Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

CYBERPUNK 2077 HAKKINDA BİLİNENLER

Yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077’nin çıkmasına çok az bir süre kala oyun hakkında bilinenleri sizler için derledik. CD Projekt Red’in yıllardır beklenen oyunu 10 Aralık 2020’de çıkacak. Steam'de ön siparişe yer alan oyunun fiyatı 249,00 TL olarak belirlenmiş durumda.

Steam Cüzdan Kodu satın al >>

Açık dünya oyunları hakkındaki başarısıyla son zamanların en çok konuşulan ekiplerinden olan CD Projekt Red’in son oyunu Cyberpunk 2077 için beklentiler son derece yüksek. Çünkü Witcher serisiyle yakaladıkları başarılar sayesinde oyun dünyasının bu oyun türündeki beklentiler, oldukça yükseğe taşındı.

Tür olarak açık dünya aksiyon oyunu olan Cyberpunk 2077, teknolojinin üst seviyelerde bulunduğu distopik bir siber evren ile bizleri karşılıyor. Hikayesiyle ilgili çok fazla detay paylaşılmamış olsa da oyunun Night City adlı distopik bir siber evrende geçtiğini ve baş karakterinin paralı asker olan kanun kaçağı V olduğunu şimdiden biliyoruz.

Oyunun resmi YouTube kanalında Ağustos 2018’de 48 dakikalık bir oynanış videosu yayınlanmıştı. Video, oyunun başlangıcına yakın bir kısımdan başlıyor. Bu videoda oyunun bilim-kurgu temalı evreninde yani Night City’de ilerliyoruz. Oynanış videosunda karakteriminizin RPG oyunlarında sıklıkla gördüğümüz dayanıklılık, zeka, güç gibi kabiliyetlerden farklı olarak teknoloji, refleks gibi kabiliyetlerini de geliştirilebiliyoruz. Ayrıca karakterimizi modifiye edebilmemiz ile de dikkat çeken oyunda yapmış olduğumuz tercihlerle hikayeyi şekillendirebiliyoruz. 

Cyberpunk 2077’yi diğer oyunlardan ayıran bir diğer nokta da farklı karakterlerin ya da sınıfların oyunda yer almıyor olması diyebiliriz. V isimli ana karakterimizin Night City’ye gelmeden yaşadığı hayatın 3 farklı formundan birini seçerek oyuna başlıyoruz. Seçilebilecek yaşam türleri şu şekilde: Corpu, Nomad, Street Kid. Yaşam yolu ismi verilen bu sistem ile seçmiş olduğumuz yaşam türleriyle karakterimizin karakteristik yapısını oluşturabiliyoruz bu şekilde oyun henüz başlamadan karakterimizle aramızda bir bağ oluşuyor diyebiliriz. 

Oyunda karşımıza çıkan önemli noktalardan biri de diyaloglar. Diyalogları seçerken fazla beklenilirse karşımızdaki NPC buna göre cevap verebiliyor. Diyaloglara erken ya da geç cevap vermek oyundaki ilerleyişimizi etkileyebiliyor. 

Son edinilen bilgilere göre; Cyberpunk 2077, Witcher serisi kadar uzun olmayacak fakat oyundaki yan görevler oldukça fazla. Oyunun tasarımcılarından Patrick Mills konu hakkında şu açıklamayı yaptı: "Cyberpunk 2077'nin ana hikâyesi The Witcher 3'ten kısa olacak. Witcher 3'ün ana hikâyesinin çok uzun olduğuyla ilgili çok fazla şikâyet aldık. İstatistiklere baktığınızda da çok fazla insanın oyunu oynadığını ancak sonuna gelmediğini görürsünüz."

Ana hikayeden farklı olarak yan görevlerin de bulunacağı oyunda, yan görevler ana görevle bağlantılı olacak ve ayrıca Witcher 3’e kıyasla oyun için daha fazla genişleme paketi (DLC) sunulacak.

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri nelerdir? >>


Benzer İçerikler