Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

METIN2 EJDER PARASI’NI VERİMLİ KULLANMANIN YOLLARI

Bir dönemin efsanelerinden olan Metin2, günümüzde hala popüler oyunlar arasında. Bilindiği üzere Metin2 Free2Play olmasına rağmen oyun içindeki Nesne Market özelliği, kullanıcılara çeşitli konularda diğerlerinden üstün olma fırsatı tanıyor. Nesne Marketinde ise Yang değil Ejder Parası kullanılmakta.


Metin2'de 6 farklı denomda (baremlerde) Ejder Parası mevcut. 30 Ejder Parası, 65 Ejder Parası, 190 Ejder Parası, 475 Ejder Parası, 1.325 Ejder Parası ve 3.100 Ejder Parası. Peki Ejder Parası'nı daha verimli kullanmak için neler yapılabilir? Özellikle en çok tercih edilen denomlardan yola çıkarak, sizlere faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir EP kullanma rehberi hazırladık.

190 Ejder Parası nasıl verimli kullanılır?

Oyuncular arasında 2. köy olarak zikredilen bölgede hızlıca deneyim kazanmak için mobları karaktere çekmeye yarayan "Cesaret Pelerini"nden 49 EP'ye 50 adet satın alınıp bol slot bulunan yerlerde kullanılabilir. Kalan 141 EP'nin 114 EP'siyle 15 gün geçerli olacak "Tecrübe Yüzüğü" satın alarak seviye yükselme ivmesi daha da yukarılara çekilebilir. Kalan 27 EP ile de “Kötü Ruh Kovma Kağıdı” satın alarak pahalı kitabı olan bir beceri yükseltilebilir. 

Uygun fiyatlı ve güvenilir 190 Ejder Parası satın almak için tıklayın >>475 Ejder Parası nasıl verimli kullanılır?

114 EP değerinde 15 günlük “Tecrübe Yüzüğü” alınabilir ve böylece o süre zarfında deneyim (exp) kazanımı %50 arttırılabilir. Kalan 361 EP'nin 86 EP’siyle 30 gün geçerli “Altın Şans Parası” alınarak, kazanılan Yang %100 oranında arttırılabilir. Bu iki eşya birlikte alındığında, deneyim için çok mob öldürüleceği için, kazanılacak olan Yanglar da çok fazla artış göstermiş olacaktır. Devamında, eğer ihtiyaç varsa 49 EP'ye beceri, 79 EP'ye statü sıfırlanabilir. Kalan EP'lerinizle ise karaktere hem daha güzel bir görünüm katmak hem de özelliklerini arttırmak için güzel saç modelleri satın alınabilir. Gücü %10 oranında arttıran “Saldırı Saç Modelleri”ne sadece 49 EP'ye sahip olunabilir. Bunların yanısıra “Hırsızın Eldiveni” adlı eşya 15 günlüğüne 51 EP'ye satın alınıp eşya düşürme olasılığı %100 oranında arttırılabilir. Ayrıca kalan hatrı sayılır miktarda EP ile de “Ejder Kutsaması”, “Sihir Kutsaması”, “Yaşam Kutsaması” gibi önemli iksirler satın alınabilir.

Uygun fiyatlı ve güvenilir 475 Ejder Parası satın almak için tıklayın >>1325 Ejder Parası 
nasıl verimli kullanılır?

Her şeyden evvel, 999 EP karşılığında karakter, başka bir servera taşınabilir. Eğer başka bir servera taşınma durumu söz konusu değilse; 1325 EP'nin 199 EP'lik kısmı ile “Tecrübe Yüzüğü” 30 gün süreyle satın alınabilir. Kalan EP’lerin 89 EP’si karşılığında 30 günlüğüne “Hırsız Eldiveni”, 86 EP karşılığında 30 günlüğüne “Altın Şans Parası” satın alınabilir. Bunların yanında “Biyolog Görev Paketi” 119 EP'ye alınarak, oyunda büyük etkisi olan “Biyolog Görevleri”ni yerine getirme konusunda büyük avantaja sahip olunabilir. Ayrıca tanesi 59 EP değerinde olan “Büyülü Metaller”den birkaç tane alınıp, yüksek seviye silahları geliştirirken yanma durumları ortadan kaldırılabilir. “Metin Taşı Dedektörü” 79 EP'ye alınıp, halihazırda “Hırsızın Eldiveni” sayesinde büyük eşyaları “Metin Taşları”na kolayca düşürülebilir. Ayrıca güç arttıran saç tipleri de tercih edilebilir. Ek olarak silah, zırh ve aksesuarlara yeni özellikler eklemek için “Efsun Nesnesi” ve “Arttırma Kağıdı” 59 ve 99 EP karşılığında satın alınabilir.

Uygun fiyatlı ve güvenilir 1325 Ejder Parası satın almak için tıklayın >>

Benzer İçerikler