Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

GTA 6 NE ZAMAN ÇIKACAK?

2013 yılında piyasaya sürülen, milyonlarca oyuncusu bulunan ve geliri 6 milyar doları geçen GTA 5, tüm zamanların en çok kazandıran eğlence ürünü olmayı başarmıştı. Yıllardır eskimeden büyük bir hayran kitlesi yaratan oyunun yeni versiyonu merakla bekleniyor. GTA 6 ile ilgili türlü söylentiler mevcut olsa da Rockstar Games tarafından hiçbir resmi açıklama yapılmadı. Fakat, yeni sızan haberlere göre GTA 6, 2024 yılında çıkacak ve oyunun haritası sürekli güncellenerek gelişen dinamik bir yapıya sahip olacak.

Perdigital.com olarak, GTA 6 ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik. Keyifli okumalar…


GTA 6 ne zaman çıkacak? 

GTA 6’nın çıkış tarihi henüz netleşmiş değil fakat çeşitli söylentiler gelmeye devam ediyor. GTA 6'nın ne zaman çıkacağına dair son gelişme ise Microsoft'un oyun haklarını satın alma konusunda Sony ile yaşadığı dava ile ortaya çıktı. Microsoft'un satın alma konusunda Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu'na verdiği 24 sayfalık savunmada GTA 6'nın çıkış tarihi olarak 2024 yılı işaret ediliyor.

GTA 6 üzerinde çalışmalar yapıldığını gizlemeyen Rockstar Games, 2018’de Red Dead Redemption 2'yi yayınladıktan sonra yine dikkatleri GTA 6’ya çevirdi ve oyunun yeni nesil konsolların çıkışına yetiştireceği bilgisi sızdırıldırıldı. Son sızan bilgiler doğrultusunda GTA 6'nın çıkış tarihi olarak 2024 yılı gösterilirken oyundaki yeni harita sistemi hakkında bilgiler de sızdırıldı. Ek olarak sızan bilgiler arasında Rockstar Games GTA 6’da yeni haritaya odaklanacağı şeklinde. GTA 6 için önemli değişikliklerden olacak yeni harita sistemi için Fortnite’ın harita sistemi örnek gösterilmiş. Bilindiği üzere Fortnite’ın harita sistemi oyuna gelen güncellemeler ile sürekli değişen bir yapıya sahip. Sızan bu bilgilerden yola çıkarak GTA 6’nın haritasının güncellemeler ile sürekli değişerek dinamik bir harita olacağını söyleyebiliriz.

Sızan bilgilerden bir diğeri ise oyunun hangi dönemde geçeceği sorusu. Daha önce GTA 6’nın 80’li yıllarda geçebileceği iddia edilmişti. Fakat yeni sızan bilgilere göre GTA 6’nın modern bir zamanda geçeceğinden söz ediliyor. 

Rockstar GTA 6'nın yapım aşamasında olduğunu doğruladı!

GTA 6 hakkında uzun süredir sızıntı bilgiler gelmeye devam ederken Rockstar Games, GTA 6'nın yapım aşamasında olduğunu nihayet doğruladı. Rocstar Games, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajla GTA 6'nın yapım aşamasında olduğunu bildirdi. Bu mesajla beraber oyunun tahmin edilen 2025 yılından önceki bir tarihte çıkabileceği konuşulmaya başlandı.  

GTA 6 hangi platformlara çıkacak, fiyatı ne kadar olacak?

Uzun bir süredir geliştirme sürecinde olduğu düşünülen GTA 6’nın PC platformu ile beraber konsollar için de çıkması bekleniyor. 

GTA 6 hangi şehirlerde geçecek? 

GTA 6 oyununun hangi şehirlerde geçeceği en çok merak edilen sorulardan biri. Rockstar Games'in beraber çalıştığı Avusturya'lı oyun şirketinin yaptığı açıklamaya göre GTA 6'nın Los Santos, Vice City ve Liberty City şehirlerinde geçecek. Ayrıca bir Rockstar Games çalışanı da bu iddiaları doğrular nitelikte bir açıklama yaptı. Şimdiye kadar Miami, California ve hatta Londra’da geçeceği konuşulan oyunun Miami ve New York'ta geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor. GTA 6’nın nerede geçeceği de çıkış tarihi gibi henüz netleşmedi ve görüldüğü gibi birden fazla senaryo mevcut. Hatta öyle ki, GTA 6’nın geçeceği şehirlerden birinin İstanbul olacağı bile iddia ediliyor.

Uzun süredir Amerikan Rüyası modelini benimseyen GTA serisi, ilk kez yeni şeyler deneyebilir. Bu da oyunun ülke dışına çıkması anlamına geliyor. Oyunun Japonya’da geçeceği de yine iddialar arasında. 

Rockstar çalışanlarının aktardığına göre GTA 6'da mümkün olan en gerçekçi haritalar olacak. GTA 6'da bugüne kadar gördüğümüz tüm GTA oyunlarındaki haritalar bir araya gelebilir; 50 farklı şehir, kasaba ve bölge bulunabilir.


GTA 6’da ana karakter kim olacak?

Leslie Benzies, GTA serilerinde kadın ana karakter olmasının önündeki tek engeldi. Oyunun yapısının kadın ana karakteri kaldırmadığını ve Amerikan Rüyası konseptinin sadece erkek karakterlerle sağlanabileceği düşüncesi nedeniyle GTA serilerinde hiç kadın ana karakter yoktu. Fakat birkaç yıl önce Leslie Benzies ile Rockstar Games yollarını ayırdı. Hal böyle olunca, GTA 6’da kadın ana karakter olacağı tahmin ediliyor. Hatta bu karakterin seslendirmesini ise Eva Mendes’in yapacağı konuşuluyor. 

Red Dead Redemption 2 ile büyük bir başarı elde eden Rockstar Games’in ana hedefi GTA 6 olsa da detaylar konusunda çok gizli çalışmalar yürütülüyor. GTA 6 ile ilgili gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Hala GTA 5 oynamadıysanız hemen Steam Cüzdan Kodu satın al >>

Benzer İçerikler