz eşyaları toplayın. Silahlardan ziyade aksesuar ve cephanelik toplamak ileride daha çok işinize yarayabilir. Silahların boş geldiğini unutmayın.

Eşyaları hızlıca toplamak için TAB kullanabilir ve zaman alan toplama animasyonunu kesebilirsiniz.


Silahlarınızı doldurun

PUBG oynarken, cephane arayışına girin. Silahları ilk bulduğunuzda boş gelecektir ve dolayısıyla işinize yaramayacaktır. Cephanelik bulduğunuz anda, hangi silaha aitse onu doldurun. Boş cephaneyle yakalanmak istemezsiniz. Sıcak savaşın ortasında hızlıca silah değiştirmek için klavyenizin rakam tuşlarını kullanın. Daha iyi nişan almak için silahınıza çift sağ tıklayarak namluya bakın ve dürbünü kullanın. 


Teşhizatınızı geliştirin

İlk bulduğunuz silah ve cephanelikle tüm oyun boyunca yetinmeyin. İşe yarar her türlü materyali toplayın ve eskileriyle değiştirin. Halihazırda sahip olduğunuz eşya ile yeni bulduğunuzun değerlerini kıyaslayın ve yenisi daha iyiyse değiştirin. 


Her zaman tetikte olun

Bir hayatta kalma oyununda en işinize yarayacak şey tabi ki tetikte olmak. Ses seviyesini arttırın, yakınlarda bir çatışma sesi, ayak sesi, araçlar vb. her türlü şeyden haberiniz olsun.

Yürürken çıkardığınız sesi en düşük düzeye indirebilmek için özellikle bir binaya girip çıkarken çömelme butonuna basın. Koşmak çok gürültülüdür ve düşmanlarınızın varlığınızdan haberdar olmasını kolaylaştırır. Arkanızdan kapıları kapatmayı unutmayın, çünkü açık bir kapı düşmanlarınıza adeta “Ben buradayım” der.

Her zaman sağlığınızın tam olmasına gayret gösterin. Yoğun çatışma anlarında fazladan dayanacak gücünüzün olması çok işinize yarayacak.

Perdigital farkıyla
Playerunknown's Battlegrounds satın alın >>

Benzer İçerikler