Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

LOST ARK NEDİR, NASIL OYNANIR?

Amazon Game Studios tarafından yayınlanan ve Güney Kore merkezli Smilegate tarafından geliştirilen, oyuncuların merakla beklediği MMORPG türündeki oyun Lost Ark nihayet Avrupa için çıktı. 11 Şubat 2022 tarihinde sunucularıNI Avrupa’daki oyunculara açan Lost Ark, çıktığı günden beri konuşulmaya devam ediyor.


MMORPG türünde olan Lost Ark’ın Avrupa'daki çıkışı oyuncular tarafından heyecanla bekleniyordu ve oyun, çıkış yaptığı ilk gün Steam’de inanılmaz bir başarıya imza atarak rekor kırdı. Lost Ark çıkış yaptıktan 24 saat sonra Steam’de1.310.054 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başararak ulaşılması zor bir rekora imza attı. Bu başarıyla beraber Lost Ark, tüm zamanların en çok oynanan ikinci oyunu oldu.

Steam’de ücretsiz olarak yer alan Lost Ark’ı buradan indirebilirsiniz.

Lost Ark'a yeni başlıyorsanız Lost Ark Apprentice Starter Pack'i satın alarak 30 günlük Kristal Aura ve Temel Yükselteme Malzeme Sandığı'na sahip olabilirsiniz. Lost Ark Apprentice Starter Pack satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Lost Ark'ın bir diğer paketi Lost Ark Explorer Starter Pack'i satın alarak şu öğelere sahip olabilirsiniz;

 • 30 günlük Kristal Aura
 • Achatemeow Evcil Hayvan Seçim Kutusu
 • Dyorika Savaş Atı Bineği
 • Karakter Genişletme Yuvası
 • Temel Yükseltme Sarf Malzemesi Sandığı

Lost Ark Explorer Starter Pack'i satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Son olarak Lost Ark'ın en geniş paketi Lost Ark Vanquisher Starter Pack'i satın alarak birçok ögeye ve karakter görünümlerine sahip olabilirsiniz. Lost Ark Vanquisher Starter Pack'i satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Steam Cüzdan Kodu satın al >>

MMORPG yani çok oyunculu rol yapma türünde olan Lost Ark, aynı türe ait diğer oyunlar gibi içerisinde görevler, zindanlar, silahlar ve bu tür oyunların en önemli özelliği karakter sınıfları yer alıyor.

Lost Ark’a baktığımızda ise oyunda keşfedilecek birçok bölge, kazanılacak oldukça fazla teçhizat bulunuyor. Merkezinde savaşmanın olduğu oyunda birçok karakter sınıfı yer alıyor. Fakat bu karakter sınıfları geleneksel MMORPG oyunlarında olduğu gibi şifacı, büyücü gibi sınıflardan daha farklı. Lost Ark’ta geleneksel karakter sınıfları yerine daha özel rollere sahip farklı sınıflar yer alıyor. Her karakter sınıfın temel noktası hasar vermek bu nedenle oyunda saklanma ya da kaçmak çok doğru bir karar değil.

Lost Ark’ta her biri kendine özgü becerilere sahip yedi erkek ve sekiz kadın karakterin bulunduğu 15 alt sınıf yer alıyor.

Lost Ark Karakter Sınıfları

 • A Sınıfı: Artillerist, Sorceress, Striker, Deathblade
 • B Sınıfı: Scrapper, Soulfist, Shadowhunter, Sharpshooter
 • C Sınıfı: Deadeye, Wardencer
 • S Sınıfı: Bard , Berserker, Gunlancer , Gunslinger , Paladin 

Lost Ark Karakterleri

Bard

Lost Ark’ta destek sınıfında yer alan sadece 2 karakter bulunuyor. Bu karakterlerden bir tanesi; Bard. Takım olarak savaşlara girdiğinizde yüksek seviyeli bir Bard’ın takımınızda yer alması önemli çünkü bu karakter iyileştirme ve kalkan yeteneklerine sahip.

Berseker

Lost Ark’taki en iyi savaşçı olan Berseker ile uzun vadede savaşlarda avantaj elde edebilirsiniz. Oyuna yeni başlayanlar için yetenekleri ile eğlenceli bir karakter olan Berseker sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

Gunlancer

Tank yetenekleri ile dikkat çeken Gunlancer ile savaşlarda avantaj elde edebilirsiniz. Savunma istatiklerinin yüksek olduğu Gunlarcer’ın HP değerleri de oldukça yüksek.

Gunslinger

Oldukça hızlı hareket edebilen kadın karakter Gunslinger ile %10 artırılmış kritik güçlendirme yeteneğini kullanarak solo şekilde savaşlara katılabilirsiniz.

Paladin

Lost Ark’ta oyuncular tarafından en çok tercih edilen karakterlerden olan Paladin level atladıkça daha fazla güçleniyor ve iyileştirme yeteneği sayesinde takım arkadaşlarına katkı sağlıyor.

Artillerist

Tank olarak bilinen karakterlerden olan Artillerist karakterinin kalkan yeteneği sayesinde savaşlarda daha az hasar alabilirsiniz.

Deathblade

Elinde taşıdığı 3 bıçak ile görsel şölen sunan Deathblade muazzam bir oyun deneyimi sunuyor.

Sorceress

Büyücü özellikleri ile dikkat çeken Sorceress Lost Ark’ın en sevilen karakterlerinden bir tanesi. Fazla hasar vermesi ve savaş odaklı yetenekleri ile Sorceress tam bir takım oyuncusudur.

Striker

Neredeyse tüm pozisyonlarda rakiplerine hasar verebilecek yeteneklere sahip Striker’ın diğer karakterlere göre kontrolü daha zorlu denebilir.

Scrapper

Yakın dövüşçü kadın bir karakter ile Lost Ark oynamak istiyorsanız Scrapper tam size göre.

Shadowhunter

%12 hasar artışı yeteneğine sahip Shadowhunter’ın en büyük avantajı kısa bir süreliğine şeytana dönüşerek HP’sini ve hareket hızını arttırma yeteneği diyebiliriz.

Sharpshooter

Nişancı karakterlerden Sharpshooter’ın sahip olduğu en önemli yetenekler tüm takıma %6 hasar güçlendirmesi sağlaması ve uzun menzilli bir karakter olmasıdır.

Soulfist

Ultisi üstün hasar verme yeteğine sahip Soulfist ile savaşlarda avantaj elde edebilirsiniz.

Deadeye

Nişancı karakterlerden biri olan Deadeye ile Gunslinger’ın yaptığı her şeyi yapabilir ek olarak %10 kritik vuruş güçlendirmesi ile savaşlarda avantaj elde edebilirsiniz.

Wardencer

Yeteneklerinden ötürü takım savaşlarında çok tercih edilmeyen bu karakter ile takım oyunlarından ziyade solo oyunlar gerçekleştirmek daha keyifli olabilir.

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10, 64-bit
 • İşlemci: Intel i3 veya AMD Ryzen 3
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX veya AMD HD6850
 • Boyut: 50 GB boş bellek

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit veya üzeri
 • İşlemci: Intel i5 veya AMD Ryzen 5
 • RAM: 16 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1050
 • Boyut: 50 GB boş bellek

Benzer İçerikler