Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

FORTNITE DÜNYA KUPASI VE FORTNITE HAKKINDA HER ŞEY!

Dünya genelinde 2017'nin sonlarından beri tüm dikkatleri üzerine toplayan Fortnite, Türkiye'de de oldukça popüler hale geldi. 


Epic Games tarafından tasarlanan oyunun ücretsiz indirilebilir olması tüm oyuncular tarafından ilgi gördü. Öğrenmesi ve oynaması kolay olan Fortnite'ta ustalaşmak ise bir o kadar zor olduğu için bağımlılık yaratıyor. 

Çok oyunculu ve eğlenceli bir oyun olan Fortnite, Battle Royale modu eklenerek daha da eğlenceli bir hale aldı. Oyuna zaman zaman realtime içerikler(John Wick, Thanos) de eklenerek oyuncuları hem kendine bağladı hem de daha çok eğlenceye hizmet etti. 

Fortnite'ta, oyuncuların tek bir amacı var: Tek başına hayatta kalmak! 100 oyuncu ıssız bir adaya bırakılıyor ve her oyuncu diğer 99 oyuncuyu öldürmeye çalışıp bu adada tek başına hayatta kalmaya çalışıyor. Oyunun tek dezavantajı hala erken erişimden çıkamamış olması. Peki bu ne anlama geliyor? Oyunun geliştirme süresi henüz tamamlanmadığı için oyunun oynandığı her an değiştirilebilir ve eklenebilir özelliklerin gelecek olması. 

Fortnite'ın bu kadar eğlenceli ve "ücretsiz" olması Fortnite'ı kısa zamanda en çok oynanan oyunlar arasında gösterilmesini sağladı. 

Epic Games'in son yayınladığı istatistiklere göre Fortnite'ı 125 milyon kayıtlı oyuncu oynuyor! Yine son yayınlanan Twitch istatistiklerine göre ise Fortnite, Twitch'te 1 haftada 32 milyon saat izlenmiş!

Fortnite'ın bu yükselişi Epic Games'i e-spor konusunda da harekete geçirmiş durumda. Daha önceki haberimizde Epic'in Fortnite e-spor turnuvalarına ayırdığı bütçenin 100 milyon Dolar olduğundan bahsetmiştik. Son yapılan açıklamaya göre, 2019 yılında dev bir turnuvaya imza atılacağı belirtildi. 


Fortnite 2019 Dünya Kupası'nı müjdeleyen Epic Games, etkinliğe katılma sınırlamasının olmayacağını fakat resmi elemelerin geçilmesi gerektiğini belirtti. Bahsedilen elemelerin ne şekilde olacağı henüz açıklanmadı fakat elemeleri geçen tüm oyuncular 2019 Fortnite Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak. Dünya Kupası'nın odak noktası ise tekli ve çiftli modlar olacak. Elemeler yetenek bazlı olacak ve takımlara ya da franchise'lara yer verilmeyecek. Elemeler 2018 yılının sonlarında gerçekleşecek, dünya kupası ise 2019'un sonlarında düzenlenecek. Turnuvayla ilgili teknik detayların ve etkinlik takviminin ise birkaç ay içinde açıklanması bekleniyor. Merakla bekliyoruz!

Diğer Haberler