Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

GALATASARAY E-SPOR TAKIMI KURULDU

Elektronik oyunlardaki rekabet ortamının artması ve camiada büyük paralar dönmeye başlamasıyla birlikte, ciddi kurumlar da bu işin bir parçası olmaya başladılar. Türkiye'de daha önce kurulan Beşiktaş ve Fenerbahçe eSpor kulüplerinden sonra, şimdi de Galatasaray League of Legends arenasına katılma kararı aldı.


Galatasaray, kendilerini LoL arenasında temsil etmesi için Victorius Ace takımı ile anlaşma sağladı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi'nde yer alması resmiyet kazandı.

Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.

Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.

Galatasaray Esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü"

Köklü spor kulüplerinin eSpor'a yönelmesi, eSpor'ları ne şekilde etkileyecek, beraber göreceğiz. Belki de Güney Kore'deki eSpor çılgınlığı zamanla tüm dünyayı etkisi altına alır, kim bilir?

LoL Riot Points(RP) yetkili satıcısı olan Perdigital.com güvencesiyle, anında teslim LoL RP satın alın >>Diğer Haberler