Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

GTA 6 NE ZAMAN ÇIKACAK? HANGİ ŞEHİRLERDE GEÇECEK?

2013 yılında piyasaya sürülen, milyonlarca oyuncusu bulunan ve geliri 6 milyar doları geçen GTA 5, tüm zamanların en çok kazandıran eğlence ürünü olmayı başarmıştı. Yıllardır eskimeden büyük bir hayran kitlesi yaratan oyunun yeni versiyonu merakla bekleniyor. GTA 6 ile ilgili türlü söylentiler mevcut olsa da Rockstar Games tarafından hiçbir resmi açıklama yapılmadı. Fakat birçok ipucu oyunun 2022 yılında çıkacağını gösteriyor.

Perdigital.com olarak, GTA 6 ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik. Keyifli okumalar…


GTA 6 ne zaman çıkacak? 

GTA 6’nın çıkış tarihi henüz netleşmiş değil fakat çeşitli söylentiler dolayısıyla oyun dünyasının ileri gelenleri tahmini bir tarihten bahsediyor: 2022 yılının ilk yarısı!

GTA 6 üzerinde çalışmalar yapıldığını gizlemeyen Rockstar Games, 2018’de Red Dead Redemption 2'yi yayınladıktan sonra yine dikkatleri GTA 6’ya çevirdi ve oyunun yeni nesil konsolların çıkışına yetiştireceği bilgisi sızdırıldırıldı. PlayStation 5'e özel olarak çıkacağı dahi iddia edilen oyun için farklı bilgiler gelmeye devam ediyor. Video Games Chronicle ile röportaj yapan ünlü endüstri analisti Micheal Pachter, konuya açıklık getirerek oyunseverlerin GTA 6 için birkaç yıl daha beklemesi gerektiğini söyledi. Sektörden aldığı bilgiler üzerinden açıklamalar yapan Pachter, GTA 6’nın en erken 2022 yılında çıkabileceğini belirtti. Pachter açıklamasının devamında, Rockstar’ın 2018’de Red Dead Redemption 2 ile uğraştığını; GTA 6’ya tam anlamıyla 2019’da başlayabildiğini, oyunun tanıtımının ancak 2020 yılının ortalarında yapılabileceğini ve çıkış tarihinin en erken 2022 olacağını söyledi. 

GTA 6’nın çıkış tarihiyle ilgili başka bir senaryo ise rap grubu City Morgue’dan geldi. City Morgue, GTA 6 oyunun müziklerinin yapımını üstlendi. Dolayısıyla, oyunun 2020'de çıkabileceği konuşuluyor. 

GTA 6 hangi platformlara çıkacak, fiyatı ne kadar olacak?

Avusturya merkezli bir oyun firmasının yaptığı açıklama gündeme oturdu. Buna göre, GTA 6'nın öncelikle PlayStation tarafına geleceği PC tarafına ise daha sonra geleceği söylenmekte. Başka bir oyun şirketi ise GTA 6'nın PlayStation 4, PC ve Xbox One platformları için çıkacağını söyledi ve PS 4'te 69,99 €, PC'de 59,99 € ve Xbox One'da ise 69,99 € olarak satışa sunulacağını belirtti. Fakat yazının en başında da belirttiğimiz üzere GTA 6, Playstation 5 ile birlikte yayınlanabilir ve bir süre tek platformda hayatına devam edecek olabilir. Dolayısıyla, oyun 2020 yılında PS 5 ile birlikte çıksa bile PC oyuncuları bir süre daha beklemek zorunda kalabilir.

GTA 6 hangi şehirlerde geçecek? 

GTA 6 oyununun hangi şehirlerde geçeceği en çok merak edilen sorulardan biri. Avusturya'lı oyun şirketine göre GTA 6, daha önceki sızıntıların da anlaşılacağı üzere Los Santos, Vice City ve Liberty City şehirlerinde geçecek. Ayrıca bir Rockstar Games çalışanı da bu iddiaları doğrular nitelikte bir açıklama yaptı. Şimdiye kadar Miami, California ve hatta Londra’da geçeceği konuşulan oyunun Miami ve New York'ta geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor. GTA 6’nın nerede geçeceği de çıkış tarihi gibi henüz netleşmedi ve görüldüğü gibi birden fazla senaryo mevcut. Hatta öyle ki, GTA 6’nın geçeceği şehirlerden birinin İstanbul olacağı bile iddia ediliyor.

Uzun süredir Amerikan Rüyası modelini benimseyen GTA serisi, ilk kez yeni şeyler deneyebilir. Bu da oyunun ülke dışına çıkması anlamına geliyor. Oyunun Japonya’da geçeceği de yine iddialar arasında. 

Rockstar çalışanlarının aktardığına göre GTA 6'da mümkün olan en gerçekçi haritalar olacak. GTA 6'da bugüne kadar gördüğümüz tüm GTA oyunlarındaki haritalar bir araya gelebilir; 50 farklı şehir, kasaba ve bölge bulunabilir.


GTA 6’da ana karakter kim olacak?

Leslie Benzies, GTA serilerinde kadın ana karakter olmasının önündeki tek engeldi. Oyunun yapısının kadın ana karakteri kaldırmadığını ve Amerikan Rüyası konseptinin sadece erkek karakterlerle sağlanabileceği düşüncesi nedeniyle GTA serilerinde hiç kadın ana karakter yoktu. Fakat birkaç yıl önce Leslie Benzies ile Rockstar Games yollarını ayırdı. Hal böyle olunca, GTA 6’da kadın ana karakter olacağı tahmin ediliyor. Hatta bu karakterin seslendirmesini ise Eva Mendes’in yapacağı konuşuluyor. 

Red Dead Redemption 2 ile büyük bir başarı elde eden Rockstar Games’in ana hedefi GTA 6 olsa da detaylar konusunda çok gizli çalışmalar yürütülüyor. GTA 6 ile ilgili gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Hala GTA 5 oynamasıysan hemen Steam Cüzdan Kodu satın al >>

Benzer İçerikler