Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

EN POPÜLER OYUN MÜZİKLERİ

Bazı oyunlar gerek hikayesi gerek oyun deneyimi olarak akıllarımızda yer ediyor. Bazı oyunlar da müzikleri ile unutulmaz hale geliyor. Oyun deneyimini oldukça etkileyen müzik seçimi konusunda oyun yapımcıları da oldukça titiz davranmakta.

Bir oyunu unutulmaz kılan sadece müzikleri değil elbette fakat, bir oyunu sunduğu atmosfere, hikayeye uygun müziklerle oynamak çoğu oyuncu için daha üst seviye bir deneyim sağlıyor.

Perdigital olarak bu yazımızda müzikleri unutulmaz hale gelen oyunları sizler için derledik. Müzikleri ile akılda kalan oyunlar;

Cyberpunk 2077

Son dönemlerin en çok dikkat çeken oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 oyunculara sunduğu siber dünya deneyimi dışında müzikleri ile de oldukça konuşuldu. Cyberpunk 2077 evrenine uygun müzikler oyundaki radyo istasyonu tarafından çalıyor. Cyberpunk 2077 müziklerinde dikkat çeken bir diğer nokta ise, ünlü oyuncu Keanu Reeves’in oyundaki müzik grubu; Samurai Band.

Samurai Band - Chippin’ In

Cyberpunk 2077’a ait müziklerin bulunduğu Spotify listesine buradan erişebilirsiniz.

Cyberpunk2077'yi Steam'den satın alabilirsiniz.

Death Stranding

Hideo Kojima’nın uzun zamandır beklenen açık dünya oyunu Death Stranding’te kargonuzu taşırken Low Roar grubunun parçalarını dinleyebilirsiniz. Death Stranding’in müzik albümü ise Ludving Forsell tarafından bestelendi.

Death Stranding’e ait müziklerin bulunduğu Spotify listesine buradan erişebilirsiniz.

DeathStranding’i Steam’den satın alabilirsiniz. 

Steam Cüzdan Kodu satın al >>

The Witcher 3: Wild Hunt

Rivia’lı Geralt’ın hikayesine odaklanan üçüncü şahıs nişancı türünde olan oyunda çatışmalar esnasında ya da seyahat ederken çalan parçalar oyunun atmosferini yakalamanızı sağlıyor. 6 milyondan fazla kopya satmayı başaran ödüllü oyun Witcher 3: Wild Hunt’ın müzikleri ise Marcin Przybyłowicz tarafından bestelendi. Hatta oyunun Netflix uyarlaması dizisinde bir şarkı bile bestelendi ve bu şarkı dünya çapında ünlü oldu, birçok dile çevrildi.

Birçok dile çevrilen Toss A Coin To Your Witcher şarkısı;

The Witcher 3: Wild Hunt’a ait müziklerin bulunduğu Spotify listesine buradan erişebilirsiniz.

The Witcher3: Wild Hunt’ı Steam’den satın alabilirsiniz.

Assassin’s Creed: Odyssey

MÖ 431 yılında Atina ve Sparta arasındaki Peloponez Savaşı’na odaklanan oyunda Antik Yunan kültürüne ait ezgi ve motiflerin kullanıldığı müzikler bulunuyor. Bir Yunan trajedisini ele alan oyunda kullanılan müzikler ise Joe Henson ve Alexis Smith tarafından bestelenmiştir. Antik Çağ’da yaşamış Yunanlı ozan Homeros’un ilk büyük eseri İlyada ve Odysseia destanlarından bestelenen şarkılar da Assassin’s Creed: Odyssey’de  yer almıştır. 

Assassin’s Creed: Odyssey’in orijinal müziklerinin yer aldığı YouTube videosu;

Assassin’s Creed: Odyssey’e ait müziklerin bulunduğu Spotify listesine buradanerişebilirsiniz.

Assassin’s Creed: Odyssey’i Steam’den satın alabilirsiniz.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda Game Studio tarafından geliştirilen açık dünya RPG türünde olan The Elder Scrolls V: Skyrim oyunculara sunduğu Orta Dünya atmosferini müzikleri ile de oluşturmayı başarmış. The Elder Scrolls serisinin oyunculara sunduğu hikaye dışında başarılı olduğu bir diğer konu ise müzikler. The Elder Scrolls V: Skyrim’de çalan unutulmaz Dragonborn parçasının bestesi oyun müzikleri konusunda zirve isim Jeremy Soule tarafından yapılmıştır. The Elder Scrolls V: Skyrim’ın geliştiricisi Bethes’da oyun için ejderha alfabesi geliştirmiştir. Alfabe oyunda çeşitli yer altı bölgelerinde gözlemlenebiliyor. Ayrıca oyunda bu alfabe kullanılarak söylenen şarkılarda bulunuyor.

 The Elder Scrolls V: Skyrim’a ait müziklerin bulunduğu Spotify listesine buradan erişebilirsiniz.

The ElderScrolls V: Skyrim’ı Steam’den satın alabilirsiniz.

Hades

Supergiant Games tarafından geliştirilen aksiyon rol yapma türündeki oyunda, Yunan mitolojisinde yeraltı dünyasının tanrısı Hades’e meydan okuyorsunuz. Darren Korb ve Ashley Barrett tarafından müzikleri yapılan oyunda, hikayenin en duygusal anlarından savaşların en hareketli geçtiği dakikalara kadar oyunun müzikleri ustaca ayarlanmış.

Hades - Good Riddance

Hades’e ait müziklerin bulunduğu Spotify listesine buradan erişebilirsiniz.

Hades’i Steam’den satın alabilirsiniz.

GTA 5

2013 yılında Rockstar Games tarafından yayınlanan GTA 5 çıktığı günden beri 140 milyondan fazla kopya satma başarısıyla tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri olarak video oyunları tarihinde adını yazdırmayı başardı. Los Santos sokaklarında arabayla gezerken radyoda birçok farklı türden müzik dinlenebiliyor. Toplamda 19 radyo istasyonunun bulunduğu oyunda, 18 radyo Los Santos ilçelerine ait olup bir radyoyu oyuncular modifiye edebiliyor.

GTA 5’in yapımcısı Rockstar Games’in Spotify’da bulunan listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

GTA 5'i Steam'den satın alabilirsiniz.

GTA 5'i Xbox Game Pass üzerinden edinebilirsiniz.

Xbox Game Pass satın al >>

NBA 2K21

NBA 2K serisinin son oyununda, oyunculara özgün ve gerçekçi basketbol maçı deneyimi sunarken bir yanda da müzikleri ile oyun deneyimini bir üst noktaya taşımayı başarıyor. Kendick Lamar, Drake, The Weeknd gibi dünyaca ünlü isimlerin şarkılarının yer aldığı 2K21’de basketbol oynarken müziğe de doyacaksınız.

NBA 2K21’e ait müziklerin bulunduğu Spotify listesine buradan ulaşabilirsiniz.

NBA 2K21'i Steam'den satın alabilirsiniz.

NBA 2K21'i Xbox Game Pass üzerinden edinebilirsiniz.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty serisinde ilk oyunu üzerinden geçen 5 yıl sonraki olayları konu edinen Call of Duty: Modern Warfare 2’de ilk oyunlardan beri süre gelen çatışmalar devam ediyor. Gladyatör, Yıldızlararası, Dunkirk, Batman Üçlemesi gibi çıktığı günlerde hasılat rekoru kırmayı başarmış birçok filmin müzik yapımını üstlenen Alman besteci Hans Zimmer’in Call of Duty: Modern Warfare 2 için özel olarak hazırladığı müzikler bulunmakta.

Hans Zimmer’in Call of Duty: Modern Warfare 2 için hazırladığı bestelerin yer aldığı Spotify listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Modern Warfare 2'yi Steam'den satın alabilirsiniz. 

Benzer İçerikler