Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

OYUNLARDAKİ KADIN KARAKTERLER

Video oyunları endüstrisinin ilk yıllarında oyunlardaki karakterlerin erkek olması oyuncuları şaşırtan bir durum değildi. Günümüzde değişen ve gelişen perspektifle birlikte oyunlarda da oldukça güçlü kadın karakterler yer alıyor. Özellikle online oyunlarda kadın karakterlerin varlığı son dönemlerde önemli bir artış kazanıp, erkek/kadın karakterler arasında eşitlik sağlandı diyebiliriz.

Perdigital olarak bu yazımızda 8 Mart Kadınlar Günü özelinde, gerek hikayesi gerek oyundaki gücü ile oyuncuların akıllarında yer etmiş kadın karakterleri inceledik.

Lara Croft – Tomb Raider Serisi

İlk defa 1996 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider, kadın karakter ve bilgisayar oyunu denildiğinde ilk akla gelen karakter olan Lara Croft’u oyuncular ile tanıştırdı. İlk çıktığı zamanlardaki oyun kültürü içerisinde kadın bir karakterin bir erkeğin yapabildiği her şeyi yapabilmesiyle dikkat çeken Lara Croft karakteri, bu yönüyle oyun dünyasına yön verdi diyebiliriz.


Ellie – The Last of Us Serisi

Atmosferi ile oyuncuları büyüleyen The Last of Us’tan tanıdığımız Ellie, oyun dünyası içerisindeki en gerçekçi karakterlerden bir tanesi desek abartmış olmayız. Kıyamet sonrası bir dünyada yaşanan mücadele ve zorluklara tanık olduğumuz oyunda insanlığın son umudu Ellie, hayatta kalmaya çalışarak bu sorumluluğu üstlendi.


Ciri - The Witcher 3

RPG türündeki oyunlar arasına adını altın harflerle yazan The Witcher 3, aynı zamanda oyuncularla hem büyücü hem de prenses olan Ciri’yi tanıştırdı. Ciri, üstün yetenekleri sayesinde güçlü bir savaşçı olarak oyunda yer alıyor. Öyle ki Ciri, Geralt'tan belki de daha güçlü! Oyunun bazı görevleri Ciri'yi de oynamamıza olanak tanıyor. Bu sayede Rivialı Geralt kadar çok sevilen bir karakter haline gelen Ciri için oyuncular, The Witcher serisinin yaratıcısı CD Project Red’den Ciri’nin ana karakter olduğu bir oyun istediler.


Senua – Hellblade: Senua’s Sacrifice

Oyun dünyası içerisinde en mükemmel karakterlerden biri olan Senua, karanlık iç dünyası ve sıkıntılı ruh haline sahip; sevgilisinin ruhunu Vikinglerin elinden kurtarmaya çalışan bir Kelt savaşçısı olarak karşımıza çıkıyor.

Alyx Vance - Half Life Serisi

Half Life evrenindeki önemli kadın karakterlerden biri olan Alynx Vance, ilk Half Life oyunundaki Dr. Eli Vance’in kızıdır. Alyx, bilgisayar sistemlerine kolayca erişim sağlayabilen bir bilgisayar korsanıdır.

Sara - PUBG Mobile

Son zamanların en popüler mobil oyunlarından olan PUBG Mobile’da yer alan Sara, kendine özel ögelere sahip otomotiv mühendisi bir kadın olarak oyunda yer alıyor. PUBG Mobile UC satın al >>

Lux - League of Legends

League of Legends evreninin en sevilen kadın karakterlerinden biri olan Lux, yetenekleri sayesinde oyunda orta koridor ya da alt koridorda destek pozisyonunda oynanıyor. Lux şampiyonuna ve kostümlerine LoL RP ile sahip olabilirsiniz.

LoL RP satın al >>

Sage – Valorant

Takım arkadaşlarını iyileştirerek hayatta tutan Sage, destek özelliklerine sahip bir kadın karakter olarak Valorant’ın en güçlü ajanlarından biri. Valorant VP satın al >>

Yukarıda bahsettiğimiz karakterlerin bulunduğu birçok oyunu Steam Cüzdan Kodu satın alarak Steam kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Steam Cüzdan Kodu satın al >>

Benzer İçerikler