Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

LEAGUE OF LEGENDS 2018 DÜNYA ŞAMPİYONASI

Güney Kore'de düzenlenecek ve ülkemizi BAU Supermassive ekibinin temsil edeceği League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası, 1 Ekim 2018 Pazartesi günü Seul'de başladı.


Bahçeşehir SuperMassive WORLDS2018'de Neler Yaptı?

Şampiyonada ülkemizi temsil eden BAU Supermassive ekibi 2 Ekim Salı günü oynadığı ön eleme maçlarının ikisini de kazanarak ilk günü kayıpsız bitirmeyi başardı. G2 Esports takımını 2-0 ve Ascension Gaming takımını 1-0 mağlup etti. SUP, 4 Ekim Perşembe günü ön elemede kalan iki maçında ise G2 Esports takımına mağlup olurken Ascension Gaming takımını yenerek grup skorunu 3-1'e getirdi. 

Worlds 2018 Ön Eleme Aşaması'nda grup maçları 4 Ekim'de oynanan maçlarla tamamlandı. Gruplarında ilk iki sırayı alan ekipler, ki buna SUP da dahil, bir üst tura yükseldi. 

Eleme aşamasına kalan takımların kurayla belirlendiği karşılaşmalarda SUP'un rakibi G-Rex oldu. 7 Ekim Pazar 11:00'de gerçekleşen SUP - G-Rex karşılaşması, G-Rex ekibinin 3-1'lik üstüğünlüğüyle sona erdi ve SUP şampiyonaya veda. 


Eleme aşamasındaki maçların sonuçları: 

6 Ekim 07:00 Cloud9 3 - 2 Gambit Esports

6 Ekim 11:00 Edward Gaming 3 - 0 DetonatioN FocesMe

7 Ekim 07:00 G2 Esports 3 - 1 Infinity eSports

7 Ekim 11:00 G-Rex 3 - 1 Bahçeşehir SuperMassive


WORLDS2018'de son 16'ya kalan takımlar ve grupları:


WORLDS2018 nedir?

League of Legends tarafından yayınlanan #Worlds2018 tanıtım videosu:


Dünyanın en kapsamlı ve en prestijli League of Legends turnuvası olan Dünya Şampiyonası'nda, diğer adıyla Worlds, dünyadaki tüm LoL liglerinin en üst sıralarındaki takımlar Sihirdar Kupası ve Dünya Şampiyonu unvanı için mücadele ediyor.

Geçen sene Çin'de gerçekleşen Dünya Şampiyonası, bu yıl Güney Kore'nin 4 büyük kentinde gerçekleşecek ve 3 Kasım'da oynanacak final maçıyla sona erecek. 

Şampiyona'da; Kore, Çin, Brezilya, Türkiye, Vietnam, Avrupa ve Japonya başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafından katılan ve 2018'de kendi liglerinin en iyileri olan 24 takım mücadele edecek.

1 Ekim'de ön eleme maçlarıyla başlayacak Dünya Şampiyonası, üç aşamadan oluşuyor: Ön eleme aşaması, grup aşaması ve final aşaması (çeyrek finaller, yarı finaller ve final).

Ön eleme aşaması, 1- 4 Ekim ve 6-7 Ekim'de Seul'de oynanacak maçlarla, Grup aşaması ise 10-17 Ekim tarihleri arasında Busan'da oynanacak maçlarla tamamlanacak. Final aşaması ise, 20 Ekim-21 Ekim; 27 Ekim-28 Ekim; 3 Kasım tarihlerinde Güney Kore'nin Busan, Gwangju, Incheon kentlerinde gerçekleşecek. Çeyrek final, yarı final ve finalden oluşan bu aşamaya 8 takım kalacak. Takım eşleşmeleri, maçlar başlamadan önce kurayla belirlenecek, tek elemeli fikstürde tüm seriler 5 maç üzerinden oynanacak. Böylece final maçında rakibini yenip birinci çıkan takım, 2018 Dünya Şampiyonu olacak.

%2 Perdigital Bonus fırsatıyla LoL RP Satın Al >>

OYUNUN KALBİ PERDİGİTAL'DE ATIYOR