Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

APEX LEGENDS NEDİR, NASIL OYNANIR?

Apex Legends Nedir?

Apex Legends, EA Games'in 4 Şubat 2019 tarihinde yayınladığı battle royale türündeki oyundur. Hayatta kalma üzerine kurulu Apex Legends, ücretsiz olarak indirilip oynanabilmektedir.

Titanfall serisinin de geliştirici firması Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyun, ücretsiz olmasının yanında P2W (para ödeyerek üstünlük sağlama) içermemektedir. Bu özelliği, oyuncular tarafından tercih edilme sebebidir. Öyle ki, oyun çıktığı ilk andan itibaren rekor kırmaya başladı! EA Games tarafından yapılan açıklamaya göre yayınlandıktan 8 saat sonra 1 milyon, yayınlandıktan 3 gün sonra ise 10 milyon oyuncuya ulaşmıştır ve Twitch'te ilk sırada olmayı başarmıştır. Yayınlandığı ilk haftada ise 25 milyon oyuncu sayısına ulaşan oyun, tüm rekorları alt üst etmiştir. Bu nedenle Apex Legends'ın, Fortnite & PUBG'nin en büyük rakibi olacağı ve hatta bu oyunları tahtından edeceği konuşuluyor. 

Apex Legends'ta şu an sadece bir adet oyun modu bulunmakta fakat oyunun geliştirici firmasının yaptığı açıklamaya göre oyuna ilginin bu şekilde devam etmesi halinde kısa sürede yeni oyun modları da gelecek.

Apex Legends'ın resmi tanıtım videosu:


Apex Legends Nasıl İndirilir?

Apex Legends'ı bilgisayarınıza ücretsiz indirebilmek için öncelikle Origin uygulamasını indirdikten sonra bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Ardından Apex Legends'ı buradan Origins kütüphanenize ekleyip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Apex Legends Nasıl Oynanır?

Apex Legends'ta 60 oyuncu 3'erli takımlar halinde karşı karşıya gelmektedir. Oyuncuların haritaya indikten sonra silah ve ekipmanlarını toparlayıp mücadeleye giriş yapmaları gerekmektedir. Apex Legends'ı aynı tarz oyunlardan ayıran bir özelliği de, farklı yeteneklere sahip karakterleri seçip oynamaya başlayabilirsiniz. 

Apex Legends'ta 8 adet "legend" yer almaktadır. Her karakterin birer pasif, taktiksel ve ultimate yeteneği bulunmaktadır. Klavyedeki ”q” tuşu ile karaktere özel başka bir yetenek ortaya çıkartılabilir; ”f’‘ tuşuyla ise karakterin ultisi kullanılabilir.

Oyunda; Ağır Saldırı Tüfekleri, Alt Makineli Silahlar, Hafif Makineli Tüfekler, Keskin Nişancı Tüfekleri, Çifte Tüfekleri ve Tabancalar bulunmaktadır. Legend’lar ise; Saldırı, Savunma, Destek ve Keşif sınıflarından oluşmaktadır.

Apex Legends Sistem Gereksinimleri:

Minimum sistem gereksinimleri:

– İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7

– İşlemci (AMD): AMD FX 4350 veya eş değer

– İşlemci (Intel): Intel Core i3 6300 veya eş değer

– Bellek: 6 GB – DDR3 @1333 RAM

– Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ HD 7730

– Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GT 640

– DirectX: Sürüm 11 Uyumlu ekran kartı veya eş değeri

– Depolama: 22 GB boş alan

– Çevrimiçi Bağlantı Gereksinimleri: 512 KBPS veya daha hızlı internet bağlantısı


Önerilen sistem gereksinimleri:

– İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7

– İşlemci (AMD): Ryzen 5 CPU veya eş değer

– İşlemci (Intel): Intel Core i5 3570K veya eşdeğer

– Bellek: 8 GB – DDR3 @1333 RAM

– Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ R9 290

– Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 970

– DirectX: Sürüm 11 Uyumlu ekran kartı veya eşdeğeri

– Depolama: 22 GB boş alan

– Çevrimiçi Bağlantı Gereksinimleri: Geniş bant bağlantısı

Benzer İçerikler