Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

FREE FIRE BİLGİSAYARDA NASIL OYNANIR?

Free Fire'ın popülaritesi gün geçtikçe katlanarak artmaya devam ederken, birçok hayran oyunu dizüstü bilgisayarlar ve PC'ler de dahil olmak üzere farklı cihazlarda oynamaya başladı. Free Fire severler, oyun deneyimini artırmak, büyük ekranda oyun keyfi yaşamak için mobil cihazlar yerine emülatör de tercih edebiliyor.

Emülatör ne işe yarar?

Emülatör, bilgisayarınızdaki tamamen farklı bir aygıttan yazılım çalıştırmanıza izin veren bir programdır. Emülatörler için en yaygın kullanım, video oyunları oynamak ve farklı işletim sistemlerini çalıştırmaktır. Örneğin telefonunuzda yer alan bir mobil oyunu emülatörler aracılığı ile PC’nizde oynayabilirsiniz.

Free Fire hangi emülatörlerle oynanabilir?

Tencent Gaming Buddy (Gameloop)

Tencent Gaming Buddy emülatörü kullanarak bilgisayarınızda Free Fire oynamak için yapmanız gerekenler:

 1. Tencent Gaming Buddy’nin son sürümünü indirin.
 2. İndirme işlemini tamamladıktan sonra dosyayı açıpYükle butonuna tıklayın.
 3. Kurulum tamamlandıktan sonra Start tuşuna tıklayın.
 4. Tencent Gaming Buddy başarılı şekilde bilgisayarınıza yüklendikten sonra uygulamayı açıp Game Center bölümüne giriş yapın. Bu kısımda Free Fire’ı göreceksiniz.
 5. Yüklemek için oyuna tıklayın.
 6. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Play butonuna tıklayın. Ardından gelen giriş sayfasında Free Fire hesabınıza giriş yaparak Başla butonuna tıklayın.

Free Fire'ı PC'den Tencent Gaming Buddy ile oynamak için, resmi web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

BlueStacks

Oyun endüstrisindeki eski emülatörlerden biri olan BlueStacks, oyunculara bilgisayarlarında birçok popüler oyunun keyfini çıkarmalarını sağlayan çeşitli özellikler sunar. BlueStacks emülatör kullanarak Free Fire'ı bilgisayarınızda oynamak için yapmanız gerekenler şunlardır;

 1. Bluestacks’in resmi web sitesine gidin ve Bluestacks Andorid emülatörünü indirin.
 2. İndirdiğiniz kurulum dosyasını açarak Yükle butonuna tıklayın.
 3. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve Bluestacks Settings > Engine kısmına gidin. Bu alanda kurulum değerlerini ayarlayabilirsiniz.
 4. Google Play Store’a gidin ve oturum açın. Sonrasında arama çubuğuna Free Fire yazıp oyunu indirin.
 5. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra oyunu açın, Free Fire hesabınızla giriş yapın ve oyuna başlayın.

Free Fire'ı bilgisayarda oynamak için daha fazla emülatör önerisi almak ve emülatörlerin özelliklerini incelemek istiyorsanız Free Fire İçin Hangi Emülatörler Kullanılır? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler