Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

OVERWATCH SAVUNMA KARAKTERLERİ REHBERİ

Overwatch karakterlerini tanıtmaya devam ediyoruz. Saldırı karakterleri ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızın konusu ise Overwatch savunma karakterleri.

Oyunda bulunan 22 karakterin 6'sı defansif olarakkarşımıza çıkıyor. Bunlar:

- Bastion
- Junkrat
- Mei
- Torbjörn
- Widowmaker
- Hanzo


BASTION


Bastion robotları barışı sağlamak için tasarlandı fakat Omnic Krizi adı verilen krizden sonra bu robotlar kendi tasarımcılarına karşı savaş açıp insanların korkulu rüyası haline geldiler. En büyük özellikleri; kendilerini bir topa dönüştürebilmeleri. Yürüyen bir obüs... 

Yetenekleri: 

Configuration Recon: Bastion'un temel silahı, koluna bağlı olan makineli tüfeği ateşlemesini sağlar.
Configuration Sentry: Bu yetenek kullanıldığında Bastion büyük bir makineli tüfeğe dönüşerek ölüm yağdırır.
Reconfigure: 2 savaş modu arasında dönüşerek savaş meydanına güvenle bir göz atmanızı sağlar.
Self-Repair: Bastion'un kendisini iyileştirmesini sağlar. Bu sırada karakter hareket edemez ve diğer yeteneklerini kullanamaz.
Configuration Tank: Karakterin tanka dönüşerek ağır topçu atışları yapmasını, etrafına ağır hasarlar vermesini sağlar.


JUNKRAT


Avustralya omnium çekirdek patlamasından sonra bölge çorak, sert bir enkaz haline geldi. Ama kendilerine Junkers diyen bir grup yaşamayı başardı. Junkrat da bunlardan biriydi. Kalıcı olarak radyasyondan etkilenmişti ve tehlikeli patlamalar için bu özelliği onu elverişli hale getiriyordu.
 
Yetenekleri:

Frag Launcher: Junkrat'ın silahından el bombası ateşlemesini sağlar. Karakterin temel yeteneğidir. Silahtan çıkan bombalar eğimli olarak gider.
Concussion Mine: Yere yapışan bir mayın fırlatmanızı ve kumanda yardımıyla bunu patlatmanızı sağlar. Az hasar veren fakat rakibi havaya uçuran bu yetenek takım savaşlarında rakibi tuzağa düşürüp pusu kurmak için kullanılabilir.
Steel Trap: Bir fare kapanını savaş alanına bırakmayı, bir rakibe denk geldiğinde onu bir süreliğine hareketsiz hale getirmeyi sağlar. Ayrıca az bir miktar hasar da verir.
Total Mayhem: Karakteriniz öldüğünde kendiliğinden yere el bombaları düşmesini sağlar ve yakındaki rakiplere hasar verir.
Rip-Tire: Junkrat'ın ultisidir. Bir tekerleği yere bırakarak maksimum 10 saniye boyunca onun kontrol edilmesini sağlayan, bir rakibe çarptığında ya da süresi bittiğinde büyük bir patlama yaratan bombadır. Kullanıldığı esnada hareket edilemez. 


MEI
Mei, çevreyi korumayı kendine görev bilmiş bir bilim insanıdır. Birçok teknolojinin gelişmesi, gezegende açıklanamayan iklim değişikliklerine neden olmuştu. Overwatch, bu değişimi araştırmak için dünyanın belirli yerlerinde enstitüler ve araştırma merkezleri kurdu. Mei-Ling Zhou da bu araştırmalarda yer alan bir iklimbilimciydi. Antartika'daki araştırmaları esnasında bir fırtına, araştırma merkezi üzerinde etkili oldu ve bilim adamları içeride mahsur kaldı. Yıllar sonra araştırmacılar bulunduğunda tek kurtulan Mei olmuştu. Dış dünyayla bağlantısı olmadığı dönemde Mei, dünyanın çok değiştiğini gördü. İklim olayları daha da kötüye gitmişti. Üstelik araştırmacıların bulduğu ipuçları yok olmuş, ortada uygulanacak bir operasyon planı kalmamıştı. Mei, o noktadan sonra tek başına bu olayı açığa kavuşturmaya karar verdi ve bu ümitle dünyayı dolaşmaya başladı.

Yetenekleri:

Endothermic Blaster: Mei'nin temel silahıdır. Sol tık ile kullanıldığında rakibe silahıyla soğuk hava dalgası gönderir. Sağ tık ile kullanıldığında ise nişan alınan yere buz parçaları fırlatır.
Cryo-Freeze: Karakterin etrafında oluşturduğu buz kütlesinin içinde güvenli bir şekilde kendisini iyileştirmesini sağlar.
Ice Wall: Mei'nin buzdan bir duvar oluşturup rakibin önünü kesip engellemesini sağlar.
Blizzard: Mei'nin ultisidir. Karakter belirlenen yere bir cihaz fırlatarak ortamı soğutur. Bu soğuk etkisi rakipleri yavaşlatır, uzun vadede dondurur hatta bir miktar da hasar verir. 


TORBJÖRN


Omnic Kriz'den önce dünya ülkelerinin kullandığı silahları tasarlayan bir sanatçıydı. Silahları bilgisayar teknolojileri kullanarak yönetmek onun en büyük isteklerinden biriydi. Fakat Torbjörn'ün korktuğu oldu ve robotların silahları yaratıcılarına çevirdiği gün geldi. Karakterimiz, bu noktadan sonra Uluslararası Barış Gücü olan Overwatch'a katılarak barışı ve güvenliği sağlamak amacıyla teknolojik bilgi ve tecrübelerini buraya aktardı. Overwatch'ın yok olmasıyla birlikte Torbjörn'ün tasarladığı birçok silah çalındı. Yaşlı mühendisimiz ise o silahların yanlış ellere geçmesini engellemeyi kendine görev edindi. 

Yetenekleri:

Rivet Gun: Torbjörn'ün silahıyla eritilmiş ve sıkıştırılmış metal parçaları ateşlemesini sağlar.
Forge Hammer: Bu yeteneği sayesinde karakter, oluşturduğu kuleleri geliştirebilir ve çekicini bir yakın dövüş silahı olarak kullanabilir.
Build Turret: Bir taarruz kulesi inşa etmenizi ve ölen kahramanların parçalarından bunu geliştirmenizi sağlar. Son aşamada kule füze atışları yapar.
Armor Pack: Bu yeteneği sayesinde Torbjörn, önceden oluşturulmuş taarruz kulesinin geride bıraktığı enkazlardan zırh paketleri oluşturur ve bunları yere bırakır.
Molten Core: Bir moddur ve karakterin ulti yeteneğidir. Ekstra can ve enkaz temin edilmesini sağlar. Aynı zamanda bu formdayken taarruz kuleleri daha çabuk tamir edilir ve yakında 2 seviye bir kule varsa anında 3 seviye olur.


WIDOWMAKER


Widowmaker önceki hayatında Talon isimli terör örgütüne karşı görev yapan bir Overwatch ajanı olan Gerard Lacroix ile evliydi. Kocasına yapılan suikast girişimleri başarısız olunca örgüt, hedef olarak kendine Amelie'yi -yani Widowmaker'ı- belirledi. Bu hedeflerinde başarılı oldular ve Widowmaker'ı kaçırarak nöral bir işlemle onun kişiliğini değiştirdiler. Overwatch ajanları tarafından kurtarıldıktan sonra normal yaşamına dönen Widowmaker, 2 hafta sonra kocasını öldürdü. Görevini böylece tamamlayan Widowmaker, Talon'a geri döndü ve dönüşümüne devam etti. Şimdi ise o, Talon'un en büyük suikastçisi ve yürüyen bir silah...

Yetenekleri:
Widow's Kiss: kahramanın silahını ateşlediği temel silahıdır. Dürbün açıldığında sniper moda geçer ve rakiplere muazzam bir hasar verir. Dürbün kapalıyken ise makineli tüfek moduna geçer.
Grappling Hook: Adından da anlaşılacağı üzere bir tırmanma halatıdır. Yüksek ya da yüksek olmayan herhangi bir yere atıldığında hızlı bir şekilde oraya gitmeyi sağlar.
Venom Mine: Zehir bulutu yayan bir mayındır. Düşman yaklaştığında aktif hale gelir ve birkaç saniye boyunca küçük hasarlar verir.
Infra-Sight: Bu yetenek ise Widowmaker'ın duvarların arkasını görebilmesini sağlayan yeteneğidir. Karakterin ultimate yeteneğidir. 


HANZO


Bir suikastçi topluluğu olan Shimada ailesi, illegal işlerle ün ve servet yapmış bir aileydi. Hanzo, ailenin en büyük oğlu ve veliahttı. Babasının başarısını(!) sürdürmek için yıllarca bir lider gibi eğitildi ve kendisine sorumluluk yüklendi. Özellikle okçuluk ve dövüş sanatlarında oldukça iyi bir eğitim aldı. Babası ölüp de taht sırası Hanzo'ya geldiğinde ailenin ileri gelenleri rahat bir hayata alışmış olan kardeşini hizaya getirmesini istemişler, böylece aile yönetiminde Hanzo'ya yardım edebileceğini düşünmüşlerdir. Kardeşi bu isteği geri çevirince Hanzo onu öldürmek zorunda kalmıştır (Daha doğrusu öldürdüğünü sanmaktadır). Kardeşler arasındaki çetin savaş, sonunda Hanzo'nun çok etkilenmesine ve üzüntüyle Shimada ailesini terketmek zorunda kalmasına sebep oldu. Şimdilerde ise bir savaşçı olarak gururunu tazelemeye çalışmaktadır.

Yetenekleri:

Storm Bow: Hanzo'nun temel yeteneğidir. Tamamen şarj olması 1 saniye sürer. Hiç şarj etmeden tekrar atış yapıldığında vereceği hasar çok az olur. Şarj olma oranı arttıkça hasar da artar.
Scatter Arrow: Kullanıldığında atılan 1 okun 5 parçaya bölünmesini, her parçanın 3 defa sektikten sonra etkisiz hale gelmesini sağlar.
Sonic Arrow: Sonraki okun atıldığı yerde 10 saniye boyunca büyük bir radar oluşturmasını ve duvar arkasındaki rakipleri görmenizi sağlar.
Dragonstrike: Hanzo'nun ultisidir. 2 ejderha yeteneğin kullanılmasından 1.5 saniye sonra büyük bir iştahla haritanın sonuna kadar büyük hasarlar vererek ilerler. 

Hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel fiyata, hemen teslim Overwatch Origins Editions
satın almak için tıklayın >>

Benzer İçerikler