Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

FIFA 17'NİN EN İYİ BİTİRİCİLERİ

FIFA’da bazı futbolcular, sahip oldukları oyun içi genel puanı daha düşük olsa bile diğerlerinden daha değerli olabiliyorlar. Güçlü atak oyunu olanlar, hızlı olanlar ve wonderkidler dışında, aranan değerli futbolcuların özelliklerinden biri de bitiricilikleri. Sıradan bir forvetin atamayacağı golleri atabilen sıradışı futbolcular, vasat oyuncuları bile bu futbolculara sahiplerse tehlikeli bir tehdit haline getirebiliyorlar.

Fifa 17’nin en iyi 10 bitirici forvetini sıraladık:

10. Paulo Dybala

Bitiricilik puanı: 89
Kulüp: Juventus

Birkaç sene önce Palermo’dan Juventus’a transfer olan Dybala, İtalya’daki en önemli yeteneğe sahip, yaratıcı futbolculardan biri olduğunu ispatladı. Serie A’da 19 gole ulaşan Dybala, ayrıca 9 da asist yaparak takımının gol atması için elinden geleni yaptı.

Eski wonderkid Dybala, gözleri açık bıraktıran 89 puanlık bitiriciliği dışında pek çok yeteneğe sahip: 90 puanlık dribbling, 91 puanlık top kontrolü, 4 yıldızlı yetenek puanı ve 91 puanlık hızlanma... Komple futbolcu dedikleri bu olsa gerek, ancak tek olumsuz özelliği pek de kuvvetli olmaması.


9. Thomas Müller

Bitiricilik puanı: 89
Kulüp: Bayern Münih

Bayern Münih’in Alman tılsımı Müller, muazzam bir futbolcu ve oldukça iyi bir sebepten dolayı Avrupa’nın en iyi forvetlerinden biri olarak kabul ediliyor: Geçen sene 49 maçta 32 gol attı. Üst düzey Avrupa liglerinde aranan çok yönlü, tamamlayıcı forvetlerden biri.

Müller’in inanılması güç bir pozisyon alma becerisi var ama bu becerisi, yüksek staminası(90 puan), iyi reaksiyon süresi ve finishing özelliği (89 puan) ile birleşince, çok hızlı olmasa bile rakip defansına korku salmaya yetiyor.


8. Javier Hernandez

Bitiricilik puanı: 89
Kulüp: Bayer Leverkusen

Manchester United’in A takımı için yeterince iyi olmadığı düşünülen Javier Hernandez, önce Real Madrid’e geçmiş ve orada yeterince gol atamayınca kendisiyle sözleşme imzalanmamıştı. Ardından Bayer Leverkusen’e transfer olan Hernandez, burada daha önce kendisi için öngörülen “doğal bitiriciliği”ni konuşturmuş ve 26 gole imzasını atmıştı.

Kariyerindeki bu gelişmelerin bir sonucu olarak Hernandez’in
Fifa 17’deki bitiricilik puanı 88’den 89’a çıkarılmış, ancak bazı kilit özellikleri de oyunda düşürülmüş: Örneğin sprint hızı tam 6 puan düşürülmüş.


7. Zlatan İbrahimovic

Bitiricilik puanı: 90
Kulüp: Manchester United

Egosu en yüksek futbolculardan biri olan Zlatan, gerçekten de kendi söylediği kadar iyi olabilir.
İbra-kadabra, Manchester United’e gelmeden önce PSG’de pek çok gol atmış ve takımına kupalar kazandırmıştı. Manchester United performansı ise, şu ana kadar beklentilerin biraz aşağısında kalmış gözüküyor. Ancak bu yine de, Zlatan İbrahimovic’in ada futbolundaki en yetenekli futbolculardan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

İbrahimovic’in
Fifa 17’deki şut puanları ise kelimenin tam anlamıyla çılgın. 90+ puanlı top kontrolü, penaltılar, shot power ve volelere sahip. Ama onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği fizik gücü ki, Fifa 17’de kendisine strength puanı olarak 93 layık görülmüş.


6. Sergio Aguero

Bitiricilik puanı: 90
Kulüp: Manchester City

Aguero,
Fifa 17’ye göre Premier League’nin en iyi finisheri.
Arjantinli maestro, Avrupa’da oynayan en hünerli oyunculardan biri. Son 2 sezonda 32 ve 29 gol atarak City taraftarlarını coşturdu.

Fifa 17, Aguero’ya bazı konularda oldukça cömert davranmış: 92 puanlık bir hızlanma, 86 puanlık bir hız ve toplamda 89 puanlık dribbling kendisi için uygun görülmüş.


5. Gonzalo Higuain

Bitiricilik puanı: 91
Kulüp: Juventus

2015/6 sezonunun en iyi forveti, şüphesiz ki eski Napoli’li Gonzalo Higuain’dir. 30’larına yaklaştıkça bir şarap misali güzelleşen Higuain, oynadığı 35 maçta kimilerine imkansız gibi görünebilecek tam 36 gol attı ve Juventus’a transfer oldu. Juventus’ta da harikalar yaratmaya devam ediyor.

FIFA 17’de Higuain’in bir golcü için elzem gözüken tüm özellikleri zirve noktasında: 91 bitiricilik puanı, 92 pozisyon alma puanı, muazzam reaksiyonlar ve 85 puanlık strength.


4. Robert Lewandowski

Bitiricilik puanı: 91
Kulüp: Bayern Münih

Geçen sezon yer aldığı 51 karşılaşmaya 42 gol sığdırmayı başaran Lewandowski’ye,
Fifa 17 de hakkını vermiş: 91 bitiricilik puanı ve 85 shotpower. Matematiksel olarak böyle ifade edilse de cümle anlamı şuna tekabül ediyor: Al ve vur!

Lewandowski’ye
Fifa 17 toplamda 90 puan değer biçiyor ve bu da onu oyunun en iyi forvetleri arasında ilk 5’e sokuyor.


3. Cristiano Ronaldo

Bitiricilik puanı: 93
Kulüp: Real Madrid

Portekizli süper yıldız için artık söylenecek ne kaldı bilemiyoruz. Hep zirvedeydi, zor olan zirvede kalmaktı. O da hep zoru başarmasını bildi. 2015/6 sezonunda 48 maçta 51 gol attı ve bu muazzam istatistik onun için artık sıradanlaştı bile.

Ronaldo’nun
Fifa 17’deki rating’i kaçınılmaz bir şekilde gerçekten çok yükseklerde, ama hakedilmediğini de söyleyemeyiz. Ronaldo oyunda 5 yıldızlı futbolculardan biri ve 90’un üzerinde tam 12 tane statı var. Söylenecek şeyler Ronaldo olunca gerçekten zor, ya roman yazmak gerekiyor ya da sadece rakamları konuşturup sıradaki yıldıza geçmek... Biz ikincisini yapıyoruz:


2. Luis Suarez

Bitiricilik puanı: 94
Kulüp: Barcelona

Geçen sezon 53 maçta 59 gol atan Luiz Suarez’e, Avrupa’da şu anda top koşturan en iyi forvet demek artık meşrulaştı. Böyle bir adamın iki ekürisinin Messi ve Neymar olması ise gerçekten diğer takımlara haksızlık.

Uruguaylı, bitiricilik anlamında oyunun en iyi 2. Adamı konumunda.
Fifa 17’de pek çok konuda hakkı verilen Suarez’e tek kötü muamele kafa topları konusunda yapılmış.


1. Lionel Messi

Bitiricilik puanı: 95
Kulüp: Barcelona

Fifa 17’de belki oyundaki genel toplam puanda Cristiano Ronaldo’nun gerisinde kalmış olabilir, ancak Messi, 95 puanlık gözleri yerinden oynatan bitiricilik puanı, 97 dribbling, 95 top kontrolü, 90 oyun görüşü ve 90 frikik puanı ile FIFA 17’nin en iyi bitiricisi olmaya hak kazandı.

Bir başka deyişle Messi, gerçek hayatta olduğu gibi
Fifa 17’de de dilediği golü dilediği yerden atabilecek ve sabırlı olması halinde topu kaptırmayacak yegane futbolcu.

Perdigital güvencesiyle
Fifa 17 satın alın >>

Benzer İçerikler