Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

OVERWATCH OYNAMANIZ İÇİN 6 NEDEN

Blizzard’ın merakla beklenen ve piyasaya çıktığı günden bu yana ortalığı kasıp kavuran oyunu Overwatch, 2016 senesinde belli başlı oyun otoriteleri tarafından “Yılın oyunu” seçilmişti. FPS türüne getirdiği devrimsel yeniliklerle oyuncuların gönlünde taht kuran Overwatch’u oynamanız için bir neden arıyorsanız, sizler için 6 tanesini sıraladık. 


1. Kill almak daha az önemli

Sıradan FPS oyunlarında oyuncuların ilk baktığı şey öldürme/ölme oranıdır. Bunun dışında yapılan güzel şeylerin pek bir mükafatı yoktur. 

Overwatch, bu konu üzerinde fazlasıyla durmuş ve çözümü için belli başlı geliştirmeler getirmiş: 
Öncelikle Overwatch, kill’leri diğer oyunlardan farklı olarak, “eliminations” olarak kaydediyor. Eğer düşmana herhangi bir zarar verirseniz ve zarar verdiğiniz düşman siz hayatteyken ölürse, bundan kredi kazanıyorsunuz. Bunun dışında oyuna katkı sağlamanızın başka yolları da var: Takım arkadaşınızı heal'lemek, hasarı emmek, kalkan ve recon desteği sağlamak gibi.


2. En iyi olduğunuz zamanı ön plana çıkarıyor

Overwatch, oyuncuların en önemli katkılarını ön plana çıkararak motivasyon sağlamayı beceriyor. Maçlar arasında, en önemli anların Highlight’ını göstererek size yaptığınız olumlu hareketlerinizi hatırlatıp cesaret veriyor. Bunun dışında, oyunda en çok katkı sağlayan oyuncuyu onurlandırdığı Play of the Game olayı var. Oyunlarla ilgili istatistikler her an profilinize kaydediliyor. En iyi kazanımlarınız(en çok healing puanı, en çok elimination vs.) profilinizde sergileniyor. Ne kadar iyi ya da kötü oynadığınızdan ziyade, takıma verdiğiniz katkılar ön plana çıkarılıyor.


3. Karakterlerin kişilikleri inanılmaz iyi

Oyunun karakterleri
Savunma, Saldırı, Tank ve Destek olmak üzere 4 sınıfa ayrılıyor. Bir sınıf seçtiğiniz zaman, bu sınıfa ait karakterlerin birbirinden farklı ve orijinal özelliklerine erişebiliyorsunuz. Her oyun tarzına uygun, şahsına münhasır karakterler bulmanız mümkün. Bazı oyuncular Mercy’nin iyileştirici güçleriyle oyunun karakterini değiştirmekten keyif alır, bazısı oyunun Japon okçu karakteri Hanzo ile “Ryu ga waga teki wo kurau! (龍が我が敵を喰らう!)” diye haykırarak ultimate saldırı yapmaktan.


4. Karakterleri öğrenmeniz için fazlasıyla geniş alan mevcut

Herhangi bir Tutorial’ı açtığınız zaman, bir pratik yapma alanı size sunulur. Bu alanda bilgisayar kontrollü robotlara karşı deneyim kazanıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

Her karakterin belli özelliklere sahip bir ana silahı ve kullanımlar arasında yeniden dolum süresi gereken iki özel gücü var. Bunların dışında bir de her karaktere özgü, maçın kaderini değiştirebilecek kuvvette Ultimate güçleri var. Belli bir karakteri, güçlerini uygulayarak öğrenebileceğiniz bir pratik alanının olması bu sebepten çok olumlu.


5. Takımda herkesin bir rolü var. 

Overwatch, takım oyunu olgusunu her zaman ön planda tutan ve başarılı olmak için takım olmanın bir ön şart olduğu olağanüstü bir FPS. Ne kadar iyi olursanız olun, tek başınıza düşmanın arasına dalarak karşı takımı bitirmeniz mümkün değil.


6. Oyuncular saygılı

Bu,
Overwatch’un oyun dinamikleriyle alakalı olmasa da, sonuçta bir multiplayer oyun için aranan bir özellik. Overwatch online arenasında değişik dillerde küfürler yağdıran ve sorumsuz hareket edip oyun keyfinizi baltalayan tiplerden pek yok.


Perdigital güvencesiyle, uygun fiyatlı 
Overwatch Origins Edition satın alın >>


Benzer İçerikler