Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

BATTLEFIELD 1 İÇİN TAVSİYELER

Battlefield 1, kimsenin inkar edemeyeceği kadar iyi bir oyun, bu bir gerçek. Şüphesiz ki Battlefield 1’in seriye getirdiği en önemli yenilik, konu derinliği olan, gelişmiş grafikleriyle göz kamaştıran tek kişilik senaryo modu. Ancak senaryo modunu bitirince, kendinizi ister istemez multiplayer arenasında zorlamak isteyeceksiniz. Vereceğimiz taktiklerle kendinizi 1. Dünya Savaşı’na hazırlayabilirsiniz. Bu taktikler, uzun zamandır Battlefield oynayan veteran oyuncular için belki de çok bir şey ifade etmeyebilir ama yine de, Battlefield 1’in, serinin diğer oyunlarından ne kadar farklı olduğu düşünülürse belki de göz atmalarında fayda olabilir.


Daha titiz gözetleme yapın
Radardan gözetleme, eski Battlefield oyunlarındaki gibi size bedava puan kazandırmıyor. BF1’in radarı artık biraz daha sancılı, önceki oyunlardan daha fazla hassasiyet gerektiriyor. Gördüğünüz her düşmanda “Q” tuşuna abanmaya meyilliyseniz, bundan vazgeçmeyi öğrenmelisiniz. Bunun yerine, gerçekten tehlikeli gördüğünüz düşmanlarda Q’ya tıklayın.(Gizlenmiş keskin nişancılar, sizi tuzağa çekmek için manevra yapan bir tank vb.)

Destek silahları, ateş ettikçe daha fazla isabet kazanıyor
Destek silahları, diğer silahlardan farklı olarak negatif dağılmaya sahip. Yani, ateş etmeye başlarken en isabetsiz atışları yapan bu silahlar, ateş ettikçe isabet oranlarını arttırıyorlar. Bu demek oluyor ki, destek silahlarının en işlevsel olduğu zamanlar: Oyuncunun eğimli bir arazide olduğu anlar, uzun süren bir çatışma ortamı ve sabit durup ateş ettiği zamanlar. Bire birde bir taarruz oyuncusuna karşı, yavaş ateş eden ve isabetsiz destek silahınız yüksek ihtimalle kaybedecektir. Destek oyuncuları bunun yerine, arkadaşlarına mermi kullanarak yol açmalılar. Taarruz ordusu bir yamaçtan aşağı koşma gereksinimi duyarsa, destek oyuncusu olarak düşman askerlerinin dikkatini dağıtma amaçlı, uzun süreli mermi atışları yapmalısınız. Yeterince uzun süreli ateş ederseniz, uzun mesafeden de olsa düşmanları indirme şansınızı arttırırsınız.

Cephane paketleri her zamankinden daha değerli

Battlefield 1, oyuncuların oyuna başladıkları anda sahip oldukları askeri mühimmat sayısını düşürüyor, bu sebeple her takımda bir destek oyuncusu olması artık büyük gereklilik. Gerekli yerlerde oyunculara verebilmek için cephane paketlerini saklayın.

Taarruz oyuncusuysanız, adı üstünde saldırmalısınız. Saldırın!
Hücum! Sizin göreviniz ön safları ittirmek. Eğer destek oyuncuları işini yapıyorsa, düşman orduya bastırıcı ateşler açacaklardır. Gözcüler zayıflayacak ve arka saflardaki düşman askerlerini yardıma çağıracaklar. Böylece ideal olarak gidip haritanın önemli bir bölgesini ele geçirebilirsiniz. Ama bir taarruz oyuncusu olarak, genelde vahşi savaş ateşlerinin içinde yer almanız daha olası. Yani, klasik bir FPS oyunundaki gibi, aim’iniz iyi olmalı ve diğer düşman taarruz askerlerini aim savaşında yenmeniz gerekir. Dolayısıyla eğer taarruz oyuncusu olarak oynamak istiyorsanız, çalışmanız gereken en önemli şey aim.


Gözcü silahları belirli mesafelerde en büyük hasarı veriyor
Oyuncuların sweet spot dedikleri oyun mekaniğine bağlı olarak, gözcü silahları her gözcü silahına has belirli mesafelerde maksimum hasar açarak, headshot olmasa bile, vücudun herhangi bir yerinden tek vuruşla düşman askeri indirebiliyorlar. Bu silahları ve mesafeleri iyi öğrenin.

Zeplinin içine girin

BF1’in bazı oyun modlarında, kaybeden taraf Behemoth isimli devasa bir araçla desteklenir. Genellikle bu araç, her tarafı ağır makineli tüfeklerle donatılmış, düşman askerlerini inleten, hava kuvvetlerinin başına büyük bela açabileceğiniz zeplindir. Bu süper güçlü araç ile, kaybetmek üzere olduğunuz bir maçı son dakikada kendi lehinize çevirebilirsiniz. Tekrar canlandığınız zaman, Behemoth’ta boş yer varsa, haritada aracın üzerine tıklayarak bir kule operatörü olarak görev alabilirsiniz. Bunu mutlaka yapın. Eğer şanslıysanız, düşman takım, odağını zepline yöneltmemiş demektir ve böyle bir durumda kolaylıkla düşman araçlarını, askerlerini, anti hava ekipmanlarını yok edebilirsiniz.

Zepline ateş açın
Bir önceki tavsiyemizde zeplinde biz vardık. Eğer düşman takım zeplini kontrol ediyorsa, zepline mutlaka odaklanmanız ve elinizden geldiğince hızlı şekilde indirmeniz gerektiğini unutmayın. Behemoth’un olduğu her haritada, bu balonu indirmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Anti hava kulesine çıkabileceğiniz ya da uçağa binebileceğiniz bir fırsat varsa, bu ikisini kullanın.


Elit sınıflar gaz bombalarından etkilenirler
Bir maç esnasında, çok kuvvetli elit sınıflar haritada ortaya çıkabilirler. Özellikle muhafız elitlerin normalden daha az hareket hızı vardır. Gaz maskenizi taktığınız iyi bir zamanda, muhafız elitlerin tehlikeli bir mesafeye gelmelerine izin vermeyecek şekilde gaz bombasını fırlatın. Bu onları zayıflatacak, hatta belki de öldürecektir.

Takım oyunu oynayın ve liderinizin sözünden çıkmayın
Yeni nesil çoğu takım oyununda, muhtemelen bu madde tüm tavsiye yazılarımızda yer alacak. 1. Dünya Savaşı’nda olduğunuzu unutmayın. Emir-komuta zinciri orduda olması gereken bir şeydir. Başınıza buyruk hareket etmeyin.
Takım arkadaşları, bölüğündeki oyunculardan herhangi birinin yanında yeniden doğabilir. Destek oyuncusunu güvenli bir bölgede konuşlandırın ve taarruz oyuncusunu ileri yollayın. Ne zaman biri yanınızda yeniden doğsa siz puan kazanırsınız. Bölüğün lideri haritanın belirli bölgelerine taarruz etme konusunda sizi yönlendirebilir, ya da yine belli bir bölgeyi savunmak için size pozisyon aldırabilir. Bölük hedeflerini tamamlamak size bonus puanlar kazandırır ve her şeyden önemlisi, takımınıza yardım etmiş olursunuz.

Perdigital güvencesiyle, uygun fiyatlı Battlefield 1 satın alın >>

Battlefield 1 ek pakedi Battlefield 1 Premium Pass satın alın >>

Benzer İçerikler