Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

FIFA 18'DE HERKESİN BİLMESİ GEREKEN TAKTİKLER VE İPUÇLARI

Futbol tutkunlarının merakla beklediği FIFA 18, raflardaki yerini aldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, oyunda en iyi olmak isteyen oyuncular, en iyi Fifa 18 taktiklerini ve ipuçlarını arıyorlar. Oyunda en iyi olmak istiyorsanız, bilmeniz gereken şeyleri sizler için kaleme aldık.Sabır en büyük erdemdir

Daha önce FIFA oyunlarını değişik zorluk seviyelerinde oynamış hemen herkes sabırlı olmanın önemini bilir.
FIFA 18, oyunda tek önemli olan şeyin hız olmadığını bir kez daha gösteriyor. Sprint butonuna basılı tutup oynamak çoğu zaman iyi bir oyun planı değildir.

Topu orta sahada döndürerek boşluklar yaratmak ve güçlü oyun kurucuların pozisyonlar bulmasını sağlamak için sabırlı olmalısınız.

Aynı şey defans yaparken de geçerli; Topu bir an evvel kazanmak için yaptığınız hamlelerde dikkatsiz davranırsanız rakip takım oyuncusu sizi kolaylıkla saf dışı bırakabilir.


Kayarak müdahalelerde dikkatli olun

FIFA’da defans yaparken yapılan kayarak müdahaleler, geçtiğimiz yıllarda çok daha sertleşti. FIFA 18’de de bu anlayış devam ediyor.

Her ne kadar kayarak yapılan müdahalelerde çıkan ses ve hissedilen duyguda tatmin düzeyi olağanüstü olsa da, kabul etmek gerekirse kayarak yapılan müdahaleler, rakip takım oyuncusu için çoğu zaman ciddi fırsatlar doğurabiliyor.

Kayarak müdahalelerin oyunda her zaman bir yeri var ve doğru zamanda yapılan müdahaleler harika fırsatlar yaratmanızı sağlayabiliyor, ama bunun çoğu zaman bir istisna olduğunu ve sadece emin olduğunuz zaman yapmanız gerektiğini unutmayın.
FIFA 18’deki kayarak müdahaleler artık eski oyunlara göre daha etkisiz.
Paslı oynayın ve hareket edin

Futbol oynamış hemen herkes, paslı oyunun her zaman daha faydalı olduğunu bilir. Sonuçta “Toptan hızlı olamazsınız.”

Gerek top kontrolünü elinizde tutmak, gerekse de uygun pozisyonlar yaratabilmek için daima pas verin ve hareket edin. Bazen geriye dönmeniz gerekse bile…


Hızlı yedekleri ayarlayın

FIFA 18’in getirdiği yeniliklerden biri de, menüye girmenize gerek kalmadan daha önce planladığınız oyuncuları değiştirmenize olanak tanıyan “hızlı değişim” sistemidir.

Oyun başlamadan hızlı yedeklerinizi ayarlamadıysanız,  oyun otomatik olarak değiştirmek isteyebileceğiniz oyuncuları, en çok yorulan ya da sakatlanmış oyuncular arasından size önerecektir.
Hızlanmak için
trainer modunu deneyin

Training modunda pas ve şut hızlarını ve yönlerini çalışabilirsiniz. Maç içindeki hızlı tempoda ve adrenalinin yüksek olduğu zamanda bunlara çalışmak pek kolay olmuyor. Training modu, pas ve şut ayarlarını kendinize göre yapmanız için oldukça ideal.

Oyunda daha da yeni iseniz, 'hareket ve düğmeleri' ayarlayarak, top sürmek ve şut çekmek istediğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini görebilirsiniz.


Tahmin etmeye çalışın

Gözünüzü toptan ayırmamak bir yere kadar faydalı olabilir, ama oyunda gerçekten iyi olmak istiyorsanız, rakibin olası hamlelerini önceden tahmin edip önlemlerinizi almaya çalışmalısınız. Potansiyel koşular, potansiyel paslar vb. şeyleri önceden tahmin edebilmek sizi bir adım öne çıkarır.


Oyuncularınızı çalıştırın

Kariyer modundaki oyuncularını geliştirmek isteyen herkes, hazırlık sezonlarına ayrı bir önem göstermelidir.

Hazırlık sezonunu önceden ayarlayıp kendiniz yapmak isterseniz bu anlaşılabilir, ama çoğu zaman biraz zaman harcayıp kendiniz yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız.

Gençlere yatırım yapın

Bazı oyuncular genç oyuncu yetiştirme yöntemini hileli bir yol olarak görürler ve genç yetenekleri toplayıp bunlardan süper yıldızlar yaratmanın ne kadar kolay olduğundan yakınırlar. Aslına bakarsanız bir konuda haklılar: FIFA 17’de olduğu gibi
FIFA 18’de de yetenekli gençlerden dünya yıldızları yaratmak oldukça kolay.

Takımınızın
scout ekibine genç yetenekler bulmaları için para ayırın ve 70 – 90 potansiyel aralığı dışındaki hiçbir oyuncuyu ekibinize dahil etmeyin. Eninde sonunda bu genç yeteneklerden biri doğru bir programlamayla dünya yıldızına dönüşecektir.

Perdigital farkıyla uygun fiyatlı
Fifa 18 satın alın >>

Benzer İçerikler