Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

GELMİŞ GEÇMİŞ EN YÜKSEK MALİYETLİ OYUNLAR

Dünyanın en hızlı gelişen ve değişen sektörlerinden biri şüphesiz ki oyun sektörüdür. Günümüzde birçok oyun filmlerden bile daha pahalı yapımlar haline gelmiş durumda. Özellikle son yıllarda daha fazla oyun şirketi, son kopya çıktığında etkileyici bir kar elde etme umuduyla yapımlarına büyük bütçeler ayırıyor.

Oyun sektörü hızla geliştiği için, harcanan paralar da aynı hızla yükseliyor. Oyun geliştirici firmalar daha çok oyun geliştirmek ve sektörün öncülerinden olmak için adeta birbirleriyle savaş veriyor.

Steam Cüzdan Kodu satın al >>

İşte gelmiş geçmiş en maliyetli oyunlardan bazıları:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk ile ilgili tüm maliyetler bir araya getirildiğinde, tüm proje yaklaşık 1,2 milyar Polonya zlotisine mal oldu. Yaklaşık 330 milyon ABD doları eden bu oyunun geliştirme maliyetleri için yaklaşık 121 milyon ABD doları artı pazarlama maliyetleri için yaklaşık 209 milyon ABD dolar kadar harcandı.

Cyberpunk 2077 oyununa Steam üzerinden sahip olabilirsiniz.


Red Dead Redemption 2

1000 geliştirici, sanatçı, tasarımcı, yazar ve daha fazlasının olduğu bir ekiple yedi yıllık çalışmalarda, tüm zamanların en pahalı oyunu olabilir. Oyunun geliştirme maliyenin yaklaşık 200 milyon dolara ve toplam maliyetin ise 550 milyon dolara mal olduğu tahmin ediliyor!

Red Dead Redemption 2 oyununa Steam üzerinden sahip olabilirsiniz.


Shadow Of The Tomb Raider

Eidos-Montreal tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan oyun, 2015'teki selefi Rise of the Tomb Raider'daki olayları devam ettiriyor. Toplam bütçesi 135 milyon dolar.

Shadow Of The Tomb Raider oyununa Steam üzerinden satın alabilirsiniz.


The Witcher 3: Wild Hunt

Polonyalı şirket CD Projekt, fantastik destanındaki üçüncü serisinin üç yıldan fazla bir süre boyunca geliştirilmesinin yaklaşık 81 milyon dolara mal olduğunu açıkladı.

The Witcher 3: Wild Hunt oyununa Steam üzerinden satın alabilirsiniz.


Grand Theft Auto V

2013'te piyasaya sürülen Grand Theft Auto V oyununun geliştirilmesi 265 milyon doların üzerinde bir maliyete sahip! Oyun, 24 saatte en çok satan aksiyon macera video oyunu, ilk günde yaklaşık 800 milyon dolarlık satış sağlayarak 24 saat içinde en çok satan video oyunu  ve en hızlı video oyunu dahil olmak üzere 2013'te yedi Guinness Dünya Rekoru kazandı.

Grand Theft Auto V oyununa Steam üzerinden sahip olabilirsiniz.


2014 yılında piyasaya sürülen Destiny, bir Activision yapımı. Oyunun firmaya toplam maliyeti ise 500 milyon dolar!


Efsane film serisi Star Wars’un 6 yılda geliştirilen oyunu Star Wars: The Old Republic için ise 200 milyon dolar harcandı. 

Star Wars: The Old Republic oyununu Steam üzerinden oynayabilirsiniz.

2001 yılında çıkan Shenmue II, çıktığı yıla kıyasla oldukça yüksek maliyetli bir oyun; öyle ki 2001 yılında 132 milyon dolar harcanmış! 

Shenmue I ve II oyununa Steam üzerinden sahip olabilirsiniz.


Final Fantasy VII, geliştirildiği 1997 yılında 145 milyon dolara mal olmuş. Final Fantasy VII oyunu için 2020 yılında yeniden yapım sağlandı. Yeniden yapım olan Final Fantasy VII Remastered' in ise 200 milyon doları aşan bir maliyeti olduğu söyleniyor.

Final Fantasy VII oyununa Steam üzerinden sahip olabilirsiniz.

Benzer İçerikler