Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

FALL GUYS TAKTİKLERİ

Çıktığı günden beri oldukça konuşulan Fall Guys: Ultimate Knockout, sunduğu oyun deneyimi ve haritaları ile hayatta kalma oyunları arasında kendine önemli bir yer edindi. Oyunda hayatta kalıp haritaları geçebilmek için birtakım taktikler yapmak gerekiyor. Peki bu taktikler nelerdir ve nasıl uygulanır? Perdigital.com ekibi olarak, zafere ulaşabilmeniz için oyundaki bazı taktikleri derledik.

Fall Guys: Ultimate Knockout Steam’de 38,00 TL'den satışta. Steam Cüzdan Kodu satın al >>

FALL GUYS TAKTİKLERİ

Dizzy Heights

Rakipler ile çekişmenin ön planda olduğu bu harita, birçok dönen platformdan oluşuyor. Bu haritada hayatta kalmak için gereken şey dönen platformlardan düşmemek. Platformlardan düşerseniz bitiş noktasına uzak bir yoldan tekrar doğuyorsunuz. Bu haritada boşluk tuşu yerinde CTRL tuşunu kullanarak platformlarlar arası geçişte avantaj sağlayabilirsiniz. 

Bu haritada bir sonraki engelse üzerinize düşen kocaman toplar. Dönen platformlarda üzerinize düşen bu toplardan kaçmak için platformun en sağında ya da en solunda durarak bitiş çizgisine ulaşabilirsiniz.

Door Dash

Oyuncuların en çok sevdiği Door Dash haritasında kapılardan geçerek bitiş çizgisine ulaşmanız gerekiyor. Bazı kapıların kırılmaz bazılarınsa kırılabilir olduğu bu haritada yapmanız gereken şey en önden gitmemek. Bu şekilde gerilerde kalarak kırılan kapılardan geçip bitiş çizgisine ulaşabilirsiniz. Kırılan kapılardan hızlıca geçmek içinse boşluk tuşu ile zıplayıp sonrasında CTRL ile dalış yapabilirsiniz.

Fruit Chute

Aşırı büyük meyvelerin gökten üzerinize yağdığı bu haritada devasa meyvelere çarpmadan bitiş çizgisine ulaşmanız gerekiyor. Meyvelere çarpmamak içinse turuncu platformun en sağında ya da en solunda durarak ilerlemeniz ve pembe renkteki bariyer gibi yapıları kullanmanız gerekiyor.

Gate Crash 

Hareket etme süreleri değişmeyen, aşağı ve yukarı doğru hareket eden kapılardan geçmeyi gerektiren Gate Crash haritasında bitiş çizgisine daha kolay ulaşmanızı sağlayacak taktik şu şekilde; kapıları geçerken CTRL tuşuyla dalarak kapıları daha kolay geçebilirsiniz. 

Hit Parade 

Diğer haritalara kıyasla oynaması daha kolay olan Hit Parade haritasında havada duran silindirler bulunuyor. Silindirler üzerinden yürümeyi tercih ettiğinizde oyun çoğu zaman aşağıya düşmeniz ile sonlanıyor. Bu taktikten farklı olarak silindirler ile vakit kaybetmeden doğruca aşağıya atlayarak bitiş çizgisine daha hızlı varabilirsiniz. 

See Saw

Önde ilerlemenin işe yaramadığı bu haritada çok fazla tahterevalli bulunuyor. Gerilerden ilerlerken işinize yarayacak taktik ise boşluk tuşu ile atlamak yerine CTRL tuşu ile dalış yaparak daha hızlı hareket edebilirsiniz.

The Whirlygig

Diğer haritalardan farklı olarak The Whirlygig haritasında daha fazla dönen parça bulunuyor. 3 adet bitişik şekilde duran pervaneyi CTRL ile dalış hareketi yaparak geçtikten sonra yol 3’e ayrılıyor. Sağ ve sol yollardan giderek haritayı daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Hex-A-Gone

Fall Guys: Ultimate Knockout’un son haritalarından biri olan Hex-A-Gone’da amaç; sürekli olarak belirli bölümlerin yok olup tekrar ortaya çıktığı platformdan aşağıya düşmemek. Platformdan düşmemek için yapmanız gereken sürekli hareket halinde olmak. Bu haritada isteyerek alt platformlara düşerseniz üst platformdaki rakiplerinizi de aşağıya düşecektir. Siz de platformun kenarında kalıp zıplayarak zaman kazanmış olursunuz. 

Block Party

Üzerinde yürüdüğünüz platformda labirentlerin yerden yükselerek üzerinize geldiği Block Party haritasında bitişe ulaşmak için size fayda sağlayacak taktik, üzerinde olduğunuz platformun tam tersi yönünde bulunmak. Bu şekilde yerden yükselen labirentlerin hangi şekilde olacaklarını önceden görebilir ve yönünüzü belirleyebilirsiniz. 

Fall Ball

Devasa futbol toplarının üzerinize düştüğü bu haritada yapmanız gereken topların kalenize girmesini engellemek. Bunun için yapmanız gereken taktikse toplar düşerken gölgesini takip ederek sahanın ortasında beklemek. Bu şekilde top düştüğünde boşluk ile zıplayıp CTRL ile dalış hareketini gerçekleştirebilirsiniz.

Rock ‘N’ Roll

Takımlar halinde oynanan bu haritada yapmanız gereken takımınızın topunu ittirmek. Bu haritada takım arkadaşlarınızdan birkaçının diğer takımın topunu engellemesi gerekir. Rakip takımın topunu engellemek için Shift tuşunu kullanarak topu çekebilirsiniz. Kendi topunuzu ittirmek içinse Shift tuşu ile topu tutmaktansa boşluk tuşu ile önce zıplayıp sonrasında CTRL tuşu ile dalış hareketi yapabilirsiniz. Bu şekilde takımınızın topu daha hızlı hareket edecektir. 

Fall Mountain

Fall Guys: Ultimate Knockout’un en sade tasarlanmış haritalarından olan Fall Mountain’de yapmanız gereken şampiyon tacını almak. Tacı alabilmek için Shift tuşuna basarak tacı yakalamanız gerekir. Ön taraflarda yer alarak tacı elde edebilirsiniz. 

Benzer İçerikler