Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

CITIES: SKYLINES NEDİR, NASIL OYNANIR?

Cities: Skylines

Paradox Interactive tarafından yayınlanan Cities: Skylines, şehir yönetme simülasyonu türünde bir oyundur. Cities: Skylines ile yapılar inşa edip, yollar yaparak kendi şehrinizi dizayn edebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz şehri Cities: Skylines ile kurup gerçeğe yakın bir ekonomi sistemiyle şehrinizde yaşayan insanların ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Cities: Skylines'da oyuna geniş olmayan bir harita ile başlanıyor fakat oyunda ilerledikçe yakınınızdaki arazileri satın alıp şehrinizi büyütebilirsiniz. Kullanıcı dostu olan menüler sayesinde rahatça seçimler yapabilir ve kısayol tuşlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cities: Skylines’ın kendine has özelliği “district” sayesinde kurduğunuz şehri bölgelere ayırıp yönetebilir ve her bölge için farklı politikalar oluşturabilirsiniz.

Cities Skylines: Green Cities

Cities: Skylines için Ağustos 2017’de çıkan genişleme paketi Cities Skylines: Green Cities, oyuna çevre dostu şehirler inşa etme imkanı ekliyor. Kurduğunuz şehirde organik gıda dükkanı, güneş panelleri, elektrikli araçlar gibi çevre dostu unsurlar kullanabilmenizi sağlayan eklentiyle birlikte 350’ye yakın yeni kullanılabilir nesne oyuna ekleniyor.

Cities Skylines: Green Cities özellikleri:

 • Yeni çevre dostu binalar ve elektrikli araçlar, yeni parklar, kurduğunuz şehre benzersiz bir görünüm sağlayacak yeni 350’ye yakın nesne.
 • 4 yeni politika seçeneği, 3 yeni senaryo ve diğer oyuncuların sahip olmak isteyeceği yeni bir anıt.
 • Bütün şehir bölgeleri için yeni özellikler ve seviyelendirilmiş uzmanlıklar.

Cities Skylines: MassTransit

Cities: Skylines’ın genişleme paketi olan Mass Transit ile şehrinize monoraylar, feribotlar, teleferikler ve keşif balonları ekleyebilirsiniz. Şehrinizde yaşayan vatandaşlarınızın ulaşımı için toplu taşıma araçları kullanabileceğiniz bu genişleme paketi sayesinde şehrinizi daha dinamik bir hale getirebilirsiniz.

Şehrinizde yaşayan vatandaşların ulaşım sorunlarına yöneleceğiniz bu ek pakette metro, otobüs, monoray gibi toplu taşıma araçlarını bir durakta birleştirip ortak bir aktarma durağı yaratabilirsiniz. Böylelikle metro ile yolculuğunu tamamlayan bir kişi gitmek istediği yere otobüs ya da monoray ile ulaşabilir.

Cities Skylines: Mass Transit ek paketinin sunduğu birbirinden farklı toplu taşımayı kolaylaştıracak araç seçenekleri ile şehrinizdeki trafiği gözle görülür şekilde azaltıp şehrinizi daha fonksiyonlu bir hale getirebilirsiniz. 

Cities: Skylines ve Ek Paketler için Gerekli Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo, 3.0GHz or AMD Athlon 64 X2 6400+, 3.2GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: nVIDIA GeForce GTX 260, 512 MB or ATI Radeon HD 5670, 512 MB
 • DirectX: Sürüm 9.0c

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7/8 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-3470, 3.20GHz or AMD FX-6300, 3.5Ghz
 • Bellek: 6 GB RAM           
 • Ekran Kartı: nVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB or AMD Radeon HD 7870, 2 GB
 • DirectX: Sürüm 11

Benzer İçerikler