Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

OVERWATCH TANK KARAKTERLERİ REHBERİ

Overwatch karakter rehberimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dört gruba ayrılan karakterlerde üçüncü adıma, yani Tank karakterlerine geldik. Saldırı karakterlerini tanıttığımız yazımıza 
buradan, savunma karakterlerini tanıttığımız yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Overwatch oyunundaki 23 karakterin 5'i Tank sınıfındadır. Bunlar:

D.Va
• Reinhardt
• Roadhog
 Winston
 Zarya

D.VA


Güney Kore, 20 yıl önce büyük bir saldırıya uğradı. Buna karşılık hükümet, şehirleri korumak amacıyla MEKA adını verdiği bir zırhlı birlik geliştirdi fakat devletin korktuğu gerçekleşti. Canavar saldırıları engellenemediği gibi, yıllar geçtikçe Güney Kore ve çevresi için büyük bir tehdit boyutuna gelecek kadar arttı. Zaman içinde öğrenilen yeni teknolojilerle saldırılar savuşturuldu, saldırının kaynağı yenildi fakat hala oralarda bir yerde.

Tehlike hala devam ettiği için devlet, yeni bir kararla yüksek teknolojiyle donatılmış robotları (mech) kullanmaya başladı. Ülkenin en iyi oyun oynayanlarını toplayıp mechlerin içine yerleştiren hükümet, böylece savaş oyunu oynayan çocukların stratejik ve teknolojik zekasından yararlanmayı hedefliyor. Hana "D.Va" Song da bu program dahilinde kendi mechinin içinde devletinin sınırlarını korumakla görevli gencecik bir asker oldu.

Yetenekleri:

Fusion Cannons: D.Va'nın temel yeteneğidir. Silah, kısa mesafelerde etkili olmak üzere sınırsız sayıda mermi kapasitesine sahiptir ve ateş ederken çok yavaş haraket edersiniz.

Light Gun: Bu da robot yokken kullanılan temel yetenek diyebiliriz. Çok fazla hasar veremez ve büyük işlevselliğe sahip bir yetenek değildir. 

Defense Matrix: D.Va, baktığı yönden gelen bütün saldırıları engeller ve karşılık verir. Kullanıldığı esnada hareket edilemez.

Boosters: Robotun arkasından çıkan füzeler sayesinde birkaç saniyeliğine uçmanızı sağlayan yetenektir.

Self-Destruct: D.Va robotunu bu yetenekle patlatabilir. Patlama esnasında çevredeki her şey büyük hasar görür.

Call Mech: D.Va'nın ultisidir. Yeni bir robot yaratmaya yarar.

REINHARDT 

Overwatch kurulduğundan beri Reinhardt sadık bir asker olduğunu kanıtlamış ve her zaman üstlerinin takdirini kazanmış bir askerdi. 50'li yaşlarının sonuna geldiğinde zorunlu emeklilik durumuyla karşı karşıya geldi. Zaferden zafere koştuğu günlerin sona ermesinden korkuyordu. Zamanla Overwatch'ın dengesi bozuldu ve sonunda dağıldı. Ama Reinhardt dünyanın tekrar iğrenç bir hal alması karşısında tembel tembel oturmaya programlanmış bir robot değildi. Tekrar Avrupa'da barışı ve huzuru sağlamak için mücadele etmeye yemin etti ve meydanlara çıktı. 

Yetenekleri:

Hammer: Reinhardt çekicini savurup rakibine darbeler indirirken hem hatırı sayılır bir hasar verir, hem de düşmanlar sağa-sola savrulduğu için rakibin kontrolünü devre dışı bırakır.

Barrier Field: Hasar emici bir bariyer, bir kalkan oluşmasını sağlar. Kendisinin ve takım arkadaşlarının bu kalkan sayesinde 2.000 hasar puanına kadar korunmasını sağlar. Bu sırada yavaş hareket eder fakat Reinhardt Tank yapan asıl özelliği budur.

Charge: Hızlı bir şekilde öne doğru sıçrama yapılmasını sağlar. Yeteneği kullanırken önünüze bir düşman katar ve onu bir duvara kadar sürüklerseniz rakibe büyük bir hasar puanı kaybı yaşatırsınız.

Fire Strike: İstenilen yöne doğru bir ateş topu göndererek büyük hasar oluşturulmasını sağlayan yetenektir. Rakiplerin içinden geçerek arkada bulunan rakiplere de hasar verebilir.

EarthShatter: Reinhardt'ın ultimate yeteneğidir. Çekici yere vurarak önünde bulunan bütün rakiplere büyük hasar verir ve stunlar.

ROADHOG

Omnic Kriz sonrası Mako Rutledge ve evlerinden olan diğerleri Avustralya Kurtuluş Cephesi'ni kurdu. Çalınan topraklarını geri almak için robotlara karşı mücadele ettiler. Olaylar, büyük bir çekirdek patlamasına kadar artarak devam etti. Patlamadan sonra evinin çorak bir çöplüğe dönüşmesiyle Mako sonsuza dek değişti. Giderek insanlığını unuttu ve Mako'nun küllerinden acımasız katil Roadhog doğdu.

Yetenekleri:

Scrap Gun: Bir pompalı tüfek misali şarapnel fırlatan silahın kullanılmasını sağlar. Temel yetenektir. Yakın mesafede çok etkilidir.

Take a Breather: Roadhog yanında sakladığı bir iksirle kendini iyileştirir. 200 puana kadar can değerinde bir artış olur. Fakat bu sırada hareket edemez.

Chain Hook: Roadhog uzun zincirini kullanarak düşman bir heroyu kendine çeker. Böylece uzaktan büyük tehlike oluşturan ama yanına gittiğinizde etkisiz kalan heroları çaresiz bırakabilirsiniz.

Whole Hug: Roadhug bu yeteneği kullandığında büyük bir hızda şarapnel fırlatan bir silah elde eder. Bir süre boyunca durdurulamaz bir şekilde büyük hasarlar veren şarapnelleri büyük hızda ateşler. Bu yetenek sayesinde Roadhug grup halindeki bir düşmanı dar alanda yakaladığında literatürde katliam olarak tanımlanan eylemlerde bulunabilir. 

WINSTON

The Horizon Lunar Colony, uzaydaki uzun süreli yaşamın etkilerini test amacıyla kurulmuş bir oluşumdur. Testte kullanılan goriller arasından biri çok fazla dikkat çekti. O noktadan sonra bu goril Dr. Harold Winston'ın kanatları altında bilimsel çalışmalarda faal oldu. Ta ki kolonideki diğer goriller ayaklanana kadar. Gorillerin bilim insanlarını öldürüp koloninin yönetimini ele geçirmesinden sonra bir kapsül üretip dünyaya geri kaçan goril Winston, eve döndüğünde Overwatch'a katılıp kahramanca bir idealle insanlık için çalışmaya başladı.

Yetenekleri:

Tesla Cannon: Winston'un temel yeteneğidir. Rakiplere elektrik ile hasar verir. Verdiği hasar az olmasına rağmen sıkça kullanılabilir. 

Jump Pack: Winston havaya ve ileri doğru yüksek bir sıçrama ve akabinde sert bir düşüş yapar. Hızla hareket etmeyi sağlamasının yanısıra bu yetenek, düşülen yerin yakınındaki rakipleri yavaşlatır. 

Barrier Projector: Küresel bir kalkan oluşturmaya yarayan yetenektir. Bu kalkan çevreden gelen saldırıları emer. 

Primal Rage: Bu yetenek Winston'a bir goril olduğunu hatırlatır ve hayvani bir güç sağlar. Yakın dövüş yetenekleri ve pençeleriyle büyük hasarlar oluşturmasını sağlar. Ayrıca kaybedilen 1000 can değeri bu yetenek esnasında geri kazanılır. 

ZARYA

Aleksandra Zaryanova Omnic Krizden hemen önce Sibirya'da doğdu. Rus güçleri robotları yenip kendi adlarına krizi bitirdiler. Bu sırada çocuk olan ve kaos altında büyüyen Aleksandra, insanlarını kurtarmak için güçlenmeye yemin etti. Ortalığın durulmasıyla halter ve vücut geliştirme sporuna yönelmiş, bu sırada ulusal atletizm programı tarafından potansiyel yıldız olarak tespit edilmiştir. Yaklaşan Dünya Şampiyonası'na ülkeyi temsil etmek için hazırlanmıştır. Fakat turnuvanın hemen öncesinde uzun süredir uykuda olan Sibirya Omnium'u yeniden aktifleşti ve savaş Sibirya için tekrar başladı. Bunun üzerine Zarya, insanlara yardım etmek ve onları kurtarmak amacıyla, kendine verdiği söz aracılığıyla göreve koştu.

Yetenekleri:

Particle Cannon: Işın saçan bir silah sayesinde 2 farklı şekilde -biri enerji akımı, diğeri büyük enerji topları- rakiplerine hasar veren yetenektir.

Particle Barrier: Zarya kendisini koruyan bir enerji kalkanı oluşturabilir. Birkaç saniye için tam koruma sağlayan kalkana herhangi bir darbe isabet ederse, Zarya'nın temel yeteneği güçlenir.

Projected Barrier: Particle Barrier yeteneğiyle aynı işlevi görür. Tek farkı bütün takım arkadaşlarını koruyabilmesidir. 

Graviton Surge: Zarya kara deliğe benzeyen bir bombayı hedef aldığı noktaya göndererek menzildeki bütün düşmanları bombaya doğru çeker. Bir araya toplanan ve savunmasız kalan düşmanlar demek, büyük hasarlı bombalar atan bir takım arkadaşı için Team Kill demek olabilir.

Başka bir yerde bulamayacağınız özel fiyatıyla Overwatch Origins Edition satın almak için tıklayın >>

Benzer İçerikler