Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

LoL OYUNCULARININ ÇOK İYİ BİLDİĞİ 5 ŞEY

Çıkış yaptığı günden bugüne kadar ülkemizde milyonlarca oyuncunun gönlüne taht kuran League of Legends, asla sadece bir oyun olmadı. Kendine özgü özellikleri sayesinde bir ekole dönüştü ve adeta bir “kültür” haline geldi. Oluşan bu mini kültürün tabi ki insanlar üzerindeki etkisi de çok fazla. Bu etki bazen ilginç, bazen trajik, bazense komik olabiliyor. İşte sizler için oluşturduğumuz, “LoL oyuncularının çok iyi bildiği 5 şey” listesi.

1) Totemlenmesi gereken çalılar


Totemler, LoL’de oyuna etki eden başlıca etmenlerden sadece biri. "Çalı totemlemek" ise bu totemler arasında ilk sıralarda diyebiliriz. Şimdi bu totemlenmesi gereken 5 çalıya kısaca göz atalım:

a) Mid, top ve alt koridorların hemen üstündeki çalılar: Gelecek baskınları önceden görüp pozisyon almanızı sağlar.

b) Üçlü çalı: Orman oyuncularının en çok tercih ettiği ve en rahat gang atılan çalı. Gelecek ganglardan önceden haberdar olmanız ve önlem almanız için çok önemli.

c) Baron ve ejder önündeki küçük çalı: Gerek baskınlarda gerekse ejder-baron takibinde takımı ileriye taşıyan iki küçük çalı.

d) Baron ve ejder yuvası: Oyundaki en önemli global görevlerden olan baron ve ejder, oyunun gidişatını, getirdiği ekstra özelliklerle doğrudan etkiliyor ve oyunun kazanılmasında önemli rol oynuyor. Baron ve ejder çaldırmak pek istenen bir durum değil.

e) Derin totem: Alt koridoru fazla itmiş rakip için rakibin arkasındaki çalıya atılan totem. Bu sayede, üst koridorda ışınlanma büyüsü almış olan takım arkadaşınızın baskın atmasına imkan sağlayabilirsiniz.


2) Yeni hero çıktığında umutla forumlara bakmak


Bu LoL’e özel bir konu değil fakat LoL oyuncularının gayet iyi bildiği bir konu olduğu söylenebilir. Genelde oyuncular, yeni gelen heronun özelliklerine bakmak için forumlardan yararlanırlar ancak bu araştırma öyle yüzeysel olmaz. Şöyle ki; oyuna yeni bir şampiyon dahil etmek bazen bütün dengeleri bozabilir. Bütün şampiyonların birbirlerine karşı davranışı, bir şampiyonun antileri, kendisinin anti olduğu şampiyonlar, yeteneğini kullandığında ardından yapılabilecek kombinasyonlar, profesyonel düzeydeki taktik tartışmaları ve daha birçok şey için araştırma yapılır ki, yeni gelen heronun oyunu tam olarak nasıl etkilediği iyice anlaşılabilsin.

LoL RP yetkili satıcısı olan Perdigital.com güvencesiyle, anında teslim LoL RP satın alın >>

3) "Mid or Feed"


Bu "koridor sorunsalı" çoğu zaman League of Legends oyuncularının en büyük dertlerinden biri olarak bilinir. Günün yorgunluğunu atmak, biraz gevşemek, rahatça oyun oynamak isteyen oyuncu bilgisayarının başına oturur ve şampiyon seçim ekranında chatte şu yazıyı görür: "mid verin, önce ben dedim, yoksa feedlerim. Bronz 5'im. Kaybedecek bir şeyim yok.". Özellikle bazı serverlarda koridoru, iyi kullanan ve iyi oynayan değil, önce söyleyen kapar. Bu noktadan sonra, yazıyı gören oyuncu için ilk 35-40 dakika acı verici olabilecektir.


4) Takımdaki Polyanna


Her takımda, oyundaki birçok şey kötü giderken takımı ayağa kaldırmaya çalışan, birlik beraberlik ruhunu ve takım oyununu ayakta tutmaya gayret gösteren koca yürekli bir oyuncu mutlaka olur. Takımdaki 3 kişi ölüyken, tek kuleniz kalmamışken ve rakip şampiyonlar base kapılarınıza dayanmışken bile kendisinin "hadi, alırız, toparlanın, bir şey yok bunlarda, etkili oynamamız lazım, size güveniyorum" diye fısıldadığını duyar gibi olursunuz. 


5) AFK (Away From Keyboard) problemi


Sorunsallardan bahsetmişken, AFK olayını söylemeden geçmek olmaz. Türk oyun aleminin bu problemle ilk ciddi karşılaşması, Knight Online döneminde Party'nin içinde sinsice bekleyip atak yapmayan oyuncular sayesinde oldu. Şimdilerde ise, League of Legends oynayan bazı oyuncular, takımı 4 kişi bırakabiliyor. LoL oynarken, takımda 1 kişinin olmaması demek, diğer 4 kişinin felaketi anlamına gelebiliyor! 5’e 4 oynanan bir oyunu, 4 kişi ile mücadele eden takımın kazanma ihtimali bir hayli düşük. AFK olan oyuncuların sundukları bahaneler arasında en dikkat çekici olanlardan biri ise; "Garen'in kılıcı paslanmış yağlayıp geleceğim"...

%2 Perdigital Bonus avantajıyla LoL RP satın alın >>

Benzer İçerikler