Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

MOBILE LEGENDS META NEDİR?

Oyun terminolojisinde "meta" topluluk tarafından genel olarak kabul edilen bir stratejidir. Bahsedilen strateji, belirli bir görevde kazanmanın veya en iyi performansa sahip olmanın en uygun yolu olarak kabul edilir. Bazı oyuncular tarafından ise meta "mevcut en etkili taktikler" anlamına gelen bir kısaltma olarak da kullanılıyor.

Geliştiriciler dönem dönem yayımladıkları güncellemeler ile çeşitli karakterleri veya eşyaları güçlendirip, zayıflatmaktadır. Bir oyunda belirli karakterler ve eşyalar güçlü olduğunda, bu karakter ve eşyalara da meta karakteri veya meta eşyası deniyor.

MOBA oyunlarında ne kadar tecrübeli olursanız olun, hangi kahramanların en iyi olduğunu bilmek kazanma oranınızı büyük ölçüde artıracaktır. 

MOBA nedir? 

Mobile Legends Bang Bang'in geliştiricisi Moonton Games, oyunun çıkışından bu yana 120’den fazla karakteri tanıttı. Her yeni güncellemeyle beraber oyun dinamiği değişirken, bazı karakterler aldıkları güçlendirmeler ile oyunun metasını da değiştiriyor. Örneğin Moonton Games, 24 Nisan 2024'te yayımladığı Mobile Legends 1.8.78 güncellemesiyle “Helcurt” karakterini yenilenerek oyuna geri döndürdü.  “Helcurt” karakterinin oyuna dönüşü ile Mobile Legends'ın eski metası yavaşça suikastçı metasına evriliyor denilebilir.


Mobile Legends Karakter Sınıfları Nedir?

Mobile Legends'ta her biri savaş alanında kullanılabilecek benzersiz becerilere sahip tonlarca karakter yer alıyor. Tüm bu karakterler yeteneklerine göre 6 farklı sınıfa ayrılyor.

Bu sınıflar:

  • Nişancı
  • Destek
  • Tank
  • Büyücü
  • Savaşçı
  • Suikastçı

1.8.78 güncellemesi ile Mobile Legends’ta etkili karakter önerileri:

Tank: Tigreal, Khufra, Fredrinn

Savaşçı: Yin, Paquito, Phoveus, X.Borg, Cici

Nişancı: Melissa, Edith, Natan, Beatrix, Granger

Büyücü:  Esmeralda, Alice, Novaria

Suikastçı:  Helcurt, Saber, Benedetta, Julian, Joy, Arlott

Destek: Mathilda, Floryn, Kaja, Chip

Mobile Legends'ın oyun metası zaman zaman değişse de favori karakteriniz ile her daim oynayabilirsiniz. Perdigital’deki Mobile Legends Elmas Transfer sistemi sayesinde saniyeler içerisinde hesabınıza MLBB Elmas yükleyebilirsiniz.

Mobile Legends Elmas satın al >>

Benzer İçerikler