Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

OVERWATCH UPRISING REHBERİ

Overwatch oyununun son etkinliği başladı ve denge değişiklikleri, yeni skin’ler ve Overwatch Uprising isimli 4 oyunculu PvE arenası tanıtıldı. Yeni PvE modu, Halloween Terror etkinliğiyle aynı adımları takip ediyor. King’s Row sokaklarında bilgisayar kontrollü düşmanlara karşı 4 kişilik takımlar halinde mücadele ediliyor.


Overwatch’dan 7 sene öncesine dayanan etkinliğin hikayesi şöyle:
Reinhardt, Tracer, Torbjörn ve Mercy’den oluşan grup, Null Sector olarak bilinen isyancı omnic gruba karşı mücadele etmeleri için King’s Row’a gönderilir.

Overwatch Uprising etkinliği, 1 Mayıs tarihine kadar sürecek. Bu sebepten etkinlikte yer almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız. Başlamak içinse size vereceğimiz tavsiyeler göz atmanızda fayda var.


Savaşmayı bilin

Overwatch Uprising, bir önceki Junkenstein's Revenge etkinliğinden daha zorlayıcı diyebiliriz. Bu sefer Junkenstein's Revenge’dekinin aksine tek bir noktayı savunmak yerine oyuncular King’s Row’un tüm sokaklarında savaş verecek.

Savaş King’s Raw’un kanalizasyonlarında başlıyor. İlk göreviniz, omnic’lerin şehir boyunca kurdukları topları devre dışı bırakmak. Ele geçirmeniz gereken üç nokta var be bu üç noktayı yaklaşık bir dakika boyunca korumalısınız. İlk savaş, sokaklardan birinde ayrılmış bir bölümde geçiyor, ikincisi King’s Row’un A noktasındaki heykelde, üçüncüsü ise normalde saldırgan ekibin spawn odası olan tapınakta geçiyor. Bu ilk küçük savaşlar, basit Nulltrooper’ların size saldırdığı ve arada sırada roket atma özellikleri olan zırhlı omnic grubu Eradicators ile geçecek.

Topları devre dışı bırakmayı başardıktan sonra, payload’a doğru yola çıkmalısınız. Ama payload hareket halinde değil! Payload’u hareket ettirebilmek için öncelikle onu aktive etmelisiniz. Bunun anlamı da savunmanız gereken alanı yaklaşık dört dakika boyunca gelen saldırılara karşı korumalısınız. Bu noktada, karşılaşacağınız omnic düşmanlar sizi zorlamaya başlayacaktır. Slicers, ufak köpek benzeri robotlar, Detonators, eğer zamanında yok edilmezse patlayan büyük ampul şeklinde robotlar ve Bastion birimleri tüm güçleriyle sizi ve payload’u yok etmek için saldıracak.

Dört dakikalık savunmadan sonra payload sonunda hareket etmeye başlayacaktır. Yapmanız gereken payload’a King’s Row’un ilk kontrol noktasına doğru giderken eşlik edip benzer düşmanlara karşı savunmak.

Kontrol noktasına ulaştığınız zaman etkinliğin son safhasına gelmiş olacaksınız. Kapılar patlayarak açıldığı anda, içerideki dört Orisa’yı 10 dakika içinde yok etmelisiniz.

Etkinliği dört farklı zorluk seviyesinde oynayabilirsiniz: Normal, Hard, Expert, Legendary.

Rolünüzü bilin

Junkenstein’s Revenge etkinliğinin aksine, oyuncular her 10 saniyede bir tekrar doğma şansına sahip değiller. Uprising’de arkadaşı uyandırma sistemi uygulanmış. Bu sistemde bir arkadaşınızı tekrar hayata döndürmek için ölmüş arkadaşlarınızın yanında birkaç saniye boyunca durmalı ve bazı tuşlara basmalısınız. Dolayısıyla dört kişi birden ölürseniz, oyunu kaybedersiniz. Bu da demek oluyor ki rolünüzü iyi bilmeli ve tek başınıza hareket etmemelisiniz.

Reinhardt

Beklendiği üzere, Reinhardt’ın görevi arkadaşlarına kalkan olmak. Fakat Fire Strike ve Charge yeteneklerinin Null Sector kuvvetlerine karşı oldukça etkili olduğunu bir köşeye not edin. Eradicator’lerin kalkanı Fire Strike ve Charge’a karşı oldukça etkisiz kalıyor. Bunu kullanın. Bunun dışında her zaman ekibinizle hareket edin ve iyi bir tank olun.

Torbjörn

Torbjörn’ün asıl amacı kritik noktalara turret’leri kurarak takım arkadaşlarını savunmak ve yollarını açmak. Etkinlikte omnic’lerin dört bir yandan saldırdığı pek çok savaşa tanıklık edeceksiniz. Reinhardt’ın korumadığı tüm alanlarda Torbjörn turret’ler kurarak takımına yardımcı olmalıdır. Bunun dışında Torbjörn’ün görevlerinden biri takımına zırh bonusu kazandırmak. Öncelik Mercy ve Tracer’de olmalı, çünkü 75 armor Reinhardt’tan çok bu iki kahramana yarıyor. Molten Core ulti’sini akıllıca kullanmak da önemli. Reinhardt’ın yenik düştüğü bir anda kullanmanız daha mantıklıdır.

Tracer

Birincil DPS karakteri olarak Tracer’in görevi, basitçe ifade etmek gerekirse her şeyi yok etmek. Hızlı ancak bununla dengeli olarak zayıf bir karakter olan Tracer, Torbjörn’den aldığı bonus armor ile hareket etmelidir. Zayıf omnic kuvvetleriyle Reinhardt ve Torbjörn uğraşabilirken, Tracer daha güçlü omnic’lere yoğunlaşmalı ve güçlü ataklarıyla bunları durdurmalıdır. Pulse Bomb’u Bastion ve Orisa’ya karşı kullanmak üzere saklayın. Zayıf kuvvetlere karşı pistol kullanın.

Mercy

Mercy her zamanki gibi. Takımınıza gerektiği zaman gereken desteği sağlamalısınız. Her daim takımı sağlıklı tutmalısınız. Bu noktada soru şu oluyor: Tüm takım sağlıklı haldeyken Mercy ne yapmalı? Reinhardt Fire Strike yaparken bunu boostlamanız gerekiyor, ama aklınızda bulunması gereken aynı zamanda Pistol ile takıma yardımcı olabileceğiniz. Tabi ki takımınızı sağlıklı tutabilmek için öncelikle kendiniz sağlıklı olmalısınız.

Perdigital farkıyla
Overwatch Origins Edition satın alın >>

Benzer İçerikler