Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

FALL GUYS İNCELEMESİ

Fall Guys nedir?

Ağustos ayında piyasa sürülen Fall Guys: Ultimate Knockout, çıktığı ilk gün 2 milyon adet satış rakamına ulaşmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Mediatonic tarafından geliştirelen Fall Guys: Ultimate Knockout, alışılagelmiş hayatta kalma (battle-royals) oyunları arasında; dinamikleri, canlı görselleri ve oynanışıyla kendine özgün bir yer ediniyor.

Fall Guys: Ultimate Knockout Steam’de 38,00 TL'den satışta. Steam Cüzdan Kodu satın al >>

Fall Guys’ta amaç nedir?

Bireysel ve takım olarak en fazla 60 kişi ile beraber oynanabilen Fall Guys: Ultimate Knockout, klasik harita tasarımına sahip battle-royale oyunlarından zıplayan ve koşan karakterleri, canlı ve renkli platformlarıyla etap sisteminden ayrışıyor. Bir oyunda en fazla 5 veya 6 etabın bulunduğu oyunda her etapta belirli sayıda oyuncu eleniyor, elenmeden son etaba gelenler oyunu kazanmış oluyor.

Her biri birbirinden farklı etaplarda bazen kocaman topları rakibinize fırlatıyorsunuz bazen devasa terazilerde düşmeden hayatta kalmaya çalışıyorsunuz bazen de koşu bandı üzerinde uzun atlama yapmaya çalışıyorsunuz. Bir dönem Türk televizyonlarında da gördüğümüz Wipe Out, Ninja Warrior gibi sıradışı platformlara sahip yarışmalardaki etaplara benzer bölümlerin bulunduğu Fall Guys’ta eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Fall Guys nasıl oynanır?

24 farklı haritanın yer aldığı oyunda her etapta farklı görevler bulunuyor. Etapların süresi en fazla 3-4 dakika sürüyor. 4 farklı kategoride toplanan görevler hayatta kalma, takım oyunu, yarış ve final olarak ayrılıyor.

Rakiplerden daha hızlı etabı tamamlamayı hedeflediğiniz yarış kategorisinde türlü türlü engellerden geçip belirlenen noktaya varmaya çalışıyorsunuz.

Gelişigüzel 2 veya 3 takıma bölündüğünüz takım kategorisinde, takım olarak oyunlar oynanıyor ve en kötü şekilde oyunu tamamlayan takımın bütün oyuncuları eleniyor.

Belirli bir süre boyunca elenmeden devam etmeniz gereken hayatta kalma kategorisinde harita içerisinde yer alan engelleri aşarak etabı bitirmeniz gerekiyor.

Yalnızca final kategorisinde oynayabileceğiniz 3 etaptan oluşan final kategorisinde ise tüm yarışları kazanan şampiyon oluyor.

Fall Guys’ta alışveriş yapılabiliyor mu?

En fazla 40 seviyenin bulunduğu Fall Guys: Ultimate Knockout’ta seviyeleri atlamak için yapmanız gereken tek şey oyunu oynamaya devam etmek. Crown ve Kudos isimde 2 farklı para birimi bulunan oyunda kazanılan Crown ve Kudos’larla oyun içinde yer alan marketten alışveriş yapılabilir, karakterinize yeni kıyafetler, ifadeler, yüzler satın alabilirsiniz. Çok daha havalı ürünler satın almak içinse bol bol Crown’larla ihtiyacınız olacak. 

Benzer İçerikler