Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kişisel verilerinizi mevzuata uygun olarak Çerezler aracılığıyla kaydedip işliyoruz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası ’ndan ulaşabilirsiniz.

DÜNYANIN EN BÜYÜK E-SPOR ETKİNLİKLERİNDEN BLAST PRO SERIES İSTANBUL’A GELİYOR!

Yeni olmasına rağmen dünyada çok ses getiren küresel e-spor turnuvası BLAST Pro Series, 2018’de İstanbul’da olacağını resmen duyurdu!Turnuvanın resmi  Twitter hesabından yapılan açıklamada, BLAST Pro Series’in bir sonraki durağının İstanbul olduğu duyuruldu. 

E-spor dünyasınınyakından takip ettiği ve en çok ilgilendiği turnuvaların başında gelen BLASTPro Series, İstanbul’u ilk uluslararası ev sahibi şehir ilan etti. İstanbul, tarihinde ilk kez dünyanın en iyi CS: GO takımlarından 6’sının da katılacağı büyük bir e-spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

2017’de Kopenhag’da açılan turnuva, bu yıldan itibaren dünyanın en büyük şehirlerinde olmayı hedefliyor. Bu yıl İstanbul’da gerçekleşecek ve 275 milyon hanenin izleyeceği tahmin edilen turnuva global olarak canlı yayınlanacak. Kopenhag'daki ilk turnuva, Danimarka ulusal TV'si DR3 için tüm rekorları kırmış ve kanalın görüntülemesinde Olimpiyatları, X Oyunları ve Eurovision'ı geride bırakmıştı. Twitch’te 2,5 milyondan fazla izleyici tarafından takip edilen ve sadece Çin’den bile 2,5 milyon seyirciye ulaşılan BLAST Pro Series Kopenhag, dünyada yapılan global CS: GO etkinlikleri arasında rekor kırdı!

Türkiye'nin son birkaç yılda hükümet ve sektörel yatırımlar sayesinde e-sporda en iyi ülkelerden biri haline gelmesi sayesinde, bu sene İstanbul'da gerçekleşecek turnuvada kırılan tüm bu rekorların büyüyerek devam etmesi bekleniyor! 


 BLAST Pro Series İstanbul Etkinlik Direktörü Bettina Kuperman


Kuperman, etkinliğin Kopenhag’dan sonraki durağının İstanbul olmasıyla ilgili heyecanını dile getirerek şu açıklamayıyaptı:

BLAST Pro Series'i İstanbul'a getirmekten dolayı heyecan duyuyoruz. Etkinlik formatı ve kurulumu son yıllarda yaşanan espor etkinlikleri arasındagördüğümüz en ilgi çekici olanı diyebilirim. Türk espor taraftarlarını butecrübenin bir parçası yapmayı dört gözle bekliyorum. Dünyanın en iyi üst düzeytakımlarından 6'sı, özel olarak hazırlanmış bir arenanın önünde ikonik Aşeklindeki sahnede ve binlerce oyun severin önünde heyecan verici şekilde aynıanda maçlar yapacak. BLASTPro Series'i Türkiye'ye getirmeye karar vermemin ana nedenlerinden biri özelolarak hazırlanmış formata sahip olması. Tüm gün sürecek etkinlik içindeki tümprogram, takımlar ve takvim etkinliği takip edenlerle paylaşılacak. Bu durum, taraftarları, sponsorların, yayıncıların daha rahat etkileşime girmesini sağlarken etkinliğinheyecanını arttıracak ve düzenli, keyifli, heyecanlı bir CS:GO turnuvasıyaşamamıza neden olacaktır. Espor, spor ve eğlence endüstrisinde yükselen bir değere sahip. Milyonlarcaizleyiciyle ve küresel yayınla BLAST Pro Series İstanbul'u Espor'un dünyaharitasına yerleştirecek ve Türkiye'nin spor performansı ve organizasyonelliğiaçısından önemli yeteneklere sahip olduğunu dünyaya göstermek için şansımızolacak. BLAST Pro Series İstanbul'u serinin önde gelen etkinliği olacak şekildehedefliyoruz ve büyük Espor etkinliklerini barındırmak için yeni bir standartoluşturduk. Herkesin keyifli ve eğlenceli bir hafta sonu geçirmesini heyecanlabekliyoruz


 BLASTPro Series Yapım Sorumlusu Jordi Roig


Roig, turnuvanın İstanbul’da gerçekleşmesi için sabırsızlandığını söyleyerek şöyle dedi:

Espor hayranlarına ve izleyicilere canlı ve gerçek bir deneyim yaşatmak içinBLAST Pro Series'i yarattık. İçerik olarak turnuvanın şekli, yayıncıları,katılımcıları, tarihi ve tam program önceden duyurulduğu için sahnede hangitakımların canlı olarak oynayacağını bileceksiniz. İstanbul'u BLAST Pro nedavet etmekten dolayı çok heyecanlıyız. Türkiye, 30 milyondan fazla Espormeraklısı ile en hızlı büyüyen Espor ülkelerinden biri ve Türk takımlarıdünyanın tepesine doğru giderek tırmanıyorlar. İstanbul bizim için doğal birtercihti ve hiç şüphesiz bunun rekor kıran bir etkinlik olacağını düşünüyoruz. Kopenhag'dakiBLAST Pro nin prömiyer atmosferi canlandırıcıydı ve aldığımız geribildirimşaşırtıcıydı. Şimdiden şunu söyleyebiliriz ki, dünya standartlarında CS:GOturnuvasını ve eğlenceyi İstanbul'a getireceğiz. Etkinlik hakkında çokheyecanlıyız ve programın tamamını sunmak için sabırsızlanıyoruz!


 Space Soldies takım kaptanı MAJ3R


MAJ3R, etkinliğinİstanbul’da olmasıyla ilgili “BLAST Pro Series, İstanbul'a davet aldığımızda,hepimiz bir anda motive olduk ve heyecanlandık. Evimizdeki kalabalığın önündedünyanın en iyi ekipleri ile bu bu turnuvaya çıkacağız. Heyecanımız çok yoğunolacak ve dünya genelinde CS:GO'yu Türk izleyicilere ve takipçilerimize sunmayıbekliyoruz. Bu aynı zamanda Türk seyircisinin oyuna olan bağlılığını veheyecanını dünyaya göstermek için de çok iyi bir fırsat.” dedi. MAJ3R’ın BLASTPro Series’in resmi Twitter hesabında yayınlanan duyurusu da çok ses getirmişti.


 Sponsorluk ve Pazarlama Ekibi’nden Ozan Aydemir


Gamingin Turkey Oyun Ajansı Kurucusu Ozan Aydemir, Aydemir ise Türkiye’de muhteşem bir etkinliğe imza atılacağını belirterek “Böylesine küresel bir Espor organizasyonunun Türkiye’ye gelmesinden ve ona tüm ekipolarak destek verecek olmamızdan dolayı çok mutluyum. Uzun süredir Gaming inTurkey olarak Türkiye’de oyun sektörünün daha da büyümesi için çalışıyoruz.Umarım BLAST Pro Series ile muhteşem bir etkinliğe imza atacağız. Özellikle tümdünyada milyonların takip ettiği, Twitch TV’de canlı final yayınlarını 500binden fazla anlık oyuncunun izlediği CS GO’nun böylesine büyük bir organizasyonla beraber Türkiye’ye gelecek olması inanılmaz büyük bir mutluluk,heyecan ve aynı zamanda çok da büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Binlerceespor severin canlı olarak yerinde hissedeceği bu organizasyonu yüzbinlerce vehatta milyonlarca oyuncu da online olarak takip edecek. Dünyanın en ünlü esportakımları Türkiye’de İstanbul’da, Türkiye’nin en büyük espor takımlarındanbirine karşı kozlarını paylaşacak. Bence özellikle oyun sektörüne giriş ya dayatırım yapmak isteyen markalar için de inanılmaz bir başlangıç noktası olacak.All – Star’ların buluşacağı BLAST Pro Series’e herkesi davet ediyorum." açıklamasınıyaptı.


Etkinliğin yapılacağı mekan ve net tarih en kısa zamanda BLAST Pro Series tarafından açıklanacaktır.


Daha fazla bilgiiçin:

www.blastproseries.com

facebook.com/BLASTProSeries

twitter.com/BLASTSeries

Diğer Haberler