Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

BRAWL STARS NEDİR? BRAWL STARS NASIL İNDİRİLİR?

Brawl Stars nedir?

Daha önce ismini Clash of Clans, Boom Beach ve Clash Royale ile duyduğumuz Supercell’in gerçek zamanlı mobil strateji oyunu Brawl Stars ilk olarak 2016 yılında beta sürümü ile birkaç ülkede test edildi. Beta sürecin ardından oyun, 2017 yılında lanse edildi ve 2018 yılında küresel olarak yayınlandı.

Brawl Stars oyununda amaç nedir?

Çıkış yaptığı günden bu yana oyuncular arasında popüler bir oyun haline gelen Brawl Stars’ta amaç, karşı takımdan önce haritada yer alan bayrağı ele geçirmek ve takımınızın üssüne taşımaktır. Takımların üsleri, oyunda yer alan haritanın farklı uçlarında yer almaktadır.

Brawl Stars nasıl oynanır?

Brawl Stars’ta oyuna başlamadan önce bir karakter seçmeniz gerekir. Oyunda toplam 44 karakter yer almaktadır. Karakterlerin kendine has yetenekleri ve süper özelliği bulunduğu oyunda karakter türleri şu şekildedir:

 • Yakın menzil
 • Orta menzil
 • Uzun menzil
 • Suikastçılar
 • Atıcılar
 • Destekçiler
 • Şifacılar

Oyuna başlarken seçtiğiniz karakteri yönlendirmek için ekranın sol kısmında bulunan dijital oyun kolunu kullanmanız gerekiyor. Ekranın sağ kısmında ise karakterinize ait silahı ateşlemek için kullanabileceğiniz tuşlar yer alıyor.

Oyunda 2 tür atış modu bulunuyor. Bunlar; normal ve süper atışolarak belirlenmiş. Normal atış modunda ekrandaki kırmıza tuşa bir kere tıklamanız durumunda yakınınızdaki düşmana atış edebilirsiniz. Normal atış sırasında kırmıza tuşa uzun süre basılı tutarsanız da yakınınızda yer alan düşmanlara birden fazla atış yapabilirsiniz. Diğer bir atış modu olan süper atış modunu ise, ekranda yer alan sarı düğmeye tıklayarak kullanabilirsiniz. Belirli bir kullanım süresi bulunan süper atış, oyundaki karakterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ekranda bulunan yeşil sağlık göstergesinin alt kısmındaki turuncu çubuklar sayesinde, silahınızla ne kadar atış yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Brawl Stars'taki oyun modları

Brawl Stars’ta birden fazla oyun modu yer alıyor. Peki bu Brawl Stars'taki oyun modları nelerder?

 • Elmas Kapmaca: Bu mod 3’e 3 olarak oynanmaktadır. Bu modun amacı haritanın orta kısmında çıkan elmaslardan 10 tanesini toplayıp 15 saniye boyunca elde tutmaktır.
 • Ödül Avı: Karşı takım oyuncularından her birini alt edip yıldız kazandığınız bu mod 3’e 3 olarak oynanıyor. Modun amacı ise, takım halinde en çok yıldızı kazanıp oyunun galibi olmak.
 • Hesaplaşma: 10 bireysel oyuncu ya da 5 takım şeklinde oynanabilen bu modda amaç, hayatta kalmaktır. Haritada yer alan enerji kasalarını toplayarak hayatta kalıp bu modda galibiyet alabilirsiniz.
 • Soygun: Rakip takımın kasasını hedef aldığınız bu mod 3’e 3 olarak oynanıyor. Bu modda amaç, rakip takımın kasasını yok etmektir.
 • Kuşatma: Haritada çıkan vidaları toplayıp ana makinanızı ilerlettiğiniz bu mod 3’e 3 olarak oynanıyor. Bu modda amaç ise, kısıtlı süre içerisinde en çok vidayı toplayıp ana makinanızı ilerleterek büyük robot yapmak ve rakip takımın ana makinesini yok etmektir.
 • Boss Savaşı: Bu modu oynayabilmeniz için özel etkinlik biletinizin olması gerekiyor. Bu etkinlikteki amaç ise, devası robotu yok etmektir.
 • Büyük Oyun: 6 oyuncu ile oynanan bu modda oyuncuların bir tanesi ekstra can, hız ve hasara sahip. Özel etkinlik bileti ile girilen bu modda amaç, 2 dakika içerisinde diğer 5 oyuncuyu alt edip hayatta kalmaktır.

Brawl Stars Nasıl İndirilir?

Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak oynanan Brawl Stars’ı android cihazlar için Google Play Store üzerinden, iOS işletim sistemini kullanan cihazlar için de App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Her bir karakterin kendine has yetenek, kostüm, süper özelliği bulunduğu Brawl Stars’ta, Google Play kodu ve iTunes hediye kartı ile oyun içi marketten karakterleriniz için içerik satın alabilirsiniz.  

Google Play kodu satın al >>

iTunes (Apple) Hediye Kartı satın al >>

Benzer İçerikler